image asset - مدیریت OCD ؛ تست OCD ؛ درمان OCD ؛ علائم وسواس فکری ؛ درمان قطعی OCD

مدیریت OCD ؛ تست OCD ؛ درمان OCD ؛ علائم وسواس فکری ؛ درمان قطعی OCD

 • نحوه مدیریت OCD در طول بیماری همه گیر کورون ویروس

  نحوه مدیریت OCD در طول بیماری همه گیر کرونا ویروس

  0xdflm2sunhx 300x238 - مدیریت OCD ؛ تست OCD ؛ درمان OCD ؛ علائم وسواس فکری ؛ درمان قطعی OCD
  مدیریت OCD

  افراد مبتلا به وسواس فکری (OCD) از قبل مستعد رفتارهای کنترل نشده، وسواسی و نیز افکاری هستند که می تواند در زندگی روزمره آنها اختلال ایجاد کنند. هنگامی که منحنی بی سابقه ای از یک بیماری همه گیر جهانی را به معادله اضافه می کنید، این گرایش ها می توانند به سرعت از کنترل خارج شوند.

  اینکه چگونه ممکن است تمایلات OCD در طول این مدت وجود داشته باشد ، در نهایت بسته به فرد متفاوت است. برای برخی، ممکن است شامل یک ترس به خصوص در مورد سلامتی آنها باشد، از جمله رفتارها و افکار وسواسی (مانند اجباری چک کردن بدن برای علائم یا تبدیل شدن به شستشوی دستها).

  برای دیگران، این ممکن است با وسواس در مورد پاکیزگی یا به روز بودن و اجباری تمیز کردن یا چک کردن خبرها همراه باشد – تا آنجا که این امر تأثیر شدیدی بر سلامت روان و روابط بین فردی دارد.

  در حالی که یک بیماری همه گیر جهانی دلایل نگرانی را فراهم می کند، بین آگاه بودن و حفظ امنیت خود و عزیزان و تجربه تشدید OCD که به طور بالقوه آسیب زا است، رابطه ای وجود دارد.

  در زیر ما بیان کردیم که OCD چیست.

  اختلال وسواس-اجباری (OCD) چیست؟

  دکتر استفانی نیومن، روانشناس بالینی و نویسنده OCD را چنین توضیح می دهد: “اختلال وسواس، یک بیماری روانی است که با حضور افکار یا تصاویر ناخواسته یا مزاحم (وسواس) یا رفتارهای تکراری (اجبار) شناخته می شود.”

  افکار، تصاویر و رفتارهای مزاحم – که به طور معمول به عنوان یک فشار قوی تحریک می شوند یا نیاز به انجام اقدامات تشریفاتی دارند – برای افراد مبتلا به OCD ناخوشایند است. این وسواس و اجبارات به نظر نمی رسد که بخشی از فرد باشد و افراد مبتلا به آن اغلب آگاه هستند که به کمک نیاز دارند.

  دکتر نیومن می گوید از این نظر، افرادی که وسواس دارند، اغلب می توانند OCD خود را تشخیص دهند. با این وجود ، تشخیص این بیماری توسط یک متخصص، پاسخی شفاف به شما می دهد و در بعضی موارد نسخه های پزشکی است.

  اگر اضطراب شما حاد است و فقط با انجام برخی از رفتارهای خاص می توانید آن را از بین ببرید، وقت آن است که با یک متخصص ذهنی مشورت کنید. به همین ترتیب، اگر نمی توانید و اینکه بیش از دو ساعت روی چیزی گیر می کنید، صحبت کردن با کسی در مورد آنچه اتفاق می افتد بسیار مفید است.

  AdobeStock 216284411 300x200 - مدیریت OCD ؛ تست OCD ؛ درمان OCD ؛ علائم وسواس فکری ؛ درمان قطعی OCD
  مدیریت OCD

  لطفا بخوانید: درمان استرس

  رفتارهایی که OCD شما را نشان می دهد ممکن است حیرت انگیز باشد

  هرگونه ناراحتی بزرگی در دنیای شما – از جمله این بیماری همه گیر کرونا ویروس – می تواند باعث تحریک OCD شما شود و شما را به یک مسیر ناسالم سوق دهد.، علائمی که احتمالاً شروع به پیچیده کردن اوضاع دارد شامل موارد زیر است:

  • زمان: میزان زمانی که در رفتارهای اجباری می گذرانید افزایش یافته است. به چند دقیقه یا ساعت در رفتارهای اجباری توجه کنید. اگر این به طور اساسی یا پیوسته در حال افزایش باشد، ممکن است اوضاع پیچیده شود.
  • تأثیر: رفتارهای شما بر سایر عوامل در زندگی شما تأثیر می گذارد از جمله روابط بین فردی، کار و توانایی خوابیدن، ورزش یا غذا خوردن.
  • اضطراب: سطح اضطراب شما حتی پس از رفتار شما کاهش نمی یابد.
  • نگرانی:  عزیزان شما در مورد رفتارهای اخیرتان برای شما اظهار نظر کرده اند.
   احساس می کنید به نقطه شکست خود نزدیک شده اید
  • وسواس در مورد سلامتی خود یا سلامتی عزیزان: بارها و بارها دست های خود را به طور اجباری می شویید یا دنبال کردن چرخه خبر تا حدی که زندگی روزمره تان تغییر کند، وارد شدن به اجبار در رسانه های اجتماعی.

  چگونه می توان تمایلات OCD خود را در طی کرونا ویروس مهار کرد

  ما برای رفع اضطراب خود موارد زیر را توصیه می کنیم:

  • افکار و رفتارهای خود را در یک ژورنال نظارت کنید

  به هر الگوی نوسانات و حلقه های اضطراب همراه با نیاز به انجام کارهایی برای رفع اضطراب توجه داشته باشید.

  “آگاهی مرحله اول است. آگاهی از ماهیت افکار مزاحم یا دیدن تکرار یک رفتار به منظور کاهش اضطراب، بینش های مهم هستند. وقتی متوجه شدید که افکار و رفتارها مزاحم شما هستند، می توانید برای شکستن چرخه اقداماتی انجام دهید. ”

  “افکاری را که دارید، بنویسید. ضبط اضطراب روزانه خود در یک دفتر به شما این امکان را می دهد تا بر افزایش یا کاهش آن نظارت کنید و زمان و محرک های خاص را با یکدیگر مقایسه کنید. ”

  لازم نیست که دفتر کامل باشد و اگر روزی را از دست دادید مشکلی ندارد. فقط تمام تلاش خود را برای ورود به موارد بالا انجام دهید تا سابقه مشخصی داشته باشید و بتوانید الگوها و محرک های بهتری را تعیین کنید.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه سکس تراپی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان کلینیک بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

   02126767945 – 09212773724

  images 2 - مدیریت OCD ؛ تست OCD ؛ درمان OCD ؛ علائم وسواس فکری ؛ درمان قطعی OCD
  مدیریت OCD
  • اخبار و رسانه های اجتماعی را به حداقل برسانید

  اطلاع رسانی مهم است اما تنظیم وسواس در اخبار، بررسی آمار از طریق رسانه های اجتماعی می تواند اضطراب و تمایلات OCD را برانگیزد. پارامترهای محکمی در مورد اخبار و مصرف رسانه های اجتماعی ایجاد کنید.

  • خود را با دستورالعمل های CDC آشنا کنید

  بدانید که دستورالعمل های CDC چیست و از این اقدامات احتیاطی توصیه شده برای حفظ امنیت خود، عزیزان و افراد غریبه پیروی کنید. با درک اینکه دستورالعمل های CDC چیست، می توانید با دانستن اینکه از آنها پیروی می کنید، راحت تر استراحت کنید.

  • روشهای مراقبت از خود را اجرا کنید

  این طبیعی است که احساس کنید دنیای شما وارونه شده است. شما تنها نیستید و افرادی مثل شما هستند. شما گویی در سرزمین ناآشنایی هستید که تمام تلاش خود را برای پیمایش در آن انجام می دهید. خود دلسوزی – از طریق مراقبت از خود می تواند کمکتان کند.

  “اجرای شیوه های مراقبت از خود به این دلیل کار می کند که هر ابزاری که می توانید برای مدیریت اضطراب خود استفاده کنید، آستانه شما را برای مقابله با بحران فعلی سلامتی افزایش می دهد. روشهای خودمراقبتی را انتخاب کنید که به احتمال زیاد واقعاً از آنها استفاده می کنید تا خود را برای موفقیت آماده کنید. ”

  ورزش، پختن غذا، شروع یک پروژه، خواندن کتاب و به صورت دیجیتالی با دوستان یا خانواده در ارتباط برقرار کنید که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید. و با خود مهربان باشید.

  • کارهایی که باید خودتان انجام دهید
  • مصرف داروی خود را ادامه دهید

  به یاد داشته باشید که صرف نظر از شرایط، همیشه باید مصرف داروی تجویز شده خود را ادامه دهید و در صورت نیاز به هر نوع تنظیم، با پزشک خود مشورت کنید.

  “این به این دلیل کمک می کند که تعادل عصبی شیمیایی شما در معرض خطر باشد. با استفاده از زنگ تلفن، چسباندن آن روی یخچال یا آینه حمام تا به شما یادآوری شود که داروهای خود را به عنوان نوعی مراقبت از خود مصرف کند. ”

  با یک متخصص صحبت کنید

  خدمات بیشماری از راه دور ارائه می شود  و همچنین ممکن است درمانگر شما در این زمان خدمات درمانی آنلاین ارائه دهد. صحبت کردن با یک متخصص می تواند به شما کمک کند تعیین کنید که کدام رفتارها ممکن است ناسالم باشد. همچنین می تواند به شما در تعیین بهترین رویکرد پیش رو کمک کند.

  درنهایت:

  ما می دانیم که این زمان منحصر به فرد چالش برانگیز است. تمام تلاش خود را بکنید تا در تماس با افرادی باشید که شما را دوست دارند و از شما حمایت می کنند، هرگز از درخواست کمک دریغ نکنید. این وضعیت فعلی می گذرد و همه چیز به حالت عادی باز می گردد.

  201316 ocd coronavirus main kh 3496997fe81208395e7087d9afb7faa8 300x168 - مدیریت OCD ؛ تست OCD ؛ درمان OCD ؛ علائم وسواس فکری ؛ درمان قطعی OCD
  مدیریت OCD

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه سکس تراپی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان کلینیک بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

   02126767945 – 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن