روانکاوی آنلاین چطوریه ؟ 5 دکتر روانکاو آنلاین خوب

آیا روان درمانی روانکاوانه آنلاین جواب می دهد؟

وقتی که روانکاو آنلاین میخواد باهات صحبت کنه، باید یه سری چیز ها رو رعایت کنی. شما وقتی حضوری میری پیش یک روان درمانگر، اون وظیفه داره و مسئوله که برای شما که یک محیط ایمن و آروم رو ایجاد کنه تا دور از هر نوع مزاحتمی بتونید راحت حرف هاتون رو بزنید.  

 •  روانکاوی آنلاین چیست؟

   

  مزایا و معایب روانکاوی آنلاین

   

  چندین سال پیش که پای اینترنت به زندگی مردم و دنیای پزشکی باز شد، روان درمانگر ها حتی نمی تونستن تصور کنن که بشه روان درمانی رو آنلاین انجام داد. ما با پیشرفت خیلی سریع فناوری و الکترونیک، راه های ارتباطی گسترس پیدا کرد و  بسیاری از روان درمانگر ها بصورت آنلاین روانکاری خودشون رو انجام میدن مخصوصا بعد از شیوع کووید نوزده و به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی این پیشرفت، جای خود رو  بیشتر تو دل روان درمانگر ها باز کرد. البته که هنوز بعضی از روان درمانگر ها برای درمان روانکاوانه خودشون بصورت آنلاین مردد هستن. که التبه تا اندازه ای منطقیه.

  اگه میخواین برای بهبود حالتون تجربه روانکاوی متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

   

   

  telehealth for rehab e1585848038440 - روانکاوی آنلاین چطوریه ؟ 5 دکتر روانکاو آنلاین خوب
  روانکاوی آنلاین

   

  آیا روان درمانی روانکاوانه آنلاین جواب می دهد؟

  شاید بشه با یک گوشی ساده با فردی که هزاران کلیومتر از ما دور تره صحبت کنیم، اما به این معنی نیست که روانکاوری بصورت آنلاین راحت باشه. زمانی که یک روانکاو بصورت تصویری داره با یک شخص صحبت میکنه میتونه تا اندازه ای زبان بدن فرد مثل حالت های چهره، جواب دادن های عصبی، لحن صدا و خیلی از ظرافت هایی که ناخوداگاه شخص رو آشکار میکنه ببینه.

  پس می تونیم بگیم که این دوشخص به اندازه ای که باید، کنار هم هستن تا بتونن در مورد احساساتی مثل، ترس، خشم، نگرانی، افسردگی و … صحبت کنن و این نوع روانکاوی آنلاین ( وجود دوربین ) خوب و قابلِ قبوله.

   

  حتما بخوانید: ۸ نشانه هوش هیجانی پایین را بشناسید!

   

  بعضی وقت ها خیلی از افراد دوست دارن زمانی که با یک روان درمانگر صحبت میکنن، بصورت ناشناس باشن تا بتونن راحت تر حرفشون رو بزنن.( چت کنن ) شاید این روش برای فرد بی خطر به نظر برسه و هویتش مخفی بمونه، اما چون روان درمانگر نمیتونه شما رو ببینه و حتی صدای شما رو بشنوه، این به ضرر شماست،  چون نشونه های زیادی توی صدا و حالات چهره فرد هست که می تونه به روانکاو برای درمان بهتر کمک کنه. البته با این روش آروم آروم به روان درمانگرتون اعتماد می کنید و می تونید برید پیشش، یا بصوت تصویری باهاش صحبت کنید.

  روان درمانی برپایه اعتماد فرد به روانکاو شکل می گیره. اگر مشکلاتی داشتید که به یک روان درمانگر مراجعه کردید ولی اعتماد کردن براتون سخته، نگران نباشید چون این به نفع شماس ! میدونید چرا ؟ چون روانکاو با شما همراه میشه؛ تا به شما گوش کنه، تا بتونید بهش اعتماد کنید و با این اعتماد سازی که بین شما و روان درمانگرتون ایجاد شده، رفته رفته توی روابطتون با سایر افراد، نگرانیتون، کمتر میشه و آمادگی بیشتری برای صحبت کردن دارید.

   

  حتما بخوانید :نمره هوش شما چنده؟

  چجوری می تونم در مقابل دوربین درباره افکار، احساسات، کشمکش ها و نگرانی های درونیم صحبت کنم؟

  شما خیلی زود و به سرعت به دوربین عادت می کنید و اون چیزی که واقعاً مهمه، رابطه خوبیه که با درمانگر خودتون ایجاد کردید. بین شما دو نفر صفحه نمایش نیست، احساسات شما و صحبت کردن در مورد مشکلاتی که دارید، بین شما داره رد و بدل میشه. تازه شما توی محیط امنی مثل اتاقتون هستید و احساس راحتی بیشتری می کنید.

  online counselingM - روانکاوی آنلاین چطوریه ؟ 5 دکتر روانکاو آنلاین خوب
  روانکاو

  و اما مشکلات روانکاوی آنلاین

  صدا های عجیب غریب : بوق ماشین؛ رد شدن موتور، صدای جیغ بچه همسایه، صدای ساختمون سازی سر کوچه ! شاید از نظر شما موضوع مهمی نباشه، ولی درواقع هست، هرچی تمرکز شما بیشتر باشه، محیط آروم تر و امن تر باشه ، شما راحت تر و با  فکری بازتر می تونید صحبت کنید.

  در ادامه بخوانید : بهترین مشاور تحصیلی در تهران

  مثلا یه نفر مدیر فروش یه شرکته و دو تا خط تلفن داره، از طرفی هم میخواد درمان بشه و هم مشتری هاش رو از دست نده، وسط گفتگو با روانکاو، میگه یه لحظه صبر کن لطفا جواب تلغن رو بدم !!!! اما وقتی حضوری با روانکاو صحبت می کنی، دیگه سروقت گوشی نمیری، برای همین هم راحت تر صحبت می کنی و هم اینکه بهتر میتونی زمانت رو مدیرت کنی و به بقیه یاد بدی که همشه نباید کار کنی و نیاز به استراحت هم داری.

  اگه میخواین برای بهبود حالتون تجربه روانکاوی متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  شما دقت کن

  وقتی که روانکاو آنلاین میخواد باهات صحبت کنه، باید یه سری چیز ها رو رعایت کنی. شما وقتی حضوری میری پیش یک روان درمانگر، اون وظیفه داره و مسئوله که برای شما که یک محیط ایمن و آروم رو ایجاد کنه تا دور از هر نوع مزاحتمی بتونید راحت حرف هاتون رو بزنید.  اما در روانکاوی آنلاین، شما تو خونه یا محل کارتون هستید و مسولیت ایجاد کردن چنین فضایی با خودتونه.

  فرض کنید از محیط  کارتون می خواید با روان درمانگرتون صحبت کنید، دائم نگران این هستید که کسی حرف های شما رو نشنوه، تلفن محل کارتون زنگ میخور و هزار تا مورد دیگه . حالا واقعا شما چه جوری میخوان میون این همه دلنگرانی و عدم تمرکز، راحت حرفهاتون رو بزنید؟ تا زمانی که فضای درمانی شما دچار چنین اختلالاتی باشه، روند درمان به کندی پیش میره تا زمانی که یه راه حل خوب براش پیدا کنی.

  جدایی از مشکلات قطعی برق ، تموم شدن حجم اینترنت، صدا های اطراف، شارژ گوشی، محیط نا امن و ….. روانکاوی آنلاین هم میتونه مثل روانکاوی حضوری موثر باشه در صورتی که مواردی که گفتم رعایت بشه.

  5 - روانکاوی آنلاین چطوریه ؟ 5 دکتر روانکاو آنلاین خوب
  نوبت روانشناس

  مطالب پیشنهادی :

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: