مشاوره روانکاوی | روانکاو خوب در تهران| بهترین مرکز روانکاوی در تهران|هزینه روانکاوی

 • مشاوره روانکاوی

  مشاوره روانکاوی

   

  رویکرد روانکاوی  نقش مهمی در درمان ریشه ای بسیاری از مشکلات و اختلالات روانی دارد. نخستین بار زیگموند فروید پی برد که تمام افکار، احساسات، هیجانات و رفتارهای افراد ریشه در ناخوآگاه وی دارد. علم روانکاوی با آوردن اثرات ناخوآگاه به خودآگاه، به درمان بسیاری از اختلالات روانی می پردازد.

  بنابراین در اینجا نقد و بررسی روانکاوی و آنچه در آن است و چه انتظاراتی باید از ان داشت را بحث خواهیم کرد.

  GettyImages iwruggia0137c 568e6a7c3df78ccc1572a306 300x194 - مشاوره روانکاوی | روانکاو خوب در تهران| بهترین مرکز روانکاوی در تهران|هزینه روانکاوی
  روانکاوی

  مشاوره روانکاوی چیست؟

  یک مفهوم اساسی فرویدی، تأثیر قدرتمند بخش ناخودآگاه ذهن بر احساسات، اعمال، روابط و تلاشهای ماست. درگیریهای ناخودآگاه می توانند باعث اضطراب، مشکلات خلقی یا افکار افسردگی شوند. ویژگی های شخصیتی نگران؛ یا مشکلات در محل کار یا مشکل در حفظ روابط طولانی مدت شود. بسیاری از این مشکلات ریشه در تجربیات و روابط گذشته دارند.

  روانکاوی روشی برای درمان مشکلات عاطفی است که شامل ارتباط بین روانکاو و فرد و با هدف بدست آوردن بینش به دنیای درونی فرد و چگونگی تأثیر آن بر احساسات، رفتار و روابط وی می شود. روانکاو در طی جلسات روانکاوی به خاطرات و گذشته بیمار به دقت گوش می دهد و با آگاهی از افکار و احساسات و تمایلات بیمار، ضمیر ناخودآگاه وی را تحلیل می کند و به ناخودآگاه (ناهشیار) بیمار دسترسی می یابد. آنگاه بیمار را با ناهشیارش آگاه می کند و او را متوجه می کند که ریشه تمام افکار و احساساتش از کجا نشات می گیرد. با این روش، روانکاو بیمار را متوجه ضمیر ناخوآگاهش می کند و به او می فهماند که ریشه تمام مشکلات و نارضایتیها و افکارش از ناخودآگاه او که در سالهای اولیه زندگی اش شکل گرفته، نشات گرفته. و به این ترتیب به درمان اختلالات روانی بیمار کمک می کند.

   

  روانکاوی به دنبال آن است که نیروهای ناخودآگاه آزار دهنده را به بخش آگاهی برساند. با بینش های به دست آمده در طول تجزیه و تحلیل، بیمار می تواند در بهبود روابط و بهره وری، قطع الگوهای خودکامگی یا خود تخریب کننده فعالیت کند و حتی ممکن است پتانسیل خلاقیت را تقویت کند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه ی روانکاوی تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

  زیگموند فروید کیست؟

  زیگموند فروید در وین بزرگ شد، جایی که در دانشکده پزشکی شرکت کرد و بیشتر دوران حرفه ای خود را انجا گذراند. نخستین بار که به عصب شناسی کشیده شد، علاقه وی به سرعت به روانشناسی و درمان مشکلات روانی تغییر پیدا کرد.

  برای قدردانی از تأثیر خود، به همه کارتونهای نیویورکر فکر کنید که بیمار روی مبل قرار دارد و درمانگر با ریش و سیگار مرتب شده، گوش می کند. او همچنین مبل درمانی را اختراع کرد و در سال 1896 اصطلاح روانکاوی را ابداع کرد.

  فروید در آن زمان 40 سال داشت. پدرش به تازگی درگذشت بود و فروید یک سری از رویاهای مزاحم را تجربه کرد. تحلیل او از آن رویاها منجر به نوشتن اولین شاهکار وی با عنوان “تفسیر رویاها” (1900) شد که در آن او شروع به توسعه ایده های خود در مورد ذهن ناخودآگاه کرد.

  امروزه، تعداد کمی از روانپزشکان خود را فروید می نامند و بیشتر ما متخصص فروید نیستیم. اما بسیاری از ما هنوز عباراتی را استفاده می کنیم که فروید برای کمک به ایجاد احساس و درگیری های ما، به ویژه درگیری های درونی ما، مانند “سازوکارهای دفاعی” (مانند انکار، سرکوب یا طرح ریزی)، “مجموعه ادیپال”، “لذت” به کار می برد. اصل، “و البته نفس ، شناسه و ابرقدرت.

  why massage therapy needs modern psychology 0 thumb 300x171 - مشاوره روانکاوی | روانکاو خوب در تهران| بهترین مرکز روانکاوی در تهران|هزینه روانکاوی
  روانکاوی

  روانکاوی چگونه کار می کند؟

  روانشناس و بیمار سه تا پنج بار در هفته یکدیگر را ملاقات می کنند. این برنامه فشرده جلسات، یک به یک کمک می کند تا مطب روانشناس به عنوان مکانی که بیمار می تواند با خیال آسوده خود را تخلیه عاطفی کند شناخته شود.

  روانکاوی یک تلاش مشترک است. روانکاور با دقت به حرف ها، رفتارها، احساسات، هیجانات بیمار توجه می کند و به او کمک می کند تا با آگاه شدن به ناخودآگاه خود، ریشه اساسی مشکلات خود را درک کند. برای تشویق این آگاهی، درمانگر نه تنها گذشته بیمار را تفسیر می کند، بلکه بیمار را ترغیب می کند تا دوباره ان ها را تجربه کند. در تفسیر روانکاوی این امر به عنوان “انتقال” شناخته می شود. بیمار با انتقال به احساسات و نگرشهایی که در ابتدا در روابط خود با افراد دیگر تجربه کرده بود، داستان زندگی خود را بازگو می کند. جلسات روانکاوی بر پایه بررسی و تحلیل ناهشیار برای رسیدن به ریشه مشکلات است.

  البته طی جلسات روانکاوی و در تلاش برای دستیابی به ناهشیار بیمار و آوردن ناخودآگاه او به خودآگاهش، با مکانیزم های دفاعی و واپس زنی های بیمار روبرو می شویم. یک روانکاو با تجربه باید به خوبی به مکانیزم های دفاعی آگاه باشد و هنگام روبرو شدن با آنها، آنها را پس بزند.

  روانکاوی ممکن است به شکایاتی از جمله “من در یافتن شریک زندگی مناسب مشکل دارم”، “من هرگز از دوستی هایم هیجان زده نمی شوم” یا … کمک کند. روانکاوی کوتاه مدت ممکن است برای نگرانی های کوتاه مدت مانند “من بسیار ناراحت هستم که فرزند من به کالج می رود”، کمکی نمی کند، مگر اینکه این احساسات مربوط به الگوهای رفتاری طولانی تر باشد. علائم پریشانی مانند فوبیا، اضطراب و افسردگی نیز به روانکاوی پاسخ می دهند، گاهی اوقات به کمک دارو نیز می توان به درمان آن کمک کرد.

   

   تفاوت روانکاوی  با روش های دیگر

  روش های روان درمانی زیادی وجود دارد و بسیاری از رویکردهای مورد استفاده در روان درمانی امروزه از روانکاوی کلاسیک بیرون می آیند. این اشکال مختلف معمولاً نسخه های روانکاوی کمتری دارند. به عنوان مثال روان درمانی روانپزشکی و روانشناسی بیانگر اهمیت یافتن انگیزه های ناخودآگاه و بدست آوردن بینش نسبت به اعمال و احساسات شخص است. در مقابل، درمانهای ساختاری کوتاه مدت مانند درمان رفتاری شناختی، که خارج از سنت روانکاوی است، بر حل علائم فعلی و مشکلات رفتاری متمرکز می شوند، بدون اینکه لزوماً بینش و ریشه ای در آنها پیدا کنند.

  روانکاوی ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد، اما بسیاری از زنان با مشکلات عاطفی می توانند از روان درمانی روانکاوان استفاده کنند. یعنی ملاقات با یک متخصص روان درمانی یک بار در هفته برای گفتگو در مورد احساسات دردناک که ممکن است زمینه ساز یک مشکل خاص یا الگوی تفکر یا رفتار باشد. در روانکاوی، فرض بر این است که ناخودآگاه درگیر است و تجربیات و روابط گذشته می توانند بر حال تأثیر بگذارند. روانکاوی می تواند از چند ماه تا چند سال ادامه داشته باشد. در واقع روانکاوی به حل ریشه ای مسائل و اختلالات روانی می پردازد.

  دکتر کامیار سنایی روانشناس 300x192 - مشاوره روانکاوی | روانکاو خوب در تهران| بهترین مرکز روانکاوی در تهران|هزینه روانکاوی
  روانکاوی

  چگونه یک روانکاو پیدا کنیم

  برای یافتن یک روانکاو خوب مطمئن شوید که متخصصتان دوره های دانشگاهی یا آزاد روان کاوی را گذرانده باشد و کسی را پیدا کنید که به خوبی بتوانید با او ارتباط برقرار کنید.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه ی روانکاوی تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

  مطالب پیشنهادی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: