روانشناس کودک کودکم رو دوباره بهم برگردوند | بهترین روانشناس کودک

روانشناس کودک در تهران

اگر به دنبال دکتر روانشناس کودک و خانواده هستید و می خواهید از اون کمک بگیرید به هیچ عنوان این مقاله رو از دست ندید، چون که از سیر تا پیاز قراره که راجبش حرف بزنیم تو این مقاله

 • روانشناس کودک و خانواده

  چرا باید به دکتر روانشناس کودک و خانواده مراجعه کنیم؟

   

  مراجعه به رواندرمانگر و دکتر روانشناس کودک و خانواده  موضوعیه که سوالات زیادی رو برای پدر و مادر‌ها بوجود آورده، اینکه تشخیص بدهند چه روانشناسی مناسب کودکشان است؟ از کجا متوجه شوند چه وقتی بایست به یک رواندرمانگر و دکتر روانشناس کودک مراجعه کنند؟ آیا پس از مراجعه تغییری در کودکم رخ خواهد داد؟ آیا مشکل کودکم مرتبط به مرحله رشدی طبیعی اوست یا در صورت  پیگیری نکردن تبدیل به مشکلات مزمن روانشناختی خواهد شد؟ چنانچه به روانشناس مراجعه کنم دیگران چه فکر می‌کنند؟ یعنی مادر و پدر خوبی نبوده‌ام؟

  تمام این‌ها چالشها و نگرانی هایی هستند که پدرها و مادرها باهاش روبرو هستند ولی برای اینکه پاسخ خوبی بدهیم توی این نوشته با من همراه باشید.

  ممکنه فرزند شما چند ماه یا نزدیک به چند سال باشه که با مشکلات روانشناختی خاصی روبرو باشه!
  image 357x210 - روانشناس کودک کودکم رو دوباره بهم برگردوند | بهترین روانشناس کودک
  ممکنه استرس و نگرانی و اضطراب زیادی داشته باشه!

  anxious child 357x210 - روانشناس کودک کودکم رو دوباره بهم برگردوند | بهترین روانشناس کودک

  یا توی روابطش با اطرافیان و همسالان تنش و پرخاشگری کلامی یا فیزیکی داشته باشه!

  bully 1 357x210 - روانشناس کودک کودکم رو دوباره بهم برگردوند | بهترین روانشناس کودک

  یا رنجش و غمگینی‌های عمیقی رو تجربه کنه طوری که گوشه گیر شده باشه، پر خوابی داشته باشه، و توی کار هاش بی حوصله باشه!
  dreamstimemedium 20515227 357x210 - روانشناس کودک کودکم رو دوباره بهم برگردوند | بهترین روانشناس کودک
  روانشناس کودک
  و یا اینکه محیط خونه پر تنش باشه و روابط والدین و هم چنین والد و کودک با تعارضات زیادی همراه باشه!

  parents teen4 357x210 - روانشناس کودک کودکم رو دوباره بهم برگردوند | بهترین روانشناس کودک

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸

  نگرانی های قبل از مراجعه به روانشناس کودک 

  همه این موضوعات دست به دست هم میدن تا به شرایط روانی و سلامت ذهن فرزند شما زیان بزنه و شرایط دشواری رو براش بوجود بیاره؛ قاعدتا طبیعیه که در همچین شرایطی بایست به روانشناس مراجعه کنیم و از کمک یک روانشناس حرفه‌ای برخوردار شویم.

   موضوع با اهمیتی که مطرح میشه اینه که مراجعه به دکتر روانشناس کودک و خانواده برای بسیاری از پدر و مادر‌ها ترسناک به نظر میاد، ممکنه خیلی از پدر و مادر ها فکر کنند که چنانچه به روانشناس مراجعه کنند

  • فرزندشون برچسب روانی بودن میخوره !
  • یا اینکه نکنه من والد بدی هستم که بایست به روانشناس مراجعه کنم!
  • نکنه روانشناس تحقیرم کنه از اشتباهاتم!
  • نکنه که قرار باشه وقت زیادی فرزندم تحت مداخله درمانی باشه. !
  • نکنه مشکل فرزندم نامطلوب‌تر از این چیزی که هست بشه !

  همه این افکار دلایلی هستن که تعداد زیادی از پدر و مادرها هنگام روبرو شدن و مواجه شدن با مشکلات روانشناختی کودکشون مانع از کمک گرفتن از رواندرمانگر و دکتر روانشناس کودک میشود.

  زمانی که میخواهید به رواندرمانگر و دکتر روانشناس کودک و خانواده مراجعه نمایید به این معنا نیست که شما در مسابقه پدری و مادری کردن بازنده شدید و شکست خوردید، نه هرگز اینطور نیست! بر عکس، بزرگترین و بهترین اتفاقیه که می‌تونید برای کودکتون رقم بزنید تا مناسب‌تر از قبل بتونید کنارش باشید و بهش یاری بدهید تا زندگی سالم‌تری رو داشته باشه، جهان امن و شادتری رو تجربه کنه و از همه مهمتر به رنجهای کودکتون خاتمه میدید.

  چطوری یک روانشناس کودک خوب انتخاب کنیم  

  یه رواندرمانگر و دکتر روانشناس کودک و خانواده خوب میتونه مانند قهرمانهای افسانه‌ای بیاد و زندگی خیلی از بچه‌ها رو رو به راه کند.
  KonstantinYuganovdoctor 750x430 - روانشناس کودک کودکم رو دوباره بهم برگردوند | بهترین روانشناس کودک
  روانشناس کودک

  یه رواندرمانگر و دکتر روانشناس کودک خوب هم اطلاعات تخصصی در زمینه رشد کودک و خانواده داره، هم مهارتهای ارتباطی قوی با کودک داره و خوب بلده با کودک وارد رابطه گرم و صمیمی بشه و هم به مهارت های ارتباطی زوج تسلط خوبی داره و می تونه تنش ها و تعارضات رو حل کند.

  ممکنه خیلی از افرادی هم که دارن این نوشته رو میخونن تصمیم دارن که به رواندرمانگر و دکتر روانشناس کودک و خانواده مراجعه کنن بنا به هردلیلی که باهاش مواجه شدن ولی نمی‌دونن که می‌بایست چیکار کنن و از کجا آغاز کنن، به کجا مراجعه کنن؟ به چه کسی مراجعه کنن؟ یا اینکه چه اتفاقی می‌افته توی جلسه مشاوره کودک؟ و اینکه چطور میتونم یه روانشناس مناسب کودک و خانواده رو تشخیص بدم تا با خیالی آسوده مراجعه کنم؟

  مشاوره کودک با مشاوره افراد بزرگسال تفاوتهای زیادی داره. ، بطور معمول کودکان در آغاز بسیار ساده و راحت مشارکت نمی‌کنن و به دلیل رشد شناختی پایینی که وجود داره به مشکلات از جنبه‌ای که پدر و مادر بهشون نگاه می‌کنن آگاهی ندارن و در جریان نیستن که قراره چه اتفاقی بیفته.

  توی گزینش و انتخاب روانشناس بسیار توجه نمایید که فردی رو شناسایی کنید که تجربه خوبی در زمینه بهبود و کار با کودکان و خانواده داشته باشه و رابطه خوب و گرم و صمیمی با کودکان و تخصص لازم در زمینه خانواده و ارتباطات سیستماتیک خانواده داشته باشد.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸

  در این قسمت سعی میکنم چند تا پرسش هایی که بطور مکرر توسط پدر و مادرها از من در جلسات مشاوره و درمان پرسیده میشه و ابهامات پدر و مادرها از جلسات مشاوره کودک رو بهشون جواب بدم

   

  پرسش اول اینه که فکر میکنم پسر یا دخترم از کلینیک هراس داشته باشه چیکار کنم یا بهش چی باید بگم پیش از اومدن به کلینیک؟

  بطور معمول وابسته به مشکلاتی که کودکان باهاش روبرو هستن ممکنه برخی از کودکان با من رابطه خوبی برقرار نکنن یا خیلی خوشحال نشن از اومدن به کلینیک روانشناسی و بعضیها هم از همون اول رابطه گرم و صمیمی داشته باشیم با هم، این موضوع بطور کامل طبیعیه، نخستین جلسه دلشوره هایی داشته باشن که قراره چه اتفاقی بیفته و ممکنه با خودشون فکر کنن که شاید پسر یا دختر شیطونی بودن که به اینجا آورده شدن.

  من از همون اول محیط گرم و صمیمی را ایجاد می‌کنم تا در اتاق درمان حس راحتی و امنیت بیشتری داشته باشند. به کودک کمک میکنم این موضوع رو متوجه شه که من اینجام تا بهش کمک کنم اوضاع خونه یا مدرسه روبراه تر  از قبل شه و همه چیز رو با کمک هم درست کنیم

  می‌تونید به فرزندتون بگید که (روانشناس) یه آقا یا خانم مهربونیه که به خانواده ها و بچه ها کمک میکنه تا ارتباط خوبی داشته باشن و اوضاع رو روبه راه میکنه ، تازه کلی وسیله بازی و لوازم بازی هم هست که قراره باهاشون بازی کنی و بهت خوش بگذره.

  اگه فرزندتون یه مقدار بزرگتره و حس میکنید از درک شناختی خوبی برخورداره می‌تونید مستقیما در مورد مشکلات باهاش حرف بزنید. و از مسائلی که بوجود اومده آگاهش کنید. در این حالت هم انگیزه خوبی برای مراجعه به روانشناس داره و هم کارکرد مناسب تری در جلسات مشاوره خواهد داشت.

  پرسش بعدی اینه که مشاوره کودک چطوری انجام میشه؟

  بطور معمول من جلساتم رو با پدر و مادر آغاز می‌کنم. پیش از آغاز جلسات کودک نیاز است که اطلاعات کاملی را از رویه رشد گودک گردآوری کنم تا بتونم اتفاقات گذشته و سیر رشدی کودک را به خوبی بررسی کنم و منشا مشکلات زمان حال را بخوبی شناسایی کنم.

  از همه مهمتر برقراری رابطه مناسب با پدر و مادر در جلسه اول موضوع مهمیه که می‌بایست بهش توجه کنیم، اینکه در جلسه اول با روانشناسِ خانواده و  فرزند خود رابطه خوبی بر قرار کرده اید تا قادر باشید او را بعنوان روانشناس کودک و خانواده تان انتخاب کنید.

  جلسه اول بهتر است بدون حضور کودک برگزار شود تا پدر و مادر و روانشناس بتوانند با هم آشنا شوند ولی چنانچه کودک هم همراه پدر و مادر حضور داشته باشد قطعا زمانی را به کودک و صحبت کردن با او اختصاص میدهیم.

  در انتهای جلسه اول با حضور پدر و مادر رضایت آن‌ها از آغاز جلسه درمانی توسط روانشناس پرسیده میشه تا اعتماد آن‌ها از حضورشون و انتخاب روانشناس مشخص شه، قراره روانشناس توسط پدر و مادر به کودک معرفی بشه و این اعتماد اهمیت بالایی داره، می‌تونید برای مطرح کردن این موضوع به کودکتون بگید که قراره با یه روانشناس کودک و خانوده خیلی خوب ملاقات کنیم که مطمئنم خیلی ازش خوشت میاد.

  child psychologist 638766434 5a88b2788023b90037345383 735x430 - روانشناس کودک کودکم رو دوباره بهم برگردوند | بهترین روانشناس کودک

  نقش من به عنوان والد در جلسات درمانی کودک چیست؟

  پدر و مادر بخش با اهمیتی از جلسه درمانی من هستند و در طی جلسات درمانی کودک ، با اونها قرار است تغییرات زیادی را ایجاد کنیم، در حقیقت پدر و مادر درمانگر کودک خودشون هستن و این اصول درمانی رو توی جلساتی که با هم داریم آموزش می‌بینند.

  کودکانی که سن پایین‌تری دارند زمان زیادتری را با پدر و مادر در جلسات مشاوره خواهم داشت ولی کودکان بزرگ‌تر چند دقیقه اول جلسه را در مورد اتفاقات و پروسه درمان و بهبودی‌ها صحبت می‌کنیم و در دنباله جلسه با کودک پیش می‌رویم.

  این موضوع اهمیت خاصی دارد که رازداری صحبتهای کودک حفظ شود تا کودک در اتاق درمان حس راحتی و امنیت و آرامش را تجربه نماید و دائم نگران از این نباشد که نکند حرفهایم پیش والدینم مطرح شوند! اما اغلب اوقات جلسه به طور خانوادگی برگزار میشود تا موضوع یا چالش در مقابل سایر اعضاء مطرح شود.

   چقد طول می‌کشه بهبودی کودکم به دست بیاد؟

  در جواب به این پرسش باید بگم که به شکل دقیق نمیتوانیم زمان مشخصی را از تمام شدن مراحل درمان مطرح کرد و وابسته به شدت مشکل در کودک و خانواده امکان دارد احتیاج به زمان کم‌تر یا بیشتری را داشته باشد.

  اصولا به طور میانگین دوازده جلسه درمانی را مشخص می‌کنیم که شاید کمی کم تر از این میزان باشد یا احتیاج به جلسات بیشتری باشد، به ندرت پیش می آید مراجعه کننده‌ای را بیشتر از یکسال تحت درمان داشته باشم. برای هر کودک در طول درمان با سیر پیشرفت متفاوتی روبرو هستیم، امکان دارد کودکانی در جلسات آغازین روند سریعی داشته باشند و برای زمانی روند پیشرفتشان کند شود، یا امکان دارد کودکی رویه پیشرفت جلسات درمانش در آغاز کند باشد ولی در ادامه جلسات سرعت خوبی پیدا کند.

  ولی در اول به مسائلی پرداخته خواهد شد که بیشتر دغدغه شما باشد. و می‌خواهید سریعتر در آن‌ها مداخله انجام شود

  بعد از شروع جلسه با روانشناس کودک چه اتفاقی رخ میدهد؟

  در کلینیک روانشناسی کودک مداخله درمانی به صورتی کلینیکال و گروهی انجام میشود. در آغاز پس از این که مراجعه کننده در کلینیک حضور پیدا میکند ارزیابی کاملی توسط روانشناس بالینی مرکز یا متخصص ارزیابی کودک صورت میگیرد در این ارزیابی که هم به صورت مصاحبه بالینی صورت می‌گیره و هم به صورت آزمون‌های روانی (قلم-کاغذی) به ارزیابی تاریخچه رشدی، خانوادگی ، رفتاری شناختی و نقطه‌های قوت و نقص کودک پرداخته میشو.

  ممکنه توی جلسه ارزیابی احتیاج به آزمونهای خاصی پیدا بشه که روانشناس به منظور تشخیص مناسب‌تر و کامل‌تر به روانسنج ارجاع میدهد تا آزمون روانی که مورد نظر هست انجام شود.

  آزمونهای روانی به چند دسته تقسیم میشوند، که مهمترینش آزمونهای توانایی و هوش و آزمون‌های شخصیت شناسی است که توی این رویه براساس جلسه مصاحبه اگه نیاز باشه اطلاعات دقیق‌تر و کاملتری از کودک به دست بیاد، آزمون‌های روانی از نظر مالی و زمانی به صرفه تر هستند تا به تشخیص درست و جامعی برسیم.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸

  بعد از تشخیص چه مداخله ای صورت می گیرد؟

  در نهایت که تشخیص صورت می‌گیرد بر اساس مشکلاتی که در کودک و خانواده تشخیص داده میشه پروتکل مداخله‌ای توسط روانشناس بالینی مشخص میشود. به عنوان نمونه ممکنه کودکی مضاف بر اخذ خدمات روانشناسی احتیاج به گفتاردرمانی هم داشته باشد، یا اینکه بدکارکردی‌های شناختی و جسمی وجود داشته باشد و احتیاج به کاردرمانی به صورت موازی و مداخله روانشناختی وجود داشته باشد.

  مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی کودک و خانواده بوجیکا یک تیم کامل و متخصص دارد که از زمانی که وارد می شوید دیگر احتیاج به مراجعه به مرکز دیگه‌ای وجود نداره. ، یعنی اگر فرزند شما احتیاج به روانشناس، متخصص اعصاب و روان ، بازی درمانگر، کاردرمانگر (شناختی و جسمی)، گفتاردرمانگر، هوم ویزیت برای کاردرمانی در خانه ، نورفیدبک، روانسنج پیدا کنه؛ بدون هیچ نگرانی و تردد های وقت گیر و بیجا و صرف هزینه‌های بالا میتونید از همه خدمات تخصصی این مرکز بهره مند شوید.

  یه موضوع دیگه‌ای هم که خیلی از پدر و مادر براشون اهمیت دارد این است که بتوانند با متخصصان و روانشناسان کودک و خانواده در موقعیت‌ها لازم و ضروری به صورت آنلاین و تلفنی صحبت کنند، که این امکان برای همه افراد وجود دارد و می توانند از امکان مشاوره تلفنی و آنلاین مرکز بوجیکا بهره مند شوند.

   

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸

   


  مقالات پیشنهادی

  آیا روانشناس می تواند دارو تجویز کند؟
  کلینیک روانشناسی در تهران | مرکز مشاوره روانشناسی |مرکز روانشناسی
  مرکز مشاوره روانشناسی چجور جاییه؟؟؟؟|مرکز روانشناسی | کلینیک روانشناسی
  مشاوره کودک | ۵ سوال کلیدی برای انتخاب مشاور کودک
  روانشناس کیست و چه مسئولیت هایی دارد؟؟؟ | روانشناس خوب در تهران
  روانپزشک ! روانشناس ! ۶ تفاوت کلیدی بین آنها !!! روانپزشک تهران | روانپزشک آنلاین
  روانشناس خوب رو از کجا بشناسیم؟؟؟ | دکتر روانشناس خوب در تهران

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  10 Comments
  1. مریم کارگر says

   با سلام و خسته نباشید
   پسرم جدیدا پرخاشگری زیادی دارد و با بچه های توی مدرسه دعوا میکند و در خانه هم به حرف کسی گوش نمیدهد، میخواستم از آقای دکتر رستمی وقت بگیرم

   1. پزشکان و روانشناسان بوجیکا says

    به صفحه تماس با ما مراجعه کنید و برای هماهنگی قبلی و دریافت نوبت تماس بگیرید و یا به صورت آنلاین در قسمت نوبت دهی آنلاین نیز میتوانید نوبت خود را ثبت کنید

  2. سعیده نوربخش says

   پسرم اصلا از من جدا نمیشه ، هر جا میرم دنبالم میاد ، همش گریه می کنه و ترس و استرس داره نمی دونم باید چیکار کنم ، بهم گفتن اضطراب جدایی داره

   1. پزشکان و روانشناسان بوجیکا says

    با توجه به علائمی که اشاره کردید علائم اولیه اضطراب جدایی دیده میشه ، جهت ارزیابی تخصصی و مداخله مناسب نوبت ویزیت از آقای دکتر رستمی دریافت کنید

  3. هانیه says

   دختر بزرگم ده ساله است و خیلی عصبانی و تندخواست. دختر کوچکم شش ساله است و خیلی زود قهر میکند و زود رنج است.و از اینکه برای رفع حاجت به توالت برود ترس دارد و مجبوریم او را پوشک کنیم تا کار خود را انجام دهد. وظیفه من وهمسرم در قبال این کودکانمان چیست؟؟

   1. بوجیکا says

    سلام و درود هانیه عزیز
    به نظر میرسد مشکلات رفتاری و اضطرابی در بچه ها وجود داره که این موضوع بهتره توسط روانشناس کودک مورد ارزیابی کامل صورت بگیره و از ایشون مهارت های فرزند پروری رو نیز کسب میکنید ، میتونید با روانشناس کودک مرکز وقتتون رو مشخص کنید

  4. hosein says

   من مشکل روانی دارم میخواست بپرسم آیا میتونم با روانشناسی در این گروه مشاوره کنم اگر جواب مثبت هست لطفأ معرفی کنید باتشکر

   1. بوجیکا says

    سلام و درود
    بله میتونید وقتتون رو با دکتر رستمی مشخص کنید
    پیروز باشید

  5. زهرا says

   سلام کودکی دارم که بیش فعالی تشخیص داده شده وریتالین مصرف می کرد ولی به دلیل عوارض بد ریتالین خود سرانه قطع کردم حالا که مدرسه میره به مشکل خوردم به نظر شما ایا دوباره شروع کنم یانه ممنون میشم

   1. بوجیکا says

    سلام زهرای عزیز
    برای مصرف مجدد دارو های سعی کنید با روانپزشک یک مشورت داشته باشید و تحت نظر ایشان دارو رو مصرف کنید
    میتونید با خانم دکتر حجت فوق تخصص روانپزشکی کودک وقتتون رو رزرو کنید
    پیروز باشید

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  خطیب زاده هستم برای دریافت وقت مشاوره چطور میتونم کمکتون کنم
  مکالمه را شروع کنید
  در اولین فرصت همکاران ما بهتون پاسخگو هستن