مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی بوجیکا
کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره روانشناسی | مشاوره خانواده | مشاوره فردی | مشاوره بزرگسال

مشاوره خانواده چیست و چه کمکی به ما می کند؟ | بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران

مشاوره خانواده

مشاور خانواده
0 20

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده
مشاوره خانواده
مشاوره خانواده شکلی از روان درمانی است که استرس و تعارضات میان اعضای خانواده را کاهش می دهد و ارتباطات و تعاملات بین آنها را بهبود می بخشد.

مشاوره خانواده چه کمکی به ما می کند و چه اهمیتی برای ما دارد؟

مشکلات موجود در خانواده می تواند بر تمام جنبه های زندگی اعضای خانواده اثرگذار باشد. درواقع مشاور خانواده به شما کمک می کند این مشکلات را حل کنید.
معمولاً اهمیت مشاور خانواده در حوزه پیشگیری می باشد تا حوزه درمان و به همین دلیل بهتر است که در کنار خانواده ها ایمن مشاوره به طور مداوم وجود داشته باشد. یک مشاور خانواده خوب می تواند خانواده را در مقابل مشکلاتی مثل اختلاف بین اعضای خانواده، اعتیاد، مسائل پزشکی و تشخیص سلامت جسمی و روانی و …محافظت کند.

 

مشاوره خانواده
مشاوره خانواده

مرکز مشاوره کودک و خانواده بوجیکا، آماده ارائه خدمات نوین در زمینه های اختلالات طیف اتیسم، بیش فعالی، اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، اختلالات اضطرابی، افسردگی و مشاوره خانواده می باشد.

 تماس  :  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸  –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

چه زمانی نیاز است به مشاوره خانواده مراجعه کنیم؟

زمانی که احساس می کنید مسائلی که در خانواده شما وجود دارند به قدری بزرگ شده اند که خودتان به تنهایی نمی توانید آنها را حل و مدیریت کند و شرایط تغییری نمی کند در این صورت نیاز است که مراجعه کنید. مشاور خانواده می تواند شما را در حل این مشکلات راهنمایی کند که شما بتوانید راه های جدیدی برای مدیریت مشکلات و چالش هایتان بیابید. به طورکلی:
-زمانی که فرزندان با مشکلاتی مثل: مدرسه، سوء مصرف مواد و یا اختلال در خوردن مواجه هستند.
-زمانی که یک ضربه بزرگ و یا یک تغییربزرگ خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد (به عنوان مثال: نقل مکان به یک خانه جدید، یک حادثه طبیعی، زندانی شدن یکی از اعضای خانواده)
-مرگ غیر منتظره یا بیماری یکی از اعضای خانواده
-اضافه شدن یک عضو جدید به خانواده (مثل: به دنیا آمدن یک خواهر یا برادر، فرزند خواندگی
-خشونت خانوادگی
-طلاق
-اختلافات والدین
-مشکلات رفتاری کودکان
-مشکلات بین خوهران و برادران
-خیانت
– اختلاف میان اعضای خانواده
-مشکلات یا اختلاف نظر در رابطه با مسائل مالی

 

مشاوره خانواده
مشاوره خانواده

در طول جلسات مشاوره خانواده چه کارهایی انجام می شود؟

ابتدا مشاور خانواده با هریک از اعضای خانواده صحبت می کند تا به درک جامعی از مشکلات برسد. مشاور خانواده در جلسه سوالاتی را می پرسد تا به این نتیجه برسد هر کدام از اعضای خانواده مشکلات را چگونه می بینند و زمانی که مشکلی ایجاد می شود چگونه آن را مدیریت می کنند.
در مرحله بعدی، مشاور خانواده طرح درمانی خود را طراحی و اجرا خواهد کرد. هدف اصلی حل و درمان تعارضات بین خانواده است بدون مقصر و سرزنش کردن یکی از اعضای خانواده.
 در واقع مشاور خانواده به اعضای خانواده کمک می کند با یکدیگر بهتر تعامل کنند و راه های جدیدی برای حل مشکلاتشان بیابند و مشکلات خود را حل کنند. به طور کلی مشاور خانواده آموزش و مهارت هایی به اعضای خانواده می دهد که در شرایط دشوار به شیوه کارآمد عمل کنند و این مشکلات را از بین ببرند.
تعداد جلسات مشاور خانواده به طور متوسط ۱۲ جلسه می باشد و اینکه چند وقت یکبار نیاز است که با وی جلسه داشته باشید بستگی به مشکلاتی که در بین اعضای خانواده هست، وجود دارد و در جلسه درمانی این مشکلات مطرح می شود.
نکته آخر اینکه:
بر اساس سازمان بهداشت جهانی به صورت دوره ای همه افراد نیاز دارند تحت مشاوره و درمان مشاوران و روانشناسان قرار بگیرند. اگه تاکنون به هیچ مشاوری مراجعه نکردید و از راهنمایی های آنها استفاده نکردید پیشنهاد می کنیم خودتان به تنهایی یا همراه همسرتان در یک جلسه مشاوره شرکت کنید و مشکلات و مسائلی که در حوزه کار با آنها روبه رو هستید یا مشکلات و مسائل شخصی و بین فردی که بین شما و اعضای خانواده وجود دارد را مطرح کنید و اجازه دهید که مشاور بهتر شما را بشناسد.
مشاور قطعا پی خواهد برد که شما چه دغدغه و چه نیازهایی دارید ؟ چه نبوغ ویژه ای دارید که می توانید بهتر در کارتان موفق شوید؟ چه مشکلاتی بین شما وجود دارد که قادر به حل این مسائل و مشکلات نیستید؟ در واقع مشاوره خانواده به شما کمک می کنند که این مشکلات و مسائل را به بهترین روش ممکن حل کنید.

مرکز مشاوره کودک و خانواده بوجیکا، آماده ارائه خدمات نوین در زمینه های اختلالات طیف اتیسم، بیش فعالی، اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، اختلالات اضطرابی، افسردگی و مشاوره خانواده می باشد.

 تماس  :  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸  –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

 

مقالات مرتبط
مرکز مشاوره ازدواج و خانواده بوجیکا
مشاوره تلفنی – کودک و خانواده بوجیکا
روانشناس کیست و چه مسئولیت هایی دارد؟؟؟
ازدواج موفق و ۱۶ کلید طلایی برای بدست آوردن آن
زناشویی و آموزش رابطه جنسی

مرکز تحقیقات پزشکان و روانشناسان بوجیکا
کلینیک روانشناسی بوجیکا، اماده ارائه خدمات مشاوره و روانپزشکی می باشد.
جهت تعین وقت اینجا کلیک کنید
شماره تماس  : ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸   –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴
Comments
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.