مشاوره پیش از ازدواج | مشاور ازدواج چی میپرسه

 • مشاوره پیش از ازدواج

  مشاوره پیش از ازدواج چیست؟

  مشاوره ازدواج و فواید آن

  مشاوره پیش از ازدواج، یک نوع درمان خاص است که معمولاً توسط  زوج درمانگر ها انجام می شودو  برای کلیه افرادی که در نظر دارند متعهد به  تعهدی طولانی مدت مانند ازدواج شوند ، مزایایی خواهد داشت.
  معمولا، هدف از مشاوره قبل از ازدواج، شناسایی و پرداختن به مسایلی که در آینده احتمال درگیری با آنها در یک رابطه وجود د ارد ، قبل از آنکه این موضوعات به نگرانی های جدی تبدیل شوند،  و آموزشدو طرف رابطه، مؤثر برای بحث و حل و فصل تعارض است.مشاوره پیش از ازدواج به زوجین کمک می کند تا در یک محیط امن انتظارات و تفاوت های خود را در مورد ازدواج بهتر درک کنند.
  before marriage questions 660x330 300x150 - مشاوره پیش از ازدواج | مشاور ازدواج چی میپرسه
  مشاوره قبل از ازدواج

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه مشاوره پیش از ازدواج 
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

  مزایای مشاوره قبل از ازدواج

  مشاوره پیش از ازدواج می تواند به شناسایی نگرانی هایی که در جریان روابط در یک زندگی صمیمی کمک کند و همچنین به زوجین کمک کند تا موضوعاتی را که بعداً منجر به درگیری می شوند شناسایی کنند،بهتر است در مراحل اولیه رابطه روی اینها کار کنید و یا برنامه ای برای رسیدگی به این موارد را در آینده مد نظر داشته باشید.

  • مشکلات مالی
  • روش های فرزندپروری
  • مشکلات شغلی

   

  یک مطالعه منتشر شده در مجله روانشناسی خانواده ،  نشان می دهد که زوجینی که در نوعی برنامه مشاوره قبل از ازدواج شرکت کرده بودند ، 31 درصد احتمال طلاق را کمتر داشتند.

  مشاوره پیش از ازدواج برای چه کسانی مفید است؟

   

  به گفته  جان و جولی گوتمن برگزار کننده کارگاه های زوج و سایر مشاوره های قبل از ازدواج می توانند از ابتدا به  زوج های خود کمک کنند تا از ابتدا یک رابطه سالم ایجاد کنند. تحقیقات این موسسه نشان می دهد ، زوج هایی که مشکل دارند ، بطور متوسط ​​شش سال قبل از درخواست کمک حرفه ای منتظر می مانند.

  مشاوره قبل از ازدواج به طور کلی برای همه زوج ها توصیه می شود ، حتی آنهایی که رابطه بدون مشکل دارند و یا از مشکلات قابل توجهی برخوردار نیستند. شروع تعهدی مانند ازدواج با مشاوره ازدواج نه تنها مفید است بلکه می تواند به هر کسی کمک کند تا افکار ، نگرانی ها و انتظارات خود را از این ازدواج برطرف کند ، و همچنین میتواند به زوجین کمک کند تا اگر بعدا در طول ازدواج با آن مشکلات احتمالی که قبلا شناسایی شده، برخورد کردند، راحت تر و با مشاوره ازدواج آن را حل کنند.


  در مشاوره قبل از ازدواج چه مواردی بررسی می شود؟

   

  • زوجین این فرصت را دارندتا در  سه زمینه ای که بسیاری از زوجین با آنها مشکل دارند مانند امور مالی ، کودکان و مسایل علطفی به تعامل برسند.
  • زن و شوهر همچنین می توانند مهارت های ارتباطی و حل و فصل تعارض را توسعه دهند و هرگونه نگرانی که ممکن است در مورد ازدواج داشته باشد را برطرف کنند ، خواه این نگرانی ها ناشی از سابقه ارتباط شخصی ، سابقه خانوادگی یا موارد دیگر باشد.

  چه کسی مشاوره قبل از ازدواج را ارائه می دهد؟

   

  مراجعه به مشاور ازدواج می تواند همسران را در آماده شدن برای ازدواج یا سایر تعهدات طولانی مدت یاری کند و بسیاری از افرادی که تصمیم به ازدواج دارند و خانواده های آنها اجازه مشاوره پیش از ازدواج را به عنوان بخشی از وظایف خود می دانند.افراد در روابط صمیمی که به دنبال مشاوره قبل از ازدواج هستنددر یک کارگاه یا جلسه درمانی گروهی یا در یک برنامه جامعه شرکت کنند.

  کتابهای خودیاری ، دی وی دی و سایر منابع نیز برای کسانی که مایل به شرکت در جلسات درمانی نیستند ویا این امکانات راندارند ، در دسترس است.برخی از مذاهب ، زوجین را مشارکت در مشاوره پیش از ازدواج به شدت تشویق می کنند. این نوع از مشاوره های قبل از ازدواج عموماً مبتنی بر ایمان است و رهبران مذهبی ممکن است به عنوان مشاور عمل کنند ، چه آنها به عنوان درمانگر آموزش ببینند یا نه.

   

  premarital counseling what it is and why you should do it 1 - مشاوره پیش از ازدواج | مشاور ازدواج چی میپرسه
  مشاوره پیش از ازدواج


  چالش های مشاوره پیش از ازدواج

   

  • ترس،  اضطراب  مشاوره پیش از ازدواج ممکن است برای برخی از افراد مشکلاتی ایجاد کند و زوجین در ابتدا ممکن است از ترس یا اضطراب در مورد آنچه ممکن است آشکار شود ، از مراجعه به مشاور ازدواج خودداری کنند. در جلسات مشاوره پیش از ازدواج زمینه های نگرانی مطرح شود.
  • بحث در باره ایده آل های زندگی یا اختلافات احتمالی:  برخی از زوجین ممکن است برای اولین بار در مورد ارزشها و باورهای فردی یا نقشهای مشارکت ایده آل خود بحث کنند. در حالی که مطرح کردن اختلاف نظر برای بحث و گفتگو ممکن است به برخی از اختلافات کمک کند و آنها را با موفقیت در درمان حل و فصل کنند.
  •  احتمال آسیب و درگیری سطحی و کوتاه مدت : مشاوره قبل از ازدواج  به زوجین فضایی امن را برای بحث و گفتگو در مورد نگرانی ها ارائه می دهد ، اما گاهی شریک زندگی موضوعاتی را مطرح می کند یا افکار خود را در مورد رابطه و نقش هر دو شریک در آن رابطه بیان می کند و ممکن است منجر به احساسات صدمه دیده یا ایجاد درگیری شود.
  • صداقت در جلسات مشاوره قبل از ازدواج :راستگو بودن در مورد شبهات رابطه ، انتظارات یا اهداف آینده ممکن است منجر به درگیری کوتاه مدت بین زوجین شود ، اما بسیاری از آنها می توانند با کمک یک درمانگر زندگی صمیمی خود را برپایه هایی محکم استوار کنند.
  • عدم دسترسی به مشاوره قبل از ازدواج : هر زوج ممکن است نتواند به مشاور دسترسی پیدا کند. برخی از مراکز جامعه یا بیمارستان ممکن است خدمات مشاوره ای کم هزینه ارائه دهند.  ممکن است، پزشکان یا سایر متخصصان روانشناسی بالینی و زوج درمانی  نیز بتوانند منابع و مراکز کم هزینه ای را معرفی کنند.
  • زمانبندی مناسب : مشاوره قبل از ازدواج همچنین به یک تعهد زمان نیاز دارد. معمولا برخی از درمانگران برنامه ریزی انعطاف پذیر  را به زوج هایی که وقت کافی ندارند ، ارائه دهند.

   

  29127 868 800 - مشاوره پیش از ازدواج | مشاور ازدواج چی میپرسه
  مشاوره پیش از ازدواج


  راهکار نهایی مشاوره قبل از ازدواج:


  وقتی هم  زمان کم و هم حدودیت دارید ، بسیاری از کتابهای خودیاری ، دی وی دی و مواد صوتی نیز می توانند نوعی مشاوره قبل از ازدواج باشند. بسیاری از این منابع توسط متخصصان بهداشت روان تالیف شده اند ، هرچند که قصد جایگزینی مشاوره حرفه ای را ندارند.

   

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه مشاوره پیش از ازدواج 
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا تماس بگیرید

  02122636858 09212773724

   

  از جلسه مشاوره قبل از ازدواج چه انتظاری دارید؟


  مشاوره قبل از ازدواج فردی یا دونفری؟


  مشاوره قبل از ازدواج ممکن است از نظر درمانی متفاوت باشد. برخی از درمانگران ممکن است تصمیم بگیرند که هر یک از زوجین را به صورت جداگانه برای یک یا دو جلسه ببینند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است در طول مدت درمان با زوج به طور همزمان صحبت کنند.
  حتما بخوانید : روانپزشک خوب

  فواید مباحث مشاوره قبل از ازدواج

   

  • جلسات مشاوره قبل از ازدواج جداگانه به پزشک درمانی این فرصت را می دهد تا با هر کدام همکاری کند و هرگونه نگرانی ، نقاط قوت و ضعف در رابطه را شناسایی و برطرف کند. انجام این کار به صورت جداگانه در ابتدا ممکن است به هر شریک کمک کند تا بتوانند واقع بینانه تر و با صراحت تر درباره اهداف خود برای مشارکت خود صحبت کنند.
  • هر یک از زوجین فرصتی برای توصیف ازدواج ایده آل خود و هر اقدامی که در جهت رسیدن به آن هدف انجام داده اند یا هرگونه چالشی که می بینند مانع رسیدن به آن است ، خواهند داشت. در جلسات مشترک ، افراد می توانند در مورد این مسائل با هم بحث کنند و با کمک درمانگر ، روش های مقابله با اینها و هرگونه چالش دیگری که ممکن است در طول ازدواج ایجاد شود را کشف کنند.
  • برخی از مشاوران به زوجین کمک می کنند تا آنچه را که به عنوان نقشه راهبردی ازدواج نیاز دارند ، تهیه کنند. این به هر کدام از زوجین کمک می کند که منابع را شناسایی کند تا هنگام مواجهه با چالش ها ، هم به صورت فردی و هم دونفره ، به سمتشان بروند.
  • در درمان ، زوجین همچنین ممکن است درباره علائم هشدار دهنده نگرانی ها بحث کرده ودر صورت بروز این نگرانی ها برنامه ای عملی را به عنوان راه حل تهیه کنند. این طرح ممکن است شامل مراحلی از قبیل روی آوردن به منابع فردی ، جستجوی مشاوره یا جستجوی راهنمایی معنوی باشد.
  • عمل مشارکت در مشاوره می تواند شروع مثبتی برای مشارکتی مانند ازدواج باشد زیرا به دلیل تعهدی که هر یک از زوجین برای مشاوره، می تواند باعث بهبود و تقویت یک رابطه شود.

  https://www.goodtherapy.org/learn-about-therapy/modes/premarital-counseling

  مطالب پیشنهادی:

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  ۲ Comments
  1. […] مشاوره پیش از ازدواج | مشاور ازدواج چی میپرسه  […]

  2. […] حتما بخوانید: مشاوره پیش از از&#1583… […]

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: