مشاوره زوجین | زوج درمانی | بهترین مرکز زوج درمانی در شمال و غرب تهران

مشاوره زوجین : مرکز مشاوره زوجین بوجیکا، با کادری متشکل از متخصصان در حوزه های مختلف روانی، آماده ی ارائه ی خدمات تخصصی زوج درمانی و مشاوره زوجین به مراجعین عزیز می باشد. بوجیکا یکی از معدود مراکزی است که مشاوره زوجین را به صورت تخصصی، و به عنوان یک هدف درمانی خاص ارائه می کند.

 • مشاوره زوجین

  مشاوره زوجین جزو درمان های روانشناسی است که طی آن درس هایی به زوج آموخته می شود که آگاهی نسبت به آنها می تواند شرایط زندگی مشترک و رابطه عاطفی بین طرفین را بهبود بخشد. چنانچه گمان می کنید به هر دلیلی نیاز دارید رابطه تان را بهبود بخشید، پیش از هرگونه تصمیم عجولانه بهتر است این درس ها بیاموزید.

  ce998f81 44dd 4abd 8d8b 579530ff1020 2t4a9651 - مشاوره زوجین | زوج درمانی | بهترین مرکز زوج درمانی در شمال و غرب تهران
  مشاوره زوجین
  مرکز مشاوره زوجین بوجیکا، با کادری متشکل از متخصصان در حوزه های مختلف روانی، آماده ی ارائه ی خدمات تخصصی زوج درمانی و مشاوره زوجین به مراجعین عزیز می باشد. بوجیکا یکی از معدود مراکزی است که مشاوره زوجین را به صورت تخصصی، و به عنوان یک هدف درمانی خاص ارائه می کند. شما هم اکنون می توانید برای تماس با ما و تعیین وقت مشاوره اینجا را کلیک کنید.

  همه ی ما فکر می کنیم که وقتی مساله ی چگونگی راهبرد رابطه هایمان پیش می آید، می دانیم چه کنیم. اما گاهی اوقات لازم است از یک متخصص کمک بگیریم. مانند یک مشاور زوجین که می تواند راه حل های رفع مشکلات رابطه را به ما یاد بدهد، اندکی چشممان را به رابطه مان بازتر کند، و نکته هایی را به خود و شریک زندگیمان یاد بدهد که پیش از آن نمی دانستیم.

  هرچند ممکن است از نظر خیلی ها کمی هزینه بر، وقت بر و انرژی بر باشد، اما بسیاری از کسانی که مشاوره زوجین را انجام داده اند، آن را به عنوان یک کمک حرفه ای، مفید و مثمر الثمر توصیف کرده اند. مشاوره زوجین برای هر زمانی که زوجی در مسئله ای بین هم گیر کرده اند و نمی توانند راه حلی پیدا کنند، انتخاب بسیار خوبی است. رفتن به جلسات مشاوره زوجین هرگز به این معنی نیست که رابطه شما در حال فروپاشی است، یا از اساس غلط است. همه ی ما گاهی اوقات در مشکلاتی گیر می کنیم که کمک یک فرد سوم می تواند راهگشای بسیار خوبی برای رفع آن مشکل باشد.

  اما خبر خوب این است که همیشه لازم نیست برای هر مشکلی به مشاورتان مراجعه کنید. گاهی اوقات یک جستجوی کوچک در اینترنت ممکن است به شما برای حل برخی مشکلات کمک کند. بهتر است وقتی به مشاور مراجعه کنید که می بینید مشکلتان کم کم حاد شده و با راه حل های ساده قابل حل نیست، زمانی که حس می کنید توصیه ها و مشارکت مشاور به عنوان یک فرد سوم تنها راهی است که می تواند به شما کمک کند.

  باز هم می گوییم، مشاوره زوجین، به معنی این نیست که رابطه به مشکلات حل نشدنی برخورد کرده، بلکه به معنی تلاش برای رفع آن مشکلات و کمک به تحکیم و بازسازی رابطه است.(مشاوره زوجین)

  در ادامه به برخی نکات ابتدایی که مشاورین زوجین معمولا به زوج ها توصیه می کنند خواهیم پرداخت. آشنایی با آنها خالی از لطف نیست. با ما همراه باشید.

   

  همواره به خود یادآوری کنید که اصلا چرا باهم هستید

  بعد از اینکه حتی یک دقیقه باهم بودید، فراموش کردن آنکه چرا اصلا با هم هستید و چه چیز شما را به هم رسانده آسان است. همچنین پرت شدن حواستان از هم حتی آسانتر خواهد بود.

  به همین خاطر است که مشاوران به زوجین پیشنهاد می کنند تا تلاش کنند از طریق چند راهکار ساده، همه چیز و به ویژه انگیزه های اصلی بین هم را تازه و نو نگه دارند. اینکه بعد از دیدار هر روزه از هم خسته شوید اتفاقی است که به آسانی رخ می دهد. همسر شما همیشه به نظر جدید، یکتا و مانند روز های اول جذاب به نظر نمی آید. به همین خاطر است که یادآوری اینکه چرا همسر خود را دوست دارید- و گفتن آن به او- عشق و علاقه تان به هم را در مرکز رابطه قرار می دهد.

  با افزایش قرار های شبانه در بیرون، برقراری رابطه ی عاشقانه ی بیشتر، و شور حال داشتن، به رابطه تان طعم دهید. این اتفاق باعث استحکام رابطه می شود و زنده کردن این احساسات همیشه شما را به وجد خواهد آورد.(مشاوره زوجین)

   

  این واقعیت را بپذیرید که با هم فرق دارید

  اگر شما و همسرتان دو انسان کاملا متفاوت از هم هستید، ممکن است گاهی این سوال برایتان پیش بیاید که اصلا چرا ما باهمیم؟ حتی ممکن است فکر کنید که این تفاوت منشأ همه ی مشکلتتان است. اما مشاوران زوجین معمولا به این نکته اشاره می کنند که تفاوت به دلیل خاصی باعث جذابیت می شود.

  زوج ها معمولا تعجب می کنند که چطور توانسته اند با زوج دیگری که اینقدر با خودشان متفاوت اند ارتباط نزدیک برقرار کنند! جواب این است که انتخاب آنها همسو با پدیده ی تکامل است، که هدف اصلی آن زاد و ولد و زنده نگه داشتن ماست. از نظر تکاملی شانس زنده ماندن یک بچه در صورتی که والدینی مکمل هم داشته باشد بیشتر از بچه ای ایست که والدینی با اخلاق یکسان دارد. به همین  دلیل افراد متفاوت معمولا برای ما جذابند.

  بنابراین این واقعیت که شما کاملا با همسرتان متفاوتید برعکس آنچه فکر می کنید می تواند سودبخش و مفید باشد. به خصوص اگر یاد بگیرید این وقعیت را بپذیرید. در یک رابطه ی ناسالم معمولا ما به دنبال تفاوتی دوست نداشتنی در همسرمان می گردیم، و آن را پیدا می کنیم. از طرف دیگر در یک رابطه ی سالم ما برای تفاوت ها ارزش قائلیم چرا که می توانیم از تفاوت های طرف مقابلمان چیزهایی یاد بگیریم.(مشاوره زوجین)

  c2e97f81 bb97 4e5b 8808 62a4a6776167 zaeh bustle apr2016 154 - مشاوره زوجین | زوج درمانی | بهترین مرکز زوج درمانی در شمال و غرب تهران
  مشاوره زوجین

  به یاد داشته باشید که الگوی رابطه در ذهن شما، در کودکی شکل گرفته است

  نحوه ی تعامل شما با هم در رابطه، کمترین بستگی را به طرف مقابل دارد، در صورتی که بیشتر از آن، از نگاه شما به یک رابطه که در کودکی شکل گرفته ناشی می شود. الگوی یک رابطه برای هر فرد(عشق، تعلق، مراقبت و غیره) در کودکی شکل می گیرد. بیشتر زوج ها نمی دانند که نحوه ی تعاملشان با همسرشان چقدر به این الگو وابسته است. همچنین متوجه نمی شوند که این الگو به شکل ناخودآگاه در زمان هایی که خاطرات ناخوش آیند و ناراحت کننده ی کودکی ناگهان به سطح فکری می آیند، فعال می شود.

  اما اطلاع از این امر واقعا می تواند نحوه ی تعامل و رفتار شما با همسرتان را تغییر دهد. آگاهی نسبت به نقاط تاریک زمان کودکی، وصحبت درمورد اینکه این خاطرات چقدر آسان می توانند شما را تحت تاثیر قرار دهند، به زوج ها کمک می کند تا درک بهتری از هم داشته باشند و رفتار مناسب تری از خود نشان بدهند.(مشاوره زوجین)

  زوج درمانی چیست

  زوج درمانی تعبیر دیگری از مشاوره ی زوجین است. زوج هایی که در رابطه شان به مشکل بر می خورند معمولا برای حل آن مشکلات و حفظ رابطه، به مشاوران روانی، روانپزشکان، مددکاران اجتماعی یا مشاوران متخصص در حوزه ی ازدواج که به آنها زوج درمانگر می گویند مراجعه می کنند.

  مشاوره ازدواج

  برخلاف مشاوره زوجین، همانطور که از اسمش بر می آید، مشاوره ازدواج پیش از عقد زناشویی انجام می شود. بسیاری از افراد پیش از ازدواج نمی دانند دقیقا در مورد چه خصوصیاتی از هم تحقیق کنند و چگونه بیشتر با هم آشنا شوند. مشاور ازدواج همسر آینده احتمالی تان را تایید یا تکذیب نمی کند، بلکه به شما یاد می دهد چگونه به بهترین شکل همسر مناسبتان را تشخیص دهید.

  سوالات مشاوره طلاق

  خیلی ها با شنیدن کلمه ی مشاوره طلاق به یاد کار حقوقی و قانونی طلاق می افتند.  در حالی که اینطور نیست. زوجهایی که مشکلاتشان از نظر خودشان آنقدر پیچیده و غیرقابل حل شده که دیگر نمی توانند کنار هم زندگی کنند، معمولا برای آخرین تلاش جهت اطمینان از تصمیمشان به مشاوره طلاق مراجعه می کنند. مشاور طلاق پیش از هرگونه پیش داوری، با پرسیدن سوالاتی در مورد رابطه، رضایت از زندگی مشترک، احتمال که هر فرد از خوشبختی بیشتر بعد از طلاق می دهد و غیره سوال می پرسد. هدف از این سوالات این است که مشاور ببیند آیا واقعا مشکلات موجود بین زوج غیر قابل حل است؟ یا نکات مهمی در این بین وجود داشته که اگر آنها را بیاموزند و رعایت کنند می توانند زندگی مشترکشان را حفظ کنند؟

   

  مرکز درمانی بوجیکا

  بیشتر بدانید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  Source

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: