6 روانکاو خانم خوب در تهران | بهترین دکتر روانکاو خانم

در واقع جلسات روانکاوی بر خلاف تصور، فقط گوش دادن به حرف های بیمار نیست، بلکه روانکاو سعی می کند تا با شنیدن گذشته و خاطرات بیمار، ضمیر ناخودآگاه(ناهشیار) او را بررسی و ریشه مشکلات روانی بیمار که در سالهای کودکی او شکل گرفته را شناسایی کند. روانکاو با کنار زدن دفاع های بیمار و وارد شدن به ناهشیار او پی به افکار و احساسات او می برد و آنها را وارد خودآگاه(هشیار) بیمار می کند

 • روانکاو خانم

  روانکاو خانم در تهران

   

  WhatsApp Image 2021 07 12 at 1.08.24 PM 300x249 - 6 روانکاو خانم خوب در تهران | بهترین دکتر روانکاو خانم
  روانکاو خانم

  مانیا رضاییان

  رواندرمانگر پویشی

  رواندرمانگر بالینی درمان اختلالات افسردگی، اضطراب، وسواس فکری-عملی و دردهای روان-تنی با رویکرد ISTDP

  کارشناسی ارشد رواشناسی از دانشگاه خوارزمی – دولتی

  تحت سوپرویزن تخصصی رواندرمانی پویشی 

  برخی از دوره های گذرانده شده: 

  شخصیت و مکانیزمهای دفاعی ، دکتر علیرضا طهماسب

  روان درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت ISTDP دکتر فرشید مرادیان

  روان درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت ISTDP دکتر علیرضا زرندی

  روان درمانی اگزیستانسیالیسم ، آقای ساسان فر

  مصاحبه بالینی و تشخیصی ، دکتر اصغری

  ارزیابی کارکردهای شناختی مغز ، دکتر وحید نجاتی

   

   

  images - 6 روانکاو خانم خوب در تهران | بهترین دکتر روانکاو خانم

  دکتر آلاله وزیری

  روانشناس بالینی با سابقه بالا ، دارای درجه ی دکتری،
  شرکت در دوره های حرفه ای و کارورزی های گوناگون،
  مسلط به زبان های خارجی

  گرایش: روانشناسی
  موسسه/دانشگاه: دانشگاه تربیت مدرس دولتی
  گرایش: بالینی
  موسسه/دانشگاه: واحد علوم و تحقیقات آزاد
  گرایش: بالینی
  موسسه/دانشگاه: دانشگاه علامه طباطبایی دولتی
  ۱۳۸۵ – ۱۳۸۱
  مرکز درمانی: مرکز مشاوره دانشگاه تهران
  آبان ۱۳۹۶ – اردیبهشت ۱۳۹۶
  وظایف و دستاوردها
  کلینیک: آتیه درخشان ذهن
  شهریور ۱۳۹۲ – شهریور ۱۳۹۷
  وظایف و دستاوردها
  کلینیک: مرکز مشاوره و خدمات درمانی سیاوشان
  تیر ۱۳۹۴ – خرداد ۱۳۹۵

  index 750x430 - 6 روانکاو خانم خوب در تهران | بهترین دکتر روانکاو خانم

  دکتر حمیده نقیبی 

  رواندرمانگر پویشی 

  دکتری روانشناسی سلامت  

  روانکاوی چیست؟

  روانکاوی یکی از روشهای درمان اختلالات روانی است و بنیان گذار آن زیگموند فروید است. روانکاوی به درمان ریشه ای بسیاری از مشکلات روانی از جمله اضطراب، افسردگی، فوبیا، وسواس، اختلالات شخصیت می پردازد.

  در واقع جلسات روانکاوی بر خلاف تصور، فقط گوش دادن به حرف های بیمار نیست، بلکه روانکاو سعی می کند تا با شنیدن گذشته و خاطرات بیمار، ضمیر ناخودآگاه(ناهشیار) او را بررسی و ریشه مشکلات روانی بیمار که در سالهای کودکی او شکل گرفته را شناسایی کند. روانکاو با کنار زدن دفاع های بیمار و وارد شدن به ناهشیار او پی به افکار و احساسات او می برد و آنها را وارد خودآگاه(هشیار) بیمار می کند تا بیمار به ناخودآگاه خود، آگاه شود و از بیمار می خواهد که هنگام رویارویی با آن افکار و احساسات ناخوشایند، با آگاه شدن به ضمیر ناخودآگاهش در هر لحظه خود آگاه باشد و به این تربیت به حل مشکلات روانی بیمار کمک می کند.

  همیشه در فرد تنش بین ناخودآگاه و خودآگاه وجود دارد که می تواند منجر به انواع مختلفی از مشکلات روانی بشود. بطور کلی می توان گفت، روانکاو با آوردن ناخودآگاه به خودآگاه به درمان مشکلات روانی می پردازد.

  روانکاو خانم یا آقا

  غالباً ، ترس افراد از معالجه درمانی حول محور روانکاو یا ایجاد یک رابطه سالم و پایدار با یک روانکاو جدید می چرخد. معمول است که در مورد انتخاب یک روانکاو آقا یا خانم، نگرانی یا سردرگمی وجود داشته باشد ، به خصوص اگر ماهیت مباحث تحت پوشش در درمان ، ارتباطی با هویت جنسی ، تمایلات جنسی یا گرایش جنسی داشته باشد. شما کاملاً حق دارید جنسیت درمانگر خود را قبل از مراجعه انتخاب کنید.

  168575249 psychoanalyst pessimism psychiatry psychology 300x169 - 6 روانکاو خانم خوب در تهران | بهترین دکتر روانکاو خانم
  روانکاو خانم

  پیدا کردن یک روانکاو خانم  مناسب بسیار مهم است و هدف تطابق با شخصی است که در صورت انجام درمان با وی احساس راحتی می کنید و برای برخی از بیماران این به معنای داشتن جنسیتی خاص است. برخی افراد ممکن است احساس راحتی بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشند که درباره یک موضوع خاص با شخصی که هم جنس آنها است صحبت کنند. توجه به این نکته مهم است که همه درخواستها برآورده نمی شوند و انتظار برای درمانگر با جنسیتی که مورد نظر شماست به عنوان مثال روانکاو خانم در بعضی موارد می تواند جلسات شما را به تاخیر بیاندازد.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانکاوی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02122622006

  چرا ممکن است برخی از افراد بخواهند که یک روانکاو خانم را ببینند؟

  دلایل بسیاری وجود دارد که فرد هنگام انتخاب یک روانکاو، ترجیح هم جنس بودن روانکاو با خود را داشته باشد. قبل از هر چیز ، آنها ممکن است احساس راحتی بیشتری در مورد موضوعات شخصی و صمیمی با شخصی داشته باشند که تجربیات مشترکی با آنها دارد. به عنوان مثال ، گاهی اوقات صحبت کردن با یک روانکاو خانم برای یک خانم دیگر ساده تر است. تروما یا سوءاستفاده گذشته نیز ممکن است باعث شود بعضی از افراد از گفتگو با شخصی با همان جنس فرد متجاوز سابق یا فعلی خودداری کنند.

  به عنوان مثال ، یک زن بازمانده از خشونت خانگی در رابطه دگرجنسگرا ، ممکن است در پیگیری معالجه با یک درمانگر مرد احساس راحتی نکند. این می تواند بسیار استرس زا یا تحریک کننده باشد ، که می تواند هدف یک جلسه درمانی موفق را تضعیف کند بنابراین این خانم یک روانکاو خانم را ترجیح خواهد داد. در رابطه با درمانی که به هویت جنسی می پردازد ، ممکن است فرد بخواهد با کسی که سوالات جنسی مشابه یا لحظه های زندگی مشابه را تجربه کرده است به دنبال معالجه باشد. معمولا در این موارد نیز زنها یک درمانگر خانم را ترجیح می دهند.

  لطفا بخوانید: نظریه فروید 

  در حالی که همه درمانگران آموزش دیده اند که نسبت به هویت ها و نیازهای متنوع بیمارانشان حساس باشند ، گاهی اوقات نشانه هایی غیر کلامی وجود دارد که ممکن است آنها نفهمند و این باعث می شود بیمارانشان احساس اضطراب و ناراحتی کنند. کسی که تجربه مشابه در زندگی خود را داشته باشد ، ممکن است نسبت به علائم مراجع آگاه تر باشد و به بیمار کمک می کند تا راحت تر به دنبال معالجه باشد.

  هویت های مشابه همچنین می تواند خیلی سریعتر از رابطه بین دو فرد با هویت های مختلف ، به ایجاد اعتماد بین روانکاو و مراجع کمک کند. دیدن شخصی که از نظر جنسیت با او مشترک و هم جنس هستید ، می تواند مراحل بعدی رابطه محرمانه را کمی ساده تر کند.

  clinical psychologist with young patient1 min1 300x158 - 6 روانکاو خانم خوب در تهران | بهترین دکتر روانکاو خانم
  روانکاو خانم

  نظرات روانکاو ها درباره اهمیت جنسیت در جلسات روانکاوی

  شروع درمان و ایجاد رابطه با درمانگر همه چیز در مورد راحتی شما است. وقت بگذارید تا در مورد آنچه که ترجیح می دهید به دنبال یک درمانگر باشید ، فکر کنید و به این متخصصین درمانی اجازه دهید تا کمی در تصمیم گیری به شما کمک کنند:

  یک متخصص روانکاو در این زمینه می گوید:

  افراد سطح راحتی مختلفی دارند و ممکن است ترجیحاتی در مورد کار با انواع خاصی از درمانگران ، از جمله مرد یا زن ، مستقیم یا همجنسگرا ، مسن تر و یا غیره داشته باشد. در صورت امکان ، این ترجیحات باید رعایت شود ، زیرا آنها به سهولت بخش اجتماعی شروع درمان کمک می کنند ، و این باعث ایجاد یک رابطه آرامتر می شود و می تواند به شما در غلبه بر کمبود شروع یک رابطه درمانی کمک کند. آنچه بیشتر از همه در انتخاب یک درمانگر اهمیت دارد ، احساس راحتی و اطمینان شما به اوست.

  وقتی شروع به دیدن یک روانکاو کردم ، می دانستم که باید یک زن را ببینم ، زیرا احساس می کردم از زن احساس امنیت و درک بهتری نسبت به یک مرد می گیرم. حداقل ، این همان چیزی است که من در آن زمان فکر می کردم. من هیچ وقت پشیمان نشدم از این تصمیم ، اما احساس کردم که باید با یک مرد درمانگر نیز کار کنم. بعداً در دوره آموزش ، من با یک سرپرست – یک درمانگر مرد – که مربی من شد ، تحصیل کردم.

  افرادی که سوءاستفاده جنسی را تجربه کرده اند ، اغلب ترجیح می دهند با کسی کار کنند که با فرد متجاوز همجنس نیست. این یک انتخاب عاقلانه برای خنثی کردن بی اعتمادی است که احتمالاً در معالجه به وجود می آید. با این وجود ، هنگامی که درمان پیشرفت کرده و دوام پیدا می کند ، مشخص می شود که جنسیت ، گرایش جنسی یا سن با درمان موفقیت آمیز کمتر از آنچه تصور می کنیم ارتباط دارد .

  یک درمانگر خوب به فرد در معالجه می رسد و درک و توانایی متقابل را برای کمک به فرد ایجاد می کند. مهارت و تجربه درمانگر مهم است. بنابراین ، من می خواهم بگویم که در نهایت جنس یا جنسیت چندان مهم نیستند ، اما می تواند برای رسیدن به آن درک مدتی طول بکشد ، و اگر برای نوع خاصی از شخص اولویت دارید ، با آن تمایل پیش بروید. و همیشه به احساسات خود گوش فرا دهید. آیا این درمانگر برای شما مناسب است؟ چه احساسی از صحبت با او دارید؟

  bigstock Emotionally Tired Of Constant 138435584 300x200 - 6 روانکاو خانم خوب در تهران | بهترین دکتر روانکاو خانم
  روانکاو خانم
  متخصص دیگری هم در این باره می گوید:

  یکی از بزرگترین عوامل تعیین کننده در صورت موفقیت آمیز بودن درمان ، چگونگی برقراری ارتباط شخص با روانکاو است. فرد باید احساس کند که روانکاو او را قضاوت نمی کند، به آنچه که باید بگویند علاقه مند است و او را دقیقاً به همان شکلی که هست می پذیرد. بنابراین ، بسته به مسئله (های) شخصی که وی را به سمت درمان می کشاند ، جنسیت روانکاو می تواند تفاوت چشمگیری ایجاد کند. ممکن است شما از این مسائل آگاه باشید ، یا ممکن است نباشید.

  به عنوان مثال ، اگر کسی از مادرشان مورد بدرفتاری قرار گرفته باشد ، ممکن است در اعتماد به یک زن مشکل داشته باشد. اگر یک دختر یا زن مورد آزار جنسی قرار گرفته یا مورد تجاوز جنسی قرار گرفته باشد ، او احتمالاً یک روانکاو خانم را ترجیح می دهد ، زیرا بیشتر موارد سوءاستفاده جنسی / تجاوز جنسی علیه زنان توسط مردان انجام می شود.

  اکثر درمانگران خانم هستند و اکثر افراد تحت درمان ، زنان هستند. به طور کلی ، زنان بیشتر از مردان به حرف زدن نیاز دارند. مردان غالباً نمی خواهند درباره یک مشکل صحبت کنند ، فقط می خواهند آن را برطرف کنند. این یک داوری یا چیز بد نیست بلکه فقط تفاوت بین جنسیت ها است.

  مردانی که تصمیم به درمانگر شدن می گیرند ، معمولاً این طرز فکر را ندارند ، زیرا می دانند افراد معمولاً قبل از مراجعه به درمان سعی در حل مشکلات خود کرده اند و ناموفق بوده اند. بعضی اوقات در زوج درمانی ، یک درمانگر زن و مرد ممکن است با هم همکاری کنند تا هر یک از اعضای زوج بتوانند احساس کنند شخصی واقعاً چشم انداز آنها را می بیند.

  slider therapy1 300x152 - 6 روانکاو خانم خوب در تهران | بهترین دکتر روانکاو خانم
  روانکاو خانم

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانکاوی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858  – 02122622006

  مطالب پیشنهادی:

  https://www.goodtherapy.org/blog/faq/does-sex-or-gender-of-therapist-matter

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  1 Comment
  1. […] متمرکز است. روانکاوی نوع فشرده روان […]

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: