سکس تراپی | بهترین مرکز سکس تراپی در شمال و غرب تهران

سکس تراپی

سکس تراپی

سکس تراپی

اگر از مشکلات و اختلالات جنسی رنج می برید و احساس می کنید این مشکلات در روند عادی زندگی شما تداخل ایجاد کرده، شاید وقت آن رسیده است که برای درمانشان کاری بکنید. اما بهترین راه برای درمان اختلالات جنسی چیست؟ خیلی ها فکر می کنند فقط یک اورولوژیست می تواند در رفع مشکلات جنسی به آنها کمک کند. اما همیشه اینطور نیست. بسیاری از مشکلات جنسی ریشه ی روانی دارند و بهتر است برای درمانشان به یک روانشناس، یا بهتر بگویمم، یک سکس تراپیست مراجعه کنید.

سکس تراپی
سکس تراپی

سکس تراپی نوعی از گفتار درمانی است که برای کمک به افراد مجرد یا زوج ها طراحی شده است. سکس تراپی برای شناسایی عوامل روانی، فیزیکی، شخصی و میان فردی که بر میزان رضایت جنسی شما اثر می گذارد استفاده می شود.

جهت استفاده ار خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴-۰۲۱۲۶۶۳۶۸۵۸

هدف سکس تراپی کمک به مردم برای گذشتن از چالش های جسمی و ذهنی و همچنین داشتن رابطه ای رضایت بخش در کنار داشتن زندگی جنسی لذت بخش است.

اختلالات جنسی امری رایج است. در حقیقت ۴۳ درصد از زنان و ۳۱ درصد مردان در طول زندگیشان نوعی از اختلالات جنسی را تجربه می کنند. این اختلالات عموما عبارتند از:

 • اختلال نعوظ
 • کمبود میل جنسی
 • کمبود علاقه
 • انزال زودرس
 • اعتماد به نفس پایین
 • عدم پاسخ به محرک جنسی
 • ناتوانی در رسیدن به ارگاسم
 • میل جنسی بیش از حد
 • ناتوانی در کنترل رفتار جنسی
 • فتیش های جنسی ناخواسته

داشتن یک زندگی جنسی رضایتبخش که برآورنده ی تمایلات فرد باشد، امری سالم و طبیعی است.  راحتی و صمیمیت جسمی و ذهنی بخش های مهمی از سلامتی هستند. هنگامی که اختلالات جنسی رخ می دهند، داشتن زندگی جنسی رضایت بخش می تواند دشوار و سخت شود.

سکس تراپی شاید بتواند به شما در غلبه بر چالش های جنسی و افزایش رضایتمندی جنسی کمک کند.

سکس تراپی چیست؟

سکس تراپی در واقع نوع دیگری از روان درمانی است. در سکس تراپی نیز شما با صحبت کردن و حرف زدن از تجربیات، نگرانی ها و احساساتتان،  وضعیتتان را بهبود می بخشید و مشکلاتتان را حل می کنید.

باهم ، به همراه سکس تراپیست برای بهبود واکنش های جنسیتان در آینده، شما مکانیستم های تقابلی را تمرین می کنید تا بتوانید زندگی جنسی سالم تری داشته باشید.

طی جلسات ابتدایی سکس تراپی، مشاور یا تنها با خود شما صحبت می کند، یا اینکه با شما و همسرتان در کنارهم حرف می زند. وظیفه ی سکس تراپیست این است که راهنماییتان کند و به شما کمک کند تا از پس چالش های اخیری که با آنها درگیر هستید بر بیایید. دو نکته ی مهم در مورد سکس تراپی وجود دارد که بهتر است حتما به یاد داشته باشید:

 • قرار نیست مشاور سکس تراپی طرف یک نفر را بگیرد و سعی کند دیگری را قانع نماید.
 • همچنین در طول جلسات سکس تراپی، هیچ کس نباید لباس هایش را در بیاورد. سکس تراپی آزمایش فیزیکی نیست، بلکه بیشتر شبیه جلسات روانشناسی است. سکس تراپیست هرگز قرار نیست با کسی رابطه ی جنسی برقرار کند یا تلاش کند به دیگری نشان دهد که چگونه رابطه ی جنسی برقرار کنند.

در هر جلسه، مشاور به شما فشار می آورد تا توانایی مدیریت بهتر و پذیرش معضلاتی که احتمالا موجب اختلالات جنسی شده اند را پیدا کنید.مشاور همچنین سعی میکنددر این مسیر شما را راهنمایی کند. گفتار درمانی ای که شامل سکس تراپی است هم یک محیط آموزشی برای شما فراهم می آورد و هم یک محیط حمایت گر.

سکس تراپی
سکس تراپی

هدف سکس تراپی فراهم کردن شرایط لازم و تشویق شما به تغییر است. احتمالا پس از هر جلسه، دفتر مشاور را با تکالیف و تمریناتی که تا جلسه ی بعد باید آنها را درخانه انجام دهید، ترک خواهید کرد.

چنانچه مشاور سکس تراپی شما احتمال دهد که اختلال جنسی ای که شما درگیرش هستید نتیجه ی یک عارضه یا بیماری جسمی یا جنسی است، سریعا شما را پیش یک پزشک متخصص امور جنسی ( اورولوژیست) می فرستد.

در این وقت مشاور و پزشک می توانند در مورد علائم  و نشانه های بیماری شما با هم صحبت کنند تا با هم وجود هرگونه مشکل احتمالی جسمی را بررسی کنند که ممکن است  در آینده موجب معضلات جنسی بیشتر برای شما شود .

جهت استفاده ار خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴-۰۲۱۲۶۶۳۶۸۵۸

چه کسانی به سکس تراپی نیاز دارند؟

بهترین راه برای تشخیص اینکه آیا برای تحلیل بخش های مختلف زندگیتان که بیشتر از همه تحت تاثیر اختلالات جنسی قرار گرفته اند، باید به یک سکس تراپیست مراجعه کنید یا یک متخصص گفتار درمانی دیگر، حس و حالی است که در حال حاضر دارید. اگر احساس می کنید الان فقط یک سکس تراپیست می تواند به شما کمک کند، پس بهترین سکس تراپیست را انتخاب کرده و پیش او بروید.

اگر کیفیت زندگی و سلامت روحی و روانی شما خیلی تحت تاثیر اختلالات جنسیتان قرار گرفته، شاید وقت مناسبی باشد که به سکس تراپی روی بیاورید. همچنین اگر گرمی و صمیمیتتان با همسرتان رو به سردی گذاشته یا ارتباط برقرار کردن با او برایتان دشوار شده، و این مسائل در حال درست کردن معضلات بزرگ تری در زندگیتان هستند، سکس تراپی نقطه ی شروع خوبی برای بهبود وضعیتتان خواهد بود.

سکس تراپی
سکس تراپی

بهترین مشاور جنسی در تهران

یک مشاور جنسی یا به عبارتی “سکس تراپیست” یک روانشناس، روانپزشک، مشاور ازدواج یا خانواده ی معتبر و متخصص است. این متخصصان سلامت روانی آموزش های ویژه ی زیادی در رابطه با جنسیت انسان دیده اند تا توانسته اند گواهی و پروانه رسمی درمان را دریافت کنند.

شما می توانید جستجویتان برای پیدا کردن بهترین مشاور سکس تراپی در تهران،را از اینترنت شروع کنید. گوگل، را باز کنید و کلمه ی مورد نظر را سرچ نمایید. از تعداد زیاد کلینیک های سکس تراپی که در تهران وجود دارند تعجب خواهید کرد.

بله، مشکلات و اختلالات جنسی زوجین آنقدر زیاد هست که نیاز باشد کلینیک های سکس تراپی زیادی در دسترس باشند.

اما خطری که در جستجو های اینترنتی وجو د دارد، دام تبلیغات است. درست است که مراکز سکس تراپی زیادی وجود دارند اما این به معنی آن نیست که همه ی آنها مشاوره های تخصصی و با کیفیتی ارائه می دهند. همواره با یاد داشته باشید که فریب تبلیغات خام را نخورید. بسیاری از مراکز متاسفانه به جای درمان صرفا به دنبال جلب مشتری هستند.

اگر از اینترنت نتیجه ای نگرفید، روش بعدی، پرسیدن از شرکت بیمه تان است. هر شرکت بیمه ای طبیعتا لیستی از درمانگران مورد تایید را دارد که در صورت در خواست می تواند به شما ارائه دهد. شما می توانید از روی این لیست، تعدادی سکس تراپیست را به عنوان گزینه های مورد نظر دست چین کنید.

اما اگر به دنبال نظرات مطمئن تر و کمی شخصی تر هستید، روش بعدی برای پیدا کردن بهترین سکس تراپیست در تهران، می تواند پرس و جو از دوستان و آشنایان باشد. همه ی ما دوستانی بسیار صمیمی یا اعضای خانواده ی خیلی نزدیک به خودمان داریم که آنقدر بهشان اعتماد داریم که می توانیم از مشکلات شخصی مان هم با آنها صحبت کنیم. از افراد قابل اعتمادی که سراغ دارید، بخواهید اگر تا به حال به سکس تراپیست مراجعه کرده اند یا به هر صورت پیش روان درمانگری رفته اند که خدمات سکس تراپی نیز ارائه می داده، چنانچه از او راضی بوده اند، وی را به شما نیز معرفی کنند.

 

” مرکز مشاوره جنسی، یا سکس تراپی بوجیکا با کادری مجرب و حرفه ای از پزشکان و مشاوران متخصص، آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره جنسی به مراجعین عزیز می باشد. شما می توانید هم اکنون از طریق صفحه ی تماس با ما، با بوجیکا تماس بگیرید.”

مشاوره زوجین

برخی مشاوره جنسی را با مشاوره زوجین اشتباه می گیرند. و این اشتباهی رایج است. بله، امکان و احتمال آن وجود دارد که یک مشاور زوجین توانایی و تخصص مشاوره جنسی را هم داشته باشد، اما مشاور زوجین تنها یک مشاور جنسی نیست. او می تواند علاوه بر اختلالات جنسی، به مسائل عاطفی و مشکلات رفتاری موجود میان زن و شوهر توجه داشته باشد. هدف یک مشاور زوجین بهبود کل یک رابطه است، نه فقط ارتباط جنسی. البته مسائل مربوط به تکنیک های رابطه ی جنسی، با اختلالات جنسی متفاوت است.

یکی از معضلاتی که زوج ها معمولا با آن درگیرند ارتباط جنسی نامناسب است، که الزاما به معنی اختلالات جنسی یکی از طرفین نیست. مشاوره جنسی، بر خلاف مشاوره زوجین، می تواند برای افراد مجرد هم مورد استفاده قرار بگیرد.

مشاوره خودارضایی

خودارضایی می تواند یکی از اختلالات جنسی یا یکی از عوامل بروز آن به حساب آید. برای درمان اعتیاد به خودارضایی، یک مشاور جنسی یا سکس تراپیست می تواند کمک زیادی به شما بکند.

لینک منبع

مرکز مشاوره خانواده
کلینیک روانشناسی
چگونه اضطراب را درمان کنیم؟
مرکز مشاوره کودک
بیش فعالی در بزرگسالان چیست؟

Leave A Reply

Your email address will not be published.