شما کدوم یک از این چهار نوع شخصیت هستید ؟

آگاهی از انواع شخصیت های مختلف میتونه کمک زیادی به شما در تعامل و ارتباط موثر با افراد دیگه کنه. درک ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد اطرافیان میتونه مهارت های ارتباطی و رهبری شما رو به میزان قابل توجهی ارتقا بده

 • شخصیت

  شخصیت 

  یک جمله از نویسنده و مجری مشهور باب-واکسبرگ هست که میگه : “در این دنیا ، همه اون چیزی که ما هستیم ارتباطاتی هست که ایجاد می کنیم.” از لحظه تولد تا لحظه ترک این دنیا ، دائماً با اطرافیان خودمون ملاقات ، گفتگو و تعامل داریم. اما عدم تلاش کافی برای درک دیگران ، غالباً منجر به تنش ، درگیری ، سوتفاهم و ارتباط نادرست میشه که هم روابط شخصی و هم شغلی رو میتونه از بین ببره .

  از طرف دیگه، آگاهی از انواع شخصیت های مختلف میتونه کمک زیادی به شما در تعامل و ارتباط موثر با افراد دیگه کنه. درک ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد اطرافیان میتونه مهارت های ارتباطی و رهبری شما رو به میزان قابل توجهی ارتقا بده و شما رو کمک کنه که تقریباً در هر زمینه اجتماعی سازگار شید و ایده بهتری در مورد چگونگی استفاده از نقاط قوت و جبران ضعف اعضای گروه خودتون برای افزایش بهره وری و ایجاد روابط کاری بهتر بین اونها به شما ارائه بده.

  قطعا موضوع بسیار مفیدی هست که باید درباره اون اطلاعات داشته باشید

  PersonalidadLaboral 746x419 - شما کدوم یک از این چهار نوع شخصیت هستید ؟
  شخصیت

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

   

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

   

  شما کدوم یک از این چهار نوع شخصیت هستید ؟

  1. ساختار گرا

  مسئولیت پذیر ، قاطع ، باتدبیر ، قابل اعتماد و سرسخت – اینها همه واژه هایی هستند که می خوایم برای توصیف یک فرد ساختار گرا استفاده کنیم. و از اونجا که اونها به قدرت نظم ، ثبات و اقتدار اعتقاد دارند ، همیشه مطمئن می شن که مجموعه قوانین موجود در هر نهاد اجتماعی رو به طور قانونی رعایت و از اون پیروی می کنند. اونها همچنین بسیار دقیق عمل می کنند همونطور که انتظار میره انجام بدن و ممکنه در مورد کسانی که همون کار رو نمی کنند قضاوت کنند. اونها طرز تفکر بسیار منطقی ، عینی و عملی دارند.

  یک برنامه ریز سازمان یافته که دوست داره در بالای همه چیز باشه ، ساختار گراها معمولاً رهبران خوبی هستند چون که اونها بسیار جزئی گرا و دارای انگیزه شخصی هستند. با این حال می تونند در مورد پیروی از قوانین سخت و انعطاف پذیر باشند ، و معمولاً دوست ندارند سازش کنند. بنابراین زمان برقراری ارتباط با این افراد ، بهتر هست به جای تلاش برای جلب نظر طرف عاطفی اونها ، حقایق مشخص و برنامه های فکر شده ای رو بهشون ارائه بدید .

  2. وظیفه گرا

  خلاقان ، متفکران منتقد و حل کنندگان مشکلات جهان. یک دانشمند واقعی و روشنفکر و وظیفه مدار که کنجکاوی سیری ناپذیر برای یادگیری و درک جهان داره . این افراد بیش از هر چیز دیگه ای به دانش و تسلط شون اهمیت میدن. اونها افرادی بسیار بصیر ، درون نگر و باهوش هستند که همیشه به تصویر بزرگتر نگاه می کنند ، و امکاناتی رو می بینند که دیگران نمی تونند.

  بینندگان و متفکران انتزاعی ، اونها همچنین قدرت تخیل فوق العاده ای دارند و از گفتگوهای کوچک ، انجام کارهای خسته کننده ، تکراری و تقریباً در مورد هر چیزی که براشون معنی و مفهومی نداره ، بیزارند. و افراد وظیفه مدار و بسیار غنی و پیچیده هستند و دنیای درونی خودشون رو دارن ، و زمان زیادی رو صرف گم شدن در ذهن خودشون می کنن. اونها از به چالش کشیدن فکری (معمولاً با بحث های فلسفی در مورد موضوعاتی مثل زندگی ، مرگ ، عشق ، هنر ، علم و دین) لذت می برند و عاشق طوفان مغزی ،ایده ها و بینش های جدید هستند چون برای اونها هیچ شادی در زندگی بیشتر از یادگیری چیزهای جدید نیست.

  the big 5 personality - شما کدوم یک از این چهار نوع شخصیت هستید ؟
  شخصیت

  3.عمل گرا

  در طرف مقابل طیف ، تیپ شخصیتی عمل گرا رو داریم ، که بیشتر از متفکران عمل می کنند. اونها عاشق تفریح ​​و لذت بردن و تجربه های جدید هستند و در زندگی شون اشتیاق به هیجان و ماجراجویی دارند. اونها همچنین برای زیبایی ، آزادی ، فردیت بیش از هر چیز دیگه ای ارزش قائل هستند و در جهان تأثیر می ذارند. مصاحبه کننده های مصمم و مذاکره کننده های ماهری هستند ، استعدادهای واقعی اونها در بداهه پردازی ، روایت داستان و سرگرم کردن دیگران با حضور فریبنده اونها ست.

  اونها افراد بسیار کاریزماتیک و پرشوری هستند که از خطر کردن و انجام کارها نمی ترسند. و گرچه ترجیح مییدن روحیه آزاد داشته باشند تا مسئولیت دیگران رو بر عهده بگیرند ، اما در مواقع ناخوشایند اغلب به نقش رهبری دارند چون که در مدیریت بحران ها و جمع کردن مردم سرآمد هستند. رهبرانی با اعتماد به نفس ، سازگار و با تدبیر ، عمل گرا و تشویق کننده هستند ، به دیگران انگیزه میدن تا بهترین تلاش خودشون رو بکنند و یک کار خوب انجام بدن.

  4. رابطه محور

  آخرین نوع شخصیت رابطه محور هست. و همونطور که قبلاً حدس زدید ، این نوع افراد پروانه های اجتماعی هستند که برای هماهنگی و تعلق ارزش قائل اند. اونها همدل ، عاطفی و آرمان گرا و خواهان ارتباط عاطفی هستند و همیشه میخوان بخشی از چیزی بزرگتر از خودشون باشند. اونها در یک سفر پایان ناپذیر به سمت خود واقعی سازی قرار دارند و می خوان به دیگران در رسیدن به همون هدف کمک کنند. و بنابراین منطقی هست که استعدادهاشون اغلب در دیپلماسی ، واسطه گری ، الهام بخش ، مشاوره و راهنمایی نهفته ست.

  این نوع خیلی گرم ، صمیمی ، مهربان و ملاحظه کار و رابطه محور شناخته میشن که همیشه خواسته ها ، نیازها و احساسات دیگران رو بالاتر از خواسته های خودشون قرار میدن. این به این معنی هست که اونها افراد بسیار سخاوتمندی هستند که عاشق حمایت و مراقبت از عزیزانشونند. خیلی از درگیری و تنش متنفرند و اغلب در انتقاد مشکل دارند که در صورت عدم مراقبت ممکن هست منجر به فقدان مرزهای سالم در روابط نزدیک اونها بشه. اما در پایان ، اگه در زندگی خودتون فردی رابطه گرا دارید ، باید واقعاً خودتونو بسیار خوش شانس بدونید ، چون اونها بهترین و از خودگذشته ترین دوستی هستند که می تونید پیدا کنید.

  multiple personality disorder - شما کدوم یک از این چهار نوع شخصیت هستید ؟
  شخصیت

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

   

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  بیشتر بخوانید :

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: