14 مثال از مرزهای سالم در روابط را بخوانید!

مرزهای سالم در روابط

مرزهای سالم در روابط  بازتاب اصول ، قوانین و دستورالعمل هایی است که برای خود تعیین کرده اید. شکستن این مرزها زمانی به وجود می آید که شریک شما به این اصول یا نیازهای شخصی بی احترامی می کند ، نادیده می گیرد یا از آن بی اطلاع است.

 • مرزهای سالم در روابط

  مرزهای سالم در روابط چیست؟

  سلامت ارتباطات شما روابط سالم را مشخص می کند.

  درک محدودیت های شریک زندگی شما ، توانایی شما را در برقراری ارتباط و کمک به رفع مشکلات پیش از آنکه بر شما غلبه کند ، تغییر می دهد.

  مرزهای سالم در روابط  بازتاب اصول ، قوانین و دستورالعمل هایی است که برای خود تعیین کرده اید. شکستن این مرزها زمانی به وجود می آید که شریک شما به این اصول یا نیازهای شخصی بی احترامی می کند ، نادیده می گیرد یا از آن بی اطلاع است.

  فقدان محدودیت ها اغلب می تواند منجر به دستکاری احساسی از سوی دیگران شود ، خواه عمدی باشد یا نه.

  ممکن است وقتی کسی از شما خواهشی می کند با نه گفتن مشکل داشته باشید ، یا شما از ابراز محبت عمومی خوشتان نیاید.

  اگر چنین است ، باید صحبت کنید و این نیازها را به شریک خود منتقل کنید.

  یاد بگیرید علائم را تشخیص دهید که شخصی از مرزهای شما عبور کرده است. اینها شامل احساس خشم ، کینه یا گناه است.

  گفتگوی شما با پارتنرتان ممکن است در ابتدا سخت باشد ، اما ممکن است کلید یک رابطه شاد باشد.

  برای تعیین وقت از روانشناسان کلینیک در زمینه مشاوره فردی با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  14مثال از مرزهای سالم در روابط

  انواع زیادی از مرزها در روابط وجود دارد و همچنین مرزهایی در ازدواج که می تواند ارتباط و صمیمیت بهتری ایجاد کند .

  برخی از مکالمات ممکن است راحت تر از بقیه باشند ، اما بهتر است با آمادگی انجام شوند تا در لحظات پر تنش پس از مشاجره.

  نمونه هایی از مرزهای احساسی

  1. نه گفتن

  ممکن است به خاطر ترس از ناراحت کردن همسرتان ، راحت تر بتوانید نیازهای خود را فدای نیازهای همسرتان کنید.

  با این حال ، اگر آنها چیزی از شما بخواهند که بر خلاف خواست شما باشد یا شما را مجبور کند چیزی مهم را قربانی کنید ، نه گفتن مشکلی ندارد. لازم نیست برایتان سخت باشد ، اما یاد بگیرید که قاطعانه آن را بیان کنید.

  2. امتناع از سرزنش کردن

  گاهی اوقات ممکن است شریک زندگیتان خود را مقصر موضوعی بداند. این رفتار به این معنا نیست که مقصر خشم او شما هستید. اجازه ندهید با دستکاری احساسات خود مسئولیت را کنار بگذارند. درد آنها را بپذیرید ، به آنها بگویید که شما در کنار آنها هستید اما تأکید کنید که مسئولیت اقدامات آنها را نمی پذیرید.

  3. انتظار احترام

  شما سزاوار مهربانی و ارتباط عاشقانه هستید. اگر احساس می کنید شریک زندگی شما به خاطر عصبانیتی غیرموجه با لحنی بد و بی احترامی صحبت می کند ، این حق شماست که از او انتظار احترام داشته باشید.

  به او بگویید که اگر می خواهد با شما صحبت کند این صحبت باید محترمانه باشد.

  Build Trust in a Relationship Step 11 Version 2 - 14 مثال از مرزهای سالم در روابط را بخوانید!

  4. پیدا کردن هویت خود در خارج از رابطه

  وابستگی به هم می تواند منجر به ادغام هویت ها شود. “من” به “ما” تبدیل می شود و “شما” در ترکیب گم می شود. به یاد داشته باشید که شما فقط نیمی از یک کل نیستید ، بلکه شخصی هستید که دارای علاقه و هوش سرزنده است. اشکالی ندارد که احساس خود را از شریک زندگی خود جدا کنید.

  5. پذیرش راهنما

  برخی افراد مستقل تر هستند و در شرایط سخت با تکیه بر شریک زندگی خود مشکل پیدا می کنند. اگر به کمک احتیاج دارید ، بهتر است تعیین کنید که مرزهای سالم روابط شما کجاست و چه کاری انجام می دهید و نمی خواهید در این مورد کمک کنید.

  ممکن است از نظر مالی کمک بخواهید اما هنگام برخورد با مسائل خانوادگی به فضا احتیاج دارید. این تعادل می تواند یک ارتباط ظریف باشد ، اما ارتباط باز منجر به یک ریتم نرم تر می شود.

  6. درخواست فضا

  گاهی اوقات ما فقط باید در تحولات احساسی تنها باشیم. در یک رابطه ، به نظر می رسد که هرگز چنین نبوده اید. درخواست فضایی برای شریک زندگی شما ممکن است مانند این باشد که او را دور می کنید ، اگرچه این قصد شما نیست.

  زمان به تنهایی کاملاً سالم است و کلیدی برای حفظ هویت شخصی و حل مشکلات است. اگر در مورد نیاز به فضا اطلاع دقیقی ندارید ، شریک زندگی شما ممکن است احساس کند مورد غفلت قرار گرفته یا از او اجتناب می کنید. ایجاد این نکته که دوست دارید وقت خود را تنها بگذرانید بعداً به شما کمک می کند.

  7. برای خود ارزش بگذارید

  در یک مشاجره ، شما یا همسرتان ممکن است حرفهایی بزنید که از آنها پشیمان هستید ، بد یا زشت. ثابت کنید که نمی پذیرید که او با شما به این شکل صحبت کند. شما ارزش ذاتی دارید و سزاوار آن هستید که با مهربانی با شما صحبت شود. آگاه سازید که شما نیاز به عذرخواهی دارید و به شریک خود نیاز دارید تا صدمه ای را که کلمات او بر آن وارد کرده است ، تصدیق کند.

  USCCF couple drinking coffee masthead1.1 - 14 مثال از مرزهای سالم در روابط را بخوانید!

  نمونه هایی از مرزهای شخصی

  8. حق شما برای حفظ حریم خصوصی

  سطوح مختلفی برای حریم خصوصی وجود دارد. ممکن است یک رایانه خانگی داشته باشید ، اما رمز ایمیل خود را برای خود نگه دارید. این انتخاب منطقی است. متعلقات ، افکار ، متون ، نوشته های مجله و حتی موضوعاتی به بزرگی روابط یا آسیب های قبلی متعلق به شما است که به صلاحدید شما به اشتراک گذاشته می شود یا نمی شود. نقض این مرزها قابل قبول نیست.

  9. توانایی تغییر ذهن خود

  انتخاب های شما تصمیم شما است ، و همچنین انتخاب جدید. اگر نظر خود را تغییر دادید ، شریک زندگی شما نباید باعث شود در این مورد احساس گناه کنید. با استدلال خود شفاف باشید یا به سادگی بیان کنید که تصمیم گرفته اید نظر خود را تغییر دهید. البته باز بودن مهم است ، اما باید با شرایط شما اتفاق بیفتد.

  10. آزادی بیان مرزهای جنسی

  شروع صمیمیت فیزیکی با شریک جدید زمان هیجان انگیزی است ، اما مرور مرزهای شخصی در رابطه جنسی می تواند ناخوشایند یا حتی ترسناک باشد. آشکارا بیان نیازها یا ناراحتی های شما ضروری است ، اگرچه پیدا کردن کلمات می تواند مشکل باشد.

  به یاد داشته باشید که هر قدمی که بر می دارید نیاز به رضایت مشتاقانه از طرف شریک خود دارد و هرگز نباید در هیچ چیزی تحت فشار قرار بگیرید. به طور مرتب با یکدیگر صحبت کنید. تخیلات را به اشتراک بگذارید و در مورد مرزها بحث کنید. صداقت و آسیب پذیری قدرتمند است.

  11. آزادی بیان مرزهای معنوی 

  اعتقادات شما متعلق به خود شماست ، مهم نیست که چقدر از نظر معنوی یا مذهبی با شریک زندگی خود مشترک باشید یا نباشید. شما و دیگر افراد  باید به باورهای یکدیگر احترام بگذارید ، رشد معنوی یکدیگر را تقویت کرده و تشویق کنید و برای آموختن درباره فرهنگ یا ایمان طرف مقابل آماده باشید.

  12. توانایی برقراری ارتباط با نیازهای جسمی

  یاد بگیرید که آنچه را که بدن شما به آن نیاز دارد ، بیان کنید. آیا گیاه خوار هستید و گوشت در خانه نمی خواهید؟ آیا شما از افرادی هستید که زودتر از خواب بیدار می شوید و باید قبل از ساعت 10 شب بخوابید؟ سپس مطمئن شوید که همسرتان با عدم صداهای بلند یا تماشای تلویزیون تا آخر شب به نیازهای جسمی شما احترام می گذارد.

  از سوی دیگر ، با مرزهای مهم دیگران آشنا شوید. اگر آنها ترجیح می دهند دیرتر بخوابند ، به جای فشار آوردن به خواب ، قبل از اینکه ساعت بیولوژیکی آنها به آنها اجازه دهد ، آنها را تنظیم کنید.

  13. حق استقلال شما درباره مسائل مالی

  تصمیم گیری درباره اینکه چه چیزی را برای خود به اشتراک بگذارید و چه چیزی برای خود نگه دارید هرگز کار آسانی نیست. برخی از زوجین حساب های مشترک بانکی باز می کنند ، در حالی که برخی دیگر برای استقلال مالی از آن صرف نظر می کنند. مرزهای مادی و مالی در هر رابطه معمول است.

  14. توانایی شما در مدیریت زمان خود

  یکی دیگر از مرزهای ارتباطی که باید برای خود تعیین کنید ، یادگیری مدیریت زمان به گونه ای است که به دیگران اهمیت ندهید.

  وقتی مجرد هستید ، می توانید ظرف ها را تا زمانی که می خواهید کنار بگذارید. با این حال ، در یک رابطه ، زمان شما فقط مختص شما نیست. اگر موافقت می کنید که ساعت 8 شب به وقت خود قرار دهید ، ضروری است که به قول خود پایبند باشید.

  این بدان معناست که یاد بگیرید با احترام زمان خود را مدیریت کنید ، حتی زمانی که تنها هستید.

  برای تعیین وقت از روانشناسان کلینیک در زمینه مشاوره فردی با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  نحوه تعیین مرزهای سالم در روابط:

  این یک چیز است که بدانید مرزهای سالم در روابط شما چیست ،ما اغلب نمی دانیم مرزهای ما چیست تا زمانی که شخصی از آنها عبور کند. با این حال ، راههای بهتری برای برقراری ارتباط با شریک زندگی خود وجود دارد.

  در اینجا چند ایده در مورد تعیین مرزهای خود در رابطه وجود دارد:

  • یک لحظه آرام را بیابید: اگر شریک زندگی شما از مرز عبور کرد ، ابتدا عصبانیت خود را به روشی ایمن و سالم کنترل کنید. برای خود وقت بگذارید و آنچه را که باعث ناراحتی شما شده است بنویسید. مرز را مشخص کنید و منتظر بمانید تا لحظه ای آرام برای گفتگو داشته باشید.
  • قاطع باشید : مرزهای خود را به طور واضح و موثر بیان کنید. آگاه کنید که تحمل عبور از این مرز و دلیل آزار آن را ندارید.
  • عاشق باشید: شریک خود را تهدید نکنید یا از روی عصبانیت صحبت نکنید. به او بگویید که شما محدودیت های خود را از روی اعتماد و عشق به آنها و خودتان تعیین می کنید.
  • متقابل : حتماً از شریک خود بپرسید که او نیاز به تعیین چه مرزهایی دارد و تمام تلاش خود را برای احترام به آنها انجام دهید. از رفتاری که می خواهید در شریک زندگی خود مشاهده کنید الگو بگیرید.

   

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: