مرکز مشاوره کودکان خوب در تهران کجاست ؟؟؟ مشاوره کودکان چیست؟؟؟

مرکز مشاوره کودک

 • مشاوره کودکان

  بسیاری از کودکان و نوجوانان مشکلاتی دارند که بر احساس، عمل و یادگیری آنها تأثیر می گذارند. مشاوره کودکان یک نوع درمان برای رفع این مشکلات است. مشاوره یک راه برای کمک به کودک شما است.
  در مشاوره کودکان، بچه ها صحبت می کنند و یاد می گیرند چگونه مشکلاتشان را حل کنند. مراجعه به مشاوره کودک به کودکان کمک می کند تا بهتر از عهده کارهایشان برآیند، بهتر ارتباط برقرار کنند و بهتر رفتار کنند.

   

  children1 300x167 - مرکز مشاوره کودکان خوب در تهران کجاست ؟؟؟ مشاوره کودکان چیست؟؟؟
  مشاوره کودکان

  برای چه مشکلاتی برای مشاوره کودکان به مرکز مشاوره کودکان مراجعه می کنیم؟

  مشاور کودک برای کمک به انواع مشکلات کودک آمادگی دارند. به عنوان مثال، آنها به کودکان و نوجوانان کمک می کنند تا با مشکلات دشواری مانند:
  -مشکلات خانوادگی
  -مشکلات مدرسه
  -قلدری
  -مشکلات سلامتی و جسمی به خوبی سازگار شوند.

  روانشناس کودک در پروسه مشاوره کودکان که در مرکز مشاوره کودکان رخ می دهد به تجربه احساسات کودکان کمک می کند

   احساساتی مانند:
  -غمگینی
  -خشم
  -استرس و نگرانی
  -عزت نفس پایین
  -غم و اندوه
  روانشناسان کودک به کودکان و نوجوانان با مشکلات زیر مداخله می کنند:
  -بیش فعالی
  -افسردگی
  -وسواس و اضطراب
  -اختلالات خوردن
  -تجربه های هیجانی دردناک
  -اختلالات رفتاری
  -اوتیسم
  -تعامل والد و کودک
  -پرخاشگری
  -اختلالات یادگیری
  -نافرمانی مقابله ای ( لجبازی)

  چرا کودکان به مشاوره کودکان و مراجعه به مرکز مشاوره کودکان نیاز دارند؟

  کودکان و نوجوانان با مشکلاتی روبرو می شوند که به تنهایی نمی توانند آنها را حل کنند. مشاوره کودکان و نوجوانان هنگامی که مشکلات بر سلامت، احساس یا عملکرد کودکان تاثیر می گذارد، به آنها کمک می کند.
  اگر مشکلات به خودی خود بهبود نیافته باشند، بچه ها ممکن است به درمان نیاز داشته باشند تا همه چیز بهبود یابد. گاهی اوقات، خانواده ها برای برقراری ارتباط با کودکان، شیوه تربیت و ایجاد مرزبندی ها با فرزندان نیاز به آموزش و راهنمایی روانشناس دارند.
  1 300x169 - مرکز مشاوره کودکان خوب در تهران کجاست ؟؟؟ مشاوره کودکان چیست؟؟؟
  مشاوره کودکان

  در مشاوره کودکان و نوجوانان که در مرکز مشاوره کودکان رقم می خورد چه کاری صورت می گیرد؟

  در فرآیند مشاوره کودکان به صورت کاربردی مسائل را یاد می گیرند. به این معنی که با کودکان خردسال با کل خانواده با ابزارهای نقاشی، بازی و صحبت کردن مراحل درمان پیش می رود.
  روانشناسان کودک برای کودکان و نوجوانان بزرگتر بر روی فعالیت ها و افکاری متمرکز می شوند که بر مهارت های مورد نیازشان اشاره دارد. آنها احساسات خود را بیان می کنند و با هم به حل مسئله می پردازند.
  روانشناس کودک، بچه ها را حمایت و تحسین می کند، زیرا بچه ها این کار او را یاد می گیرند. مشاوره کودکان به کودکان کمک می کند که به خود باوری برسند و نقاط قوت خود را پیدا کنند. درمان، الگوهای تفکر مفید و عادات رفتاری سالم را ایجاد می کند.
  روانشناس ممکن است کودک و پدر و مادر را با هم ملاقات کند یا تنها با کودک ملاقات کند. این مسئله بستگی به سن کودک دارد. درمانگر ممکن است با والدین نیز ملاقات کند تا راهنمایی ها و راهکارهای خود را برای کمک به فرزندشان در خانه ارائه دهد.
  img 1216864866 15148 1401709195 mod 543 301 300x166 - مرکز مشاوره کودکان خوب در تهران کجاست ؟؟؟ مشاوره کودکان چیست؟؟؟
  مشاوره کودکان

  در فرایند مشاوره کودکان چه اتفاقی رخ می دهد؟

  در ابتدا، درمانگر با شما و فرزند شما به صحبت می پردازد. درمانگر سوال می پرسد و به حرف ها گوش می کند. این موضوع به والدین کمک می کند تا در مورد فرزند خود و مشکل او بیشتر یاد بگیرند. درمانگر به شما می گوید که چگونه می توانید به فرزندتان کمک کنید.
  پس از آن، فرزند شما به جلسات متعدد خود با درمانگر ادامه می دهد که در این جلسات فرزند شما ممکن است به کار های زیر بپردازد:
  صحبت کردن:
  صحبت کردن راه ساده و سالم برای بیان احساسات است. زمانی که کودکان به جای اجرای احساسات آنها را در قالب کلمات بیان می کنند عملکرد آنها به بهترین شکل تغییر می کند. هنگامی که کسی به حرف های کودکان گوش می دهد و از احساسات آنها آگاه است، کودکان بیشتر آماده یادگیری هستند.
  انجام فعالیت ها:
  در مشاوره کودکان از فعالیت هایی برای آموزش احساسات و مهارت های مقابله ای استفاده می شود. آنها ممکن است برای آموزش از بازی و نقاشی، موسیقی و نمایش استفاده کنند. آنها ممکن است از ذهن آگاهی و تنفس آرام به عنوان راهی برای کاهش استرس به کودکان آموزش دهند.
  تمرین مهارت های جدید:
  درمانگران به کودکان کمک می کنند تا آنچه را که یاد می گیرند تمرین کنند. آنها ممکن است بازی هایی را انجام دهند که کودکان باید منتظر نوبت خود باشند، خود را کنترلی بالایی داشته باشند، صبور باشند، مسیرها را دنبال کنند، گوش دهند، با یکدیگر در میان بگذارند، مجددا سعی و تلاش کنند، یا با شکست روبرو شوند.
  مهارت حل مسئله:
  درمانگران از کودکان و نوجوانان بزرگتر سوال می پرسند که چطور مشکلات در خانه و مدرسه روی آنها تاثیر می گذارد. آنها درباره چگونگی حل این مشکلات با کمک هم به صحبت می پردازند.

  طول دوره مشاوره کودکان در مرکز مشاوره کودکان

  مدت زمان درمانی بستگی به اهداف شما و متخصص کودک شما دارد. اغلب اوقات یک درمانگر ممکن است با کودک شما یک بار در هفته برای چند ماه جلسه درمان داشته باشد، و یا دو جلسه در هفته
  child counseling 300x177 - مرکز مشاوره کودکان خوب در تهران کجاست ؟؟؟ مشاوره کودکان چیست؟؟؟
  مشاوره کودکان

  پدر و مادر چگونه می توانند به فرایند مشاوره کودکان در مرکز مشاوره کودکان کمک کنند؟

  شما می توانید با مراجعه به روانشناس بیشترین کمک را به فرزندتان داشته باشید، در اینجا به نحوه مراجعه به مشاور کودک اشاره می کنیم:
  روانشناسی را انتخاب کنید که شما و فرزندتان با آن احساس راحتی می کنید. پزشک خانواده شما می تواند به شما در پیدا کردن یک روانشناس به شما کمک کند.
  فرزندتان را به طور منظم در جلسات درمان حاضر کنید. تغییر در کودک زمان بر است و طول می کشد، آموزش مهارت های جدید و کسب آنها توسط فرزنتان نیاز به زمان مشخصی دارد.
  با درمانگر فرزندتان هر جلسه ملاقات داشته باشید. از او سوال کنید که چطور زمانی که با مشکلات کودکتان در خانه روبرو می شوید با آنها برخورد کنید. از او بپرسید چگونه به فرزندتان می توانید کمک کنید.
  صرف زمان مشخص با فرزندتان: بازی کردن، آشپزی کردن، آواز خواندن یا با هم خندیدن. این کار را هر روز انجام دهید، حتی اگر فقط چند دقیقه وقت داشته باشید.
  والدین با صبر و آرامش: از کلمات محبت آمیز استفاده کنید، حتی زمانی که شما نیاز به اصلاح فرزند خود دارید. عشق خودتان را به کودکتان نشان بدهید. کودک خود را زمانی که کار خوبی انجام می دهد یا سخت تلاش می کند تشویق و تحسین کنید.

    دپارتمان و مرکز مشاوره کودکان بوجیکا آماده ارائه خدمات روانشناختی و روانپزشکی در زمینه های مشکلات روانشناختی کودکان می باشند

   

  لینک منبع

  IMG 20171212 103427 300x300 - مرکز مشاوره کودکان خوب در تهران کجاست ؟؟؟ مشاوره کودکان چیست؟؟؟

  مرکز تحقیقات پزشکان و روانشناسان بوجیکا
  جهت تعین وقت اینجا کلیک کنید
  شماره تماس: 22636858-021 -09212773724
  پاسخگویی از 9 صبح الی 9 شب حتی ایام تعطیل

   

  مقالات مرتبط
  مشاوره آنلاین مزایا و معایب| مشاوره تلفنی داخل و خارج از کشور
  مرکز مشاوره کودک | مرکز تخصصی کودک و نوجوان در تهران
  مرکز مشاوره نوجوان | فریاد کمک خواهی نوجوانتان را بشنوید
  مرکز مشاوره روانشناسی چجور جاییه؟؟؟؟|مرکز روانشناسی | کلینیک روانشناسی
  مشاوره کودک | ۵ سوال کلیدی برای انتخاب مشاور کودک
  ۱۰ ویژگی برتر یک مشاور خوب !!! مرکز مشاوره خوب در تهران
  مشاوره تلفنی کودک چه خدماتی به ما ارائه می دهند؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ۳ Comments
  1. […] مشاوره کودک چیست و چه کمکی به ما می کند؟ […]

  2. […] مشاوره کودک چیست و چه کمکی به ما می کند؟ […]

  3. […] مشاوره کودک چیست و چه کمکی به ما می کند؟ […]

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: