2018 09 11 Blog Getting Ready WorldSmileDay feature 832x400 - 6 موردی که نشان می دهد شما یک شخصیت کاریزماتیک دارید

6 موردی که نشان می دهد شما یک شخصیت کاریزماتیک دارید

 • شخصیت کاریزماتیک

  شخصیت کاریزماتیک

  تاحالا فکر کردید «چه چیزی باعث می شه به دیگران جذب شیم؟ آیا این ظاهر فیزیکی اونها ست یا شخصیت شون؟ ” خوب ، پاسخ این سوال در هر فرد متفاوته و بستگی به اون شخص داره.

  کلمه کاریزما ازکلمه یونانی کاریس به معنای جذابیت گرفته شده و می‌تونیم بگیم کاریزما مترادف است با جذابیت رفتاری. شخصیت کاریزماتیک شخصیتی هست که برای دیگران جذاب و به عنوان الگو و فرد الهام بخش بر روی دیگران تاثیر می‌ ذاره . افراد دارای کاریزما می ‌تونند در بحث‌ها دیگران رو راحت‌تر قانع کنن و بر دل و جان‌شون اثر بذارن.

  6 موردی که نشان می دهد شما یک شخصیت کاریزماتیک دارید

  1-مهارت عالی مکالمه :

  آیا شما فردی هستید که هنگام مکالمه با دیگران احساس خوبی در اونها ایجاد  می کنید؟ داشتن مهارت مکالمه عالی یکی از نشانه های شخصیت جذاب شماست. حتی اگه فرد درون گرایی باشید ، داشتن مهارت مکالمه عالی در جامعه امری ضروری هست . اگه هنگام انجام مکالمه احساس می کنید رفتارهای زیر رو دارید ، مطمئناً شخصیت جذاب تری نسبت به شخصی دارید که این موارد رو نداره:

  •  یک زبان بدن مثبت و باز دارید  که باعث می شه شما نزدیکتر و درگیر مکالمه بشید .
  • به فضای شخصی دیگران احترام میذارید ، تماس چشمی برقرار می کنید و کمی به جلو خم می شوید.
  • حرف های مخاطباتون رو بدون وقفه تایید میکنید .
  • می تونید در گفتگوها یک نقطه مشترک پیدا کنید.

  داشتن مهارتهای اجتماعی بسیار پیشرفته ، بدون شک یکی از نشانه های شخصیت های کاریزماتیک هست .

  subliminal sensitivity - 6 موردی که نشان می دهد شما یک شخصیت کاریزماتیک دارید
  کاریزماتیک

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

   

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  2-نگرش مثبت :

  شما خودتون رو فردی مثبت توصیف می کنید؟ اگه کسی هستید که به طور کلی نگرش مثبتی دارید ، در این صورت شخصیت شما خیلی جذابتر از کسی هست که ترجیح می ده هر زمان هر اتفاقی افتاد ، فقط شکایت و اعتراض کنه. مشخص شده که افراد خوش بین از نظر جسمی و روحی سالم تر هستند ، و موفقیت شغلی بیشتری دارند  نسبت به افرادی که نگرش منفی دارند . اگه احساسات مثبتی مثل عشق ، مهربانی ، خوشبختی بیشتر نشون بدید نسبت به احساساتی مثل عصبانیت ، غم یا ترس  افراد بیشتر به شما جذب میشن . بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که نگاه مثبتی به زندگی دارید و جذابیت شخصیت شما نیز همین روند رو دنبال می کنه.

  لطفا بخوانید : 13 فوبیای عجیب غذا

  3-داشتن اعتماد به نفس :

  تا به حال احساس کردید که یک فرد  فقط به دلیل اعتماد به نفس بالا جذاش شده ؟ اعتماد به نفس یکی از جذاب ترین ویژگی هاییه که مردم در شریک زندگی خود دوست دارند ، اعتماد به نفس شما می تونه به عنوان سرمایه ای در نظر گرفته بشه که نشون می ده شما چقدر در کارها پرشور هستید. و بیشتر افراد این جذابیت رو پیدا می کنن چون نشون دهنده ی اینه که شما به خودتون ایمان دارید و از عزت نفس بالایی برخوردار هستید .

  داشتن عزت نفس بالا مردم رو به سمت شما می کشونه چون خیلی از افراد از عزت نفس برخوردار نیستند. به همین ترتیب ، اونها سعی می کنن به شما نزدیک شن تا انرژی شما رو برای ایجاد عزت نفس یاد بگیرند و تقلید کنند. بنابراین ، اگه فرد با اعتماد به نفسی هستید ، مطمئن باشید که بیشتر افراد شخصیت شما رو جذاب و کاریزماتیک  می دونن.

  4-مهارت گوش دادن :

  شما شخصی هستید که مکالمات رو بر عهده می گیرید ، یا اینکه ترجیح می دید حرفای دیگران رو بشنوید؟ داشتن مهارت شنیداری عالی شخصیت شما رو جذاب و کاریزماتیک می کنه. این واقعیت که یکی از مواردی که مردم بیشتر دوست دارن درباره اون صحبت کنند ، خود شما رو به عنوان یک شنونده خوب ، به شدت جذاب می کنه . گوش دادن فعالانه به صحبت های دیگران به اونها نشون می ده که شما بهشون اهمیت می دید و چیزی که اونها می گن برای شما مهمه . به عنوان مثال ، اگه کسی به شما بگه که شب گذشته کار خیلی جالبی انجام داده ، و شما جوابیتون این باشه : “بله ، من هم شب گذشته کار جالبی انجام دادم” ، پس اساساً به اون شخص  این تصور رو می دید که فقط علاقه دارید که داستان خودتون رو بگید، و علاقه ای به گوش دادن حرفاشون ندارید .

  5-بامزه و سرگرم کننده :

  خودتون رو فردی می دونید که هر زمان بخواید می تونه مردم رو با صدای بلند بخندونه؟ خندوندن مردم خیلی سخته اما داشتن مهارت برای خندوندن واقعی مردم خیلی ارزشمنده و شخصیت شما رو خیلی جذابتر می کنه . علاوه بر این ، خنده دار بودن به معنای باهوش بودن شماست ، چون این مساله شما رو مجبور می کنه با استفاده از توانایی شناختی و عاطفی خودتون طنز رو پردازش و تولید کنید .

  man phone talk suit style beard 020919 800x450 1 - 6 موردی که نشان می دهد شما یک شخصیت کاریزماتیک دارید
  کاریزماتیک

  6-استقبال از تجربه های جدید :

  هر چند وقت یک بار تجربه های جدید رو امتحان می کنید؟ داشتن تمایل به کشف تجربیات جدید یکی از نشانه های افراد کاریزماتیک و جذابه. تمایل شما برای امتحان چیزهای جدید به دیگران نشون می ده که شخصیت شما انعطاف پذیر و پذیراست ، و از جذابیت بیشتری نسبت به شخصی که اینطور نیست برخورداره ، وقتی افراد به دنبال شرکای عاشقانه می گردند ، کسی رو می خوان که بیش از حد خودشون رو تحمیل نکنن و از افرادی که دارای ذهن باز و انعطاف پذیر هستند استقبال می کنن. بنابراین ، اگه دوست دارید به طور مداوم تجربه های جدیدی رو امتحان کنید ، دو ویژگی جذابیت شخصیتی دارید: انعطاف پذیری و گشودگی.

  برای نتیجه گیری ، اینکه آیا احساس می کنید علائمی رو که در این مقاله ذکر کردیم نشون می دید یا از این مقاله به عنوان راهنما برای پیشرفت خودتون استفاده می کنید ، به یاد داشته باشید که یک شخصیت جذاب همیشه شخصیه که نسبت به خودش صادق باشه. اگه فرد درونگرایی هستید و دوست ندارید مدام کارهای جدید رو امتحان کنید ، اشکالی نداره ، شما می تونید از شخصیت خود چیزهای دیگه ای نشون بدید که جذاب هستن و بیشتر مناسب شما هستند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

   

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  بیشتر بخوانید :

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  ۱ دیدگاه دربارهٔ «6 موردی که نشان می دهد شما یک شخصیت کاریزماتیک دارید»

  1. بازتاب: هیجانات منفی

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن