burning sex 1525806523 780x405 - سوزش واژن ؛ داروی سوزش واژن ؛ علت سوزش واژن ؛ درمان سوزش واژن

سوزش واژن ؛ داروی سوزش واژن ؛ علت سوزش واژن ؛ درمان سوزش واژن

 • سوزش واژن

  سوزش واژن

  Kadefarm grzybica pochwy 1024x683 1 300x200 - سوزش واژن ؛ داروی سوزش واژن ؛ علت سوزش واژن ؛ درمان سوزش واژن
  سوزش واژن

  سوزش واژن درد مزمن یا ناراحتی در هنگام باز شدن مهبل (واژن) شماست که هیچ علتی برای آن وجود ندارد و حداقل سه ماه طول می کشد. درد یا سوزش می تواند شما را چنان ناراحت کند که نشستن برای مدت طولانی یا رابطه جنسی غیرقابل تصور باشد. این وضعیت ممکن است ماهها تا سالها ادامه داشته باشد.

  اگر مبتلا به ولوودنیا هستید، اجازه ندهید که شرمساری در مورد بحث در مورد علائم سوزشتان، شما را از درخواست کمک بازدارد. گزینه های درمانی برای کاهش ناراحتی شما وجود دارد  و ممکن است پزشک شما بتواند علت درد ولوور شما را تعیین کند ، بنابراین معاینه مهم است.

  علائم سوزش واژن

  دستگاه تناسلی بیرونی زن (ولووا)

  علائم اصلی ولووودنیا در ناحیه تناسلی شما می تواند به صورت زیر مشخص شود:

  • سوزش
  • درد
  • گیر کردن
  • مقاربت دردناک 
  • خارش
   درد شما ممکن است ثابت یا گاه به گاه باشد. این درد ممکن است فقط در صورت لمس (تحریک) منطقه حساس رخ دهد. ممکن است احساس درد در کل ناحیه (عمومی) داشته باشید و یا درد ممکن است در ناحیه خاصی مانند باز شدن مهبل  شما مشخص شود.

  ممکن است بافت ولور کمی ملتهب یا متورم به نظر برسد. بیشتر اوقات، ولووی شما طبیعی به نظر می رسد.

  یک وضعیت مشابه، فقط در صورت اعمال فشار به ناحیه اطراف ورودی واژن شما باعث ایجاد درد می شود.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه سکس تراپی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان کلینیک بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 09212773724

  لطفا مطالعه فرمایید: روانشناس خوب
  Vaginal Burning Sex And Relationship Lifestyle DKDOING 300x169 - سوزش واژن ؛ داروی سوزش واژن ؛ علت سوزش واژن ؛ درمان سوزش واژن
  سوزش واژن

  چه زمانی به پزشک مراجعه کنید

  اگرچه زنان غالباً والوودنیا را به پزشکان خود نمی گویند، اما این بیماری بسیار شایع است.

  اگر در ناحیه تناسلی خود درد دارید، آن را با پزشک خود در میان بگذارید و یا در صورت امکان به متخصص زنان مراجعه کنید. مهم است که پزشک از درمان های معمولی دردهای ناشی از درد ولوور استفاده کند – مثلاً عفونت های مخمر یا باکتریایی، تبخال، بیماری های سرطانی پوست، سندرم دستگاه تناسلی یا یائسگی و مشکلات پزشکی مانند دیابت.

  همچنین مهم است که بدون مراجعه به پزشک خود از داروهای بدون نسخه برای عفونت های باکتریها استفاده نکنید. هنگامی که پزشک علائم شما را ارزیابی کرد، می تواند روشهای درمانی یا روشهایی را برای کمک به شما در درمان درد شما پیشنهاد دهد.

  علل سوزش واژن

  پزشکان نمی دانند که چه عواملی باعث ایجاد ولووودنیا می شود، اما عوامل موثر در آن شامل موارد زیر است:

  • آسیب یا تحریک اعصاب اطراف ناحیه ولور
  • عفونت های واژن گذشته
  • آلرژی یا پوست حساس
  • تغییرات هورمونی
  • اسپاسم عضلانی یا ضعف در کف لگن ، که از رحم ، مثانه و روده پشتیبانی می کند

  عوارض سوزش واژن

  از آنجا که این بیماری می تواند دردناک و ناامید کننده باشد و شما را از تمایل به رابطه جنسی باز دارد، می تواند باعث مشکلات عاطفی شود. به عنوان مثال، ترس از برقراری رابطه جنسی می تواند باعث ایجاد اسپاسم در عضلات اطراف واژن شما (واژینیسموس) شود. سایر عوارض ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • اضطراب
  • افسردگی
  • اختلالات خواب
  • اختلال عملکرد جنسی
  • تصویر بدن تغییر یافته
  • مشکلات روابط
  • کیفیت زندگی کاهش یافته است
  images - سوزش واژن ؛ داروی سوزش واژن ؛ علت سوزش واژن ؛ درمان سوزش واژن
  سوزش واژن

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه سکس تراپی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان کلینیک بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 09212773724

  سوزش واژن و ادرار دردناک چیست؟

  سوزش واژن نوعی سوزش یا سوزش غیر طبیعی است که گاهی در هنگام ادرار اتفاق می افتد. سوزش یا سوزش هنگام ادرار معمولاً هنگام تماس ادرار با ضایعات واژینال یا نواحی ناحیه تناسلی مانند ولو یا لبی که دارای التهاب هستند ایجاد می شود. سوزش واژن یا ادرار دردناک همچنین می تواند نشانه ای از ابتلا به بیماری STD باشد و اغلب اولین نشانه قابل توجه وجود عفونت است.

  دلایل سوزش واژینال یا سوزش ادرار که نمی توان از نظر جنسی عبور کرد:

  • عفونت مخمر یا عفونت ادراری (UTI)
  • واژینوز باکتریایی (BV)
  • تحریک شیمیایی از دوش یا کرم
  • تحریک از کاندوم و سایر وسایل جلوگیری از بارداری / روان کننده ها
  • واکنش آلرژیک به صابون یا مواد شوینده یا فرآورده های زنانه
  • اصطکاک از دستمال توالت
   سوزش واژینال یا احساس سوزش هنگام ادرار کردن می تواند یک تحریک مداوم باشد یا هنگام ورود مواد تحریک کننده به ناحیه واژن (مانند در هنگام مقاربت یا وقتی لباس یا اشیاء دیگر با ناحیه در تماس هستند) به طور متناوب اتفاق بیفتد. سوزش می تواند به طور ناگهانی شروع شود یا به تدریج با شدت در یک دوره زمانی رشد کند. در بعضی موارد ، سوزش واژینال به خودی خود از بین می رود ، اما در مواردی که سوزش ناشی از بیماری STD ایجاد می شود ، برای درمان سوزش به دارو نیاز است.

  سوزش داخلی یا احساس دردناک در هنگام ادرار کردن معمولاً نشانه عفونت مثانه یا مجاری ادراری یا واکنش آلرژیک است. دلایل غیر جنسی همان سوزش بیرونی است اما می تواند شامل تروما به مهبل (واژن) نیز شود. در موارد نادر، واکنش آلرژیک به مایع منی باعث سوزش داخلی واژن می شود.

  لطفا بخوانید: روانشناس بالینی

  کدام STD ها باعث سوزش واژن می شوند؟

  تبخال هرپس سیمپلکس 2 (HSV-2) معروف به تبخال دستگاه تناسلی، شایعترین STD مرتبط با سوزش واژن است. شیوع تبخال دستگاه تناسلی باعث ایجاد خوشه های برجستگی های کوچک و دردناک می شود که سرانجام یک مایع شفاف پشت سر گذاشته و از بین می برد.

  در حالی که اکثرا در ابتدای شیوع آن دارای برآمدگی هایی در ناحیه واژن خارجی است، ضایعات نیز می توانند در داخل واژن شکل بگیرند، جایی که ممکن است بدون توجه به نظر برسند. در صورت تماس با ادرار، پوست یا لباس با ضایعات خارجی ممکن است ضایعات خارجی دردناک شود ، در حالی که ضایعات داخلی ممکن است باعث درد سوزش در حین مقاربت یا هنگام وارد شدن تامپون شود.

  یک STD ناشی از یک انگل تک یاخته، می تواند باعث تحریک و التهاب پوست واژن شود که به نوبه خود می تواند باعث سوزش واژن شود. کلامیدیا ​​شایعترین STD در زنان است و غالباً همزمان با سوزاک در آنچه که “عفونت مشترک” نامیده می شود وجود دارد. هر دو عفونت را می توان هنگام درمان با آنتی بیوتیک ها، اغلب در یک دوز واحد، درمان کرد.

  آزمایش تست STD تنها راه اطمینان از علت سوزش واژن، سوزش یا احساس سوزش هنگام ادرار است. از آنجا که بسیاری از بیماریهای STD علائمی را نشان نمی دهند ، عفونت می تواند بدون توجه به بیماری ادامه یابد و با عوارض طولانی مدت در وضعیت جدی تر پیش رود. آزمایش مکرر STD تنها راهی است که زنان فعال مقاربتی نسبت به وضعیت STD خود اطمینان کامل داشته و از عفونت های درمان نشده جلوگیری کنند.

  images 1 - سوزش واژن ؛ داروی سوزش واژن ؛ علت سوزش واژن ؛ درمان سوزش واژن
  سوزش واژن

  برای استفاده از خدمات روانشناسی در زمینه سکس تراپی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان کلینیک بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

   

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن