مشاوره ازدواج

در مشاوره جنسی و زناشویی چه اتفاقی رخ می دهد؟

 •  

   هدف مشاوره جنسی و زناشویی چیست؟

   

  مشاوره جنسی هدفی جز بهبود کیفیت زندگی مشترک برای طرفین ندارد. بیایید درمورد عمل جنسی صحبت کنیم. سلامت جنسی بخش مهمی از سلامت روحی و  جسمی است. اگر با مشکل جنسی دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است آخرین چیزی که مایل باشید درموردش صحبت کنید، همان مشکل باشد. اگر شرم و خجالت شما را از کمک گرفتن باز می دارد، بهتر است این را بدانید: 43 درصد از زنان و 41 درصد از مردان، تا حدی دچار مشکلات جنسی هستند. مشاوره جنسی برای پرداختن به مسائل عمیقی مانند همین شرم طراحی شده است.

  7 Things You Should Know About Sex Therapy 1440x810 1024x576 - در مشاوره جنسی و زناشویی چه اتفاقی رخ می دهد؟
  مشاوره ازدواج
  مرکز زوج درمانی بوجیکا، با کادری حرفهای از روانشناسی متخصص و کارآزموده، آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره جنسی تخصصی به زوج های عزیز می باشد. شما هم اکنون می توانید برای تعیین نوبت مشاوره جنسی، از اینجا با ما تماس بگیرید.

  اما هدف واقعی مشاوره جنسی چیست؟ و چه کسی واجد شرایط یک مشاور جنسی است؟ برای آشنایی بیتشر با این مقوله و کسب آگاهی دقیقتر درمورد مشاوره جنسی، در ادامه ی مقاله همراه ما باشید.

  مراجعه به یک مشاور جنسی برای شناسایی مشکلات مربوط به میل جنسی و دیگر معضلات جنسی است. چه با یک روان درمانگر، روانشناس، مشاور ازدواج یا مشاور جنسی کار کنید، مشاوره جنسی در کل می تواند به حل گستره ی زیادی از معضلات جسمی و روحی، که در ارضای جنسی خلل ایجاد می کنند، کمک کند. خلل هایی از قبیل عدم نعوذ، میل کم جنسی، سابقه ی سوءاستفاده ی جنسی و غیره. مشاوره جنسی همچنین می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا این معضلات را در محیطی آموزشی و حمایتی حل کنید.

  مشاوره جنسی نیز مانند دیگر مشاوره های درمانی است. بر خلاف اعتقاد برخی از افراد، هیچ چیز عجیب، منحرف و یا گنگی پشت در یک دفتر مشاوره جنسی وجود ندارد. در واقع، مشاوره جنسی تفاوت چندانی با سایر انواع مشاوره های روانشناسی ندارد. درمان یا مشاوره جنسی نوعی از روان درمانی است که همچنین به مشکلات جسمی احتمالی توجه دارد.

  وقتی زن و شوهر با مشکل جنسی روبرو می شوند، یک مشاور جنسی سعی می کند نقش هر کدام از آنها را در مشکل به وجد آمده بررسی و حل کند. مشاور جنسی ابتدا رفتار را بررسی می کند، سپس به تدریج آن را برای زوج تفسیر کرده، و راه حل های مشکل را پیدا می کند.

  در مشاوره جنسی با روی روانشناسانه ی عمل جنسی آشنا می شوید

  مشاور جنسی به شما کمک می کند تا از طریق حل مسائل احساسی که ممکن است در زمینه مسائل جنسی مانند اختلال نعوظ نقش داشته باشد، مشکل را حل کنید. مشاوره جنسی به طور معمول با آموختن عملکرد اضطراب شروع می شود و سپس به تعلیم زن و شوهر مبادرت می کند که چگونه راه های ارتباطی را برای گفتگو در مورد خواسته ها و نیازهای جنسی را ایجاد کنند. زن و شوهر نیز ممکن است موضوعاتی که سبب ایجاد استرس در رابطه می شوند، را کشف کنند.

  خواهید آموخت تا ذهن آگاهی خود  را افزایش دهید

  در تمرین ذهن آگاهی، یاد می گیرید که حضور و تمرکز خود را در اینجا و در حال حاضر حفظ کنید، به جای اینکه به خود اجازه دهید حواستان به چیز های دیگر مانند لیست خرید و کار های روزمره پرت شود. هنگام استفاده از این تمرین در رابطه جنسی، شما یاد می گیرید که افکار بیرونی و افکار منفی را که ممکن است در مورد بدن یا عملکرد خود داشته باشید، بیرون بریزید. در عوض، حواستان فقط به اینکه چگونه بدنتان به تحریک جنسی واکنش نشان می دهد، هدایت و متمرکز می شود. مهارت های ذهن آگاهی که زنان به دست می آورند، تحریک جنسی آنها را به طور مستقیم بهبود می بخشد.

  تمرینات ذهن آگاهی با اجازه دادن به زنان برای تمرکز کردن غیر قضاوت محور، روی حس جنسی بدنشان، پیش و در حین عمل جنسی، به شکل مستقیم، و با بهبود حال و هوا و کاهش استرس و اضطراب، به شکل غیر مسقیم، بر تحریک و لذت جنسی آنها اثر می گذراد.”.

  مشکلات جسمی در مشاوره جنسی نادیده گرفته نمی شوند

  اگر یک مسئله جسمی و فیزیکی مانند vulvodynia یا ناتوانی جنسی به علت تابش اشعه برای درمان سرطان پروستات ایجاد شده باشد، درمانگر شما را به یک متخصص پزشکی ارجاع می دهد که در کنار متخصص جنسی با شما کار می کند.

  sex therapy - در مشاوره جنسی و زناشویی چه اتفاقی رخ می دهد؟
  مشاوره ازدواج

  منتظر دستور برخی تمرینات جنسی در خانه باشید

  در حالی که هیچ اتفاق جنسی در دفتر یا مطب نمی افتد، مشاور جنسی ممکن است برخی از ایده های عملی را برای کارهایی که زوج می توانند در خانه امتحان کنند ارائه دهد. مشاور جنسی ممکن است به شما پیشنهاد کند چیزی به نام تمرینات تمرکز احساسی، که برای کمک بیشتر به شما و شریک زندگی تان طراحی شده، امتحان کنید.

  این تمرین معمولا به صورت مرحله ای انجام می شود و از لمس کردن یا سیخونک زدن به هر جایی از بدن، به جز قسمت های سینه و ناحیه تناسلی، انجام می شود. هدف این است که حس لمس کردن را تجربه کنید، آنهم نه به عنوان تلاشی برای رسیدن به ارگاسم. در نهایت، این تمرین می تواند منجر به مقاربت جنسی لذت بخش شود.

  آوردن همسرتان به جلسه مشاوره کمک می کند اما ضروری نیست.

  مشاور جنسی می تواند می تواند با راهنمایی هایی که به یک طرف رابطه در مورد مسائل جنسی می کند، به هر دو آنها کمک کند. چراکه می تواند الگوهای رفتاری مناسب را با یک طرف تمرین کند تا حداقل مشکل از یک سو حل شود. یا اینکه هردو زن و شوهر می توانند باهم به مطب مراجعه کنند و پزشک راهنمایی های لازم را بر هردوآانها بکند.

  هیچ گونه تماس فیزیکی بین مشاور و بیمار در طول جلسه ی مشاوره مجاز نیست

  چیزی که قطعی است آن است که: تحت هیچ شرایطی نباید لباسهایتان را در طول جلسه مشاوره جنسی دربیاورید، و مشاور به هیچ وجه حق ندارد به شما دست بزند. هیچ مشاور جنسی حق لمس بیمار خود را ندارد.

  جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید.
  021-22636858 – 09212773724

  مشاوره خانواده

  حوزه ی فعالیت مشاور خانواده گسترده تر از یک مشاور جنسی است. مشاور خانواده بیشتر روی مسائل زناشویی و الگوهای رفتاری در زندگی روزمره بین و زن و مرد تمرکز دارد. اساسا کار مشاور خانواده حل معضلات رفتاری و تعاملی بین زن و شوهر در بستر خانواده است. شیوه ی رفتار صحیح با کودکان نیز در حوزه ی تخصصی مشاور خانواده می گنجد.

  هرچند یک مشاور خانواده می تواند راهنمایی هایی برای گرم کردن زندگی جنسی طرفین داشته باشد، اما برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه امور جنسی، بهتر است به یک مشاور جنسی مراجعه کنید.

  مشاوره جنسیتی

  مشاوره جنسیتی با مشاوره جنسی تفاوت عمده دارد. درحالی که مشاور جنسی راهکار هایی برای بهبود رابطه ی جنسی بین یک زوج را ارائه می دهد، مشاوره جنسیتی اصولا مختص یک نفر است. بسیاری از افراد هستند که دچار اختلال جنسیتی هستند و به اصطلاح احساس ترنس بودن می کنند. مشاور جنسیتی به تحلیل و تفسیر رفتار های این افراد می پردازد تا به آن کمک کند بفهمند آیا واقعا دگر جنسند یا خیر. که اگر هستند اقدامات لازم برای آن را انجام دهند و چنانچه (ترنس) نیستند از وهم خود بیرون بیایند و بتوانند روند عادی زندگی را دوباره از سر بگیرند.

  مشاوره درمورد روابط زناشویی

  مشاوره های زناشویی بیشتر در حوزه ی مشاوره خانواده می گنجند. هرچند رابطه ی جنسی هم بخشی از زناشویی است که از قضا بخش بسیار مهمی هم است. چنانچه فکر میکنید مشکلتان با همسرتان صرفا به معضلات جنسی بر می گردد، بهتر است به یک مشاور جنسی مراجعه کنید.

  اما اگر مشکلات دیگری در زمینه های اخلاق و رفتار با همسرتان دارید، و حتی اگر گمان می کنید این مشکلات ناشی از معضلات جنسی است، بهتر است به مشاور خانواده مراجعه کنید. بگذارید او میزان اهمییت مشکلات جنسی رابطه را در بروز سایر مشکلات بررسی کند و در صورت لزوم خودش شما را به یک مشاور جنسی ارجاع دهد.

  جهت استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید.

  021-22636858 – 09212773724

  بیشتر بدانید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن