روانپزشک خوب | بهترین روانپزشک تهران | روانپزشک خوب برای افسردگی و اضطراب

روانپزشک خوب

 روانپزشک خوب چه کسی است؟

 

نگرانی اکثر اعضای خانواده به مبتلا شدن به  اختلالات روانی مزمن است. هنگامی که آنها در اتاق انتظار کلینیک روانشناسی و روانپزشکی با یکدیگر روبرو می شوند ، تقریباً در همان طول موج در مورد بیمار و پزشک صحبت میشود. “آیا او خوب است؟” ، “آیا او به خوبی با بیمار صحبت می کند یا او بی ادب است؟” ، “آیا او تماس تلفنی شما را دریافت می کند؟” حتی اولین ملاقات با احتیاط و مراقبت زیادی انتخاب می شود ، از سؤالات مفصلی که بسیاری از خانواده ها در انتخاب یک درمانگر انجام می دهند ، به ویژه در مراحل اولیه آگاه هستیم. سؤالهای احتیاطی صورت گرفته است. سازگاری با بیمار ، فاصله سفر برای قرار ملاقات ، هزینه مشاوره ، شهرت حرفه ای قبل از بزرگنمایی روی یک متخصص خاص با احتیاط فراوان بررسی می شود. لازم نیست که انتخاب اولیه انتخاب نهایی باشد. برخلاف توصیه های حرفه ای ، مشاوره موازی و متوقف کردن متخصصان ادامه می یابد، امتیازی که در شهرهای بزرگ از طرف مشتریان بدست می آید.

 • با غیرت و استقامت در حین انجام مشاوره هوشیار است.
 • خوش لباس (نه خیلی رسمی و نه خیلی اسپرت)
 • گرم است و باعث راحتی بیمار می شود (ممکن است استثنائاتی وجود داشته باشد ، به خصوص اگر این دو به یک جنس تعلق نداشته باشند).
 • اعضای خانواده و معدود بیمارانی که شرکت کردند ابراز ترجیح پزشک از همان جنس نسبت به بیمار کردند. (خانم ها با روانپزشک خانم راحترهستن و اقایان با روانپزشک آقا راحتر هستند.)
 • در موارد اضطراری و همچنین به راحتی در بیمارستان، کلینیک، محل اقامت (تلفن همراه یا حتی تماس تلفنی) خصوصاً در مواقع اضطراری قابل دسترسی است.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در کودک، خانواده، زوج درمانی و سکس تراپی
و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸- ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

روانپزشک خوب
روانپزشک خوب

صفات شخصیتی روانپزشک

 • آرام ، با احساس آرامش در کنار بیمار خود قرار میگیرد.
 • بالغ است و به طورصیحیح رفتار می کند.
 • مسائل شخصی را وارد درمان و تشخیص خود نمیکند  کار خود را به طور قاطعانه انجام می دهد.
 • در برقراری ارتباطات تحلیلی بسیار هوشیار است.
 • دلسوز است.
 • مثبت و خوش بین است.
 • احترام واقعی را نسبت به خانواده بیمار نشان می دهد
 • روشنفکر و مایل به روشن شدن شبهات و ارائه توضیحات منطقی در مورد درمان ، انتخاب دارو و غیره است.

 

ویژگی های یک روانپزشک خوب

انواع مختلف روانپزشکان “خوب” وجود دارد. بستگی دارد که چه کسی تجویز داوری کند؛ و بستگی به این دارد که چه انتظاری از روانپزشک خواسته شده است، چه نقشی را می خواهد به عهده بگیرد و تا چه اندازه موفقیت وی سنجیده شده است. انتظار می رود با توجه به توانایی وی در معالجه بیماران، ویژگی های یک پزشک تا حد زیادی بررسی شود. این همان چیزی است که دوره طولانی کارآموزی انجام می شود. اخیراً این مفهوم پزشک و به ویژه آن که از روانپزشک انتظار می رود، به چالش کشیده شده است. به نظر می رسد انتظار اینکه وی در آینده به درمان بیماران خود ادامه دهد ، شک و تردید دارد. روانپزشک از نظر یک پزشک، روانشناسی است که به درمان اختلالات روانی بیماران مشغول است. این بدان معنی است که شغل و حرفه ی وی مراقبت شخصی از بیماران است.

روانپزشک خوب
ویژگیهای روانپزشک خوب

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در کودک، خانواده، زوج درمانی و سکس تراپی
و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸- ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

 عادت روانپزشکان خوب

۱. دارای  فروتنی است.

هیچ چیزامن تر از یک پزشک خوب نیست که فکر می کند راز سلامت روان شما مهم است و این اطمینان دارد که اطلاعات کمی را که در زمینه روانپزشکی در اختیار بیمار قرار میدهند.، بنابراین  هنگامی که پزشک معتقد است که ممکن است چیزی را از شخصی که در اتاق نشسته است یاد بگیرد ، همکاری و مشارکت امکان پذیر است، که همیشه موفقیت بیشتری را نسبت به یک بیمار و روانپزشک خود کسب می کند.

۲. عاقلانه تجویز می کند.

یک روانپزشک متوسط ​​یا بد به علائم شخص گوش فرا خواهد داد ، یک ثانیه به سقف نگاه میکنید و سپس یک داروی را که به طرز عجیبی نمونه هایی را در کمد خود دارد ، به شخص تجویز میکند، که دقیقا هر نوع از این نمونه ها یک پرچم قرمز است. اگر بهترین دوست پزشک معالجه فرد باشد، با مشکل روبرو می شوید زیرا به نوعی وی را به آنچه در مورد بیماران خود تجویز می کند متقاعد می کند. تمام اطلاعاتی که در آن تصمیم گیری می شود باید از تحقیقات او حاصل شود.

۳. تجویز آزمایش 

روانپزشک خوب ممکن است قبل از تصمیم گیری در مورد برنامه درمانی ، یک دسته از آزمایشگاه ها را بر روی بیمار مشخص کند. او بررسی می کند که آیا عوامل مؤثر مانند کمبود ویتامین D یا کم کاری تیروئید وجود دارد که در افسردگی بیمار نقش دارد و از همه شکایات یا علائم ذکر شده توسط بیمار سؤال می کند، حتی اگر تحت پوشش روانپزشکی قرار نگیرند.

۴- به پزشکان و روانشناسان و رواندرمان گران ارجاع میدهند..

روانپزشک خوب نه تنها در شناسایی علائم بیماریهای کمک کننده خوبی هستند، بلکه او تکالیف خود را نیز انجام داده است که پزشکان در صدر زمینه خود در سایر تخصص ها قرار دارند تا بتواند با اطمینان خاطر بیماران خود را به آنها ارجاع دهد. تحقیقات زیادی درمورد روان درمانی انجام داده و لیستی از خانواده های عالی را در زمینه ازدواج و خانواده ، درمانگران شخصی (حمایتی) و شناختی- رفتاری، درمانگران برای کودکان و منابع گروه درمانی تهیه کرده است ودر شرایط لازم ارجاع داده میشود.

۵- به طور جامع فکر می کند.

به عنوان بخشی از هر ارزیابی ، یک روانپزشک خوب از بیماران خود در مورد الگوهای خواب ، رژیم غذایی ، ورزش و شرایط استرس زای خاص سؤال می کند. او در مورد روابط کلیدی و سیستم های پشتیبانی سؤال می کند. بخشی از جلسه روش های غیر دارویی برای رفع افسردگی و اضطراب مانند یوگا ، نور درمانی یا مشاوره را در بر می گیرد. این پزشک از نقاط قوت اصلی هر بیمار آگاه است و بر اساس آن نقاط قوت، برنامه بهبودی را پیشنهاد می کند.

۶. با پزشکان دیگر مشورت می کند.

متخصصان خوب از هر نوع با همکاران ارتباط برقرار می کنند و با آنها ایده ها، راهبردها و روشهای مختلفی را تبادل می کنند. یک روانپزشک خوب به طور مرتب با دیگران در حرفه خود مشورت می کند که چه چیزی خوب کار می کند و چه چیزی مشکل ساز است. او ممکن است یک مورد زوج دوم یا سوم یا چهارم را به یک روانشناس دیگر ارجاع دهد، یا به یک نهاد تحقیقاتی هدایت شود که می تواند مشکلی را که در عمل با آن روبرو است روشن کند. در حالت ایده آل روانپزشک با یک موسسه آموزشی همراه است و می تواند از تحقیقات جدید در آنجا و همچنین دانش و تجربه موجود بهره مند شود.

۷. در دسترس است.

یک روانپزشک خوب شماره شخصی خود را در دسترس قرار می دهد و تماس های خود را به موقع پاسخ دهد. فرد حتی می تواند سوالات یا نگرانی های مربوط به خود  را ارسال کند  و او تقریباً همیشه ایمیل را در طول روز پاسخگو باشد.

۸- سوابق بیمار  رابه خوبی  حفظ می کند.

روانپزشک خوب باید در هر جلسه یادداشتی از هر مرتبه مراجعه بیمار خود به پزشک را یادداشت کنند و اینکه در جریان روند مصرف دارو برای بیمار خود را داشته باشد.  داشتن یک یادداشت برداری خوب یکی از مدارک مهم و حیاتی است که هر روانپزشک عالی باید داشته باشد. برای هر بار مصرف دارو حداقل زمانی که برای بیمار هستش باید ۳۰ تا ۳۵ روز استفاده باشد.

۹. امید می دهد.

روانپزشکان خوب در تلاش هستند تا امید از دست رفته را برگردانند. این مهمترین حسن  آنها است، زیرا فرد ناتوان انگیزه لازم را برای انتخاب نسخه داروخانه یا قرار ملاقات پیگیری نخواهند داشت. پزشکان خوب وعده های غیرواقعی نمی دهند (“شما تا ماه آینده خوب خواهید بود”)، اما بر پیشرفت مداوم یک بیمار تأکید می کنند و در کنار بهبودی بیمار، به عنوان یک امید بخش بسیار مهم خدمت می کنند.

روانپزشک خوب
ویژگیهای روانپزشک خوب

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در کودک، خانواده، زوج درمانی و سکس تراپی
و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸- ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

مطالب پیشنهادی :

مرکز روان شناسی شمال و غرب تهران 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

خطیب زاده هستم برای دریافت وقت مشاوره چطور میتونم کمکتون کنم
سوالتون رو بپرسید
در اولین فرصت همکاران ما بهتون پاسخگو هستن