روانشناس خوب در تهران | شماره دکتر روانشناس خوب و معروف | سایت روانشناس

روانشناس خوب در تهران

روانشناس خوب در تهران

روانشناس خوب در تهران

چگونه در تهران یک روانشناس خوب پیدا کنیم؟

پیدا کردن یک دکتر روانشناس خوب در کلان شهر تهران کار چندان ساده ای نیست. زندگی در این شهر، در کنار امکانات و مزایایی که دارد اما همواره عواملی مثل آلودگی صوتی، ترافیک، ارتباطات اجتماعی و ناهنجاریهای جامعه باعث ایجاد استرس، نگرانی و ترس در افراد می شود که اجتناب ناپذیر است و اگر درمان نشود باعث ایجاد بیماری های روانی مانند اضطراب فراگیر و افسردگی اساسی در افراد می شود. در این مقاله سعی کردیم به شما برای یافتن روانشناس خوب کمک کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

روانشناس خوب در تهران
روانشناس خوب در تهران

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه های کودک و خانواده، زوج درمانی، سکس تراپی و نوروفیدبک و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸- ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

دکتر روانشناس خوب چگونه به شما کمک می کند؟

افراد جامعه هنگام رویارویی با مشکلات و استرس های زندگی به روشهای مختلف سعی در غلبه بر احساساتی از جمله خشم، ناراحتی و ناامیدی دارند. از جمله این روشها می توان به مسافرت، قرار ملاقات با یک دوست صمیمی، مطالعه کتاب و ورزش و سرگرمی اشاره کرد.

گروهی دیگر از افراد ترجیح می دهند به یک روانشناس خوب مراجعه کنند و مشکلات و دغدغه های خود را به شیوه ای بهتر حل کنند. مراجعه به یک روانشناس خوب می تواند سلامت روان شما را تا حد زیادی بهبود ببخشد. دکتر روانشناس خوب در موارد زیر می تواند به شما کمک کند:

۱- مدیریت و یادگیری مهارت هایی برای غلبه بر احساساتی مانند خشم و اضطراب و ناامیدی

۲- درمان اختلالات روحی و روانی

۳- پیشگیری از بروز مشکلات بعدی

گاهی اوقات نیاز است که با وجود اولین علائم از آشفتگی روحی به روانشناس مراجعه کنیم تا از بروز مشکلات بعدی پیشگیری کنیم.

روانشناس خوب در تهران
روانشناس خوب چگونه به شما کمک می کند؟

دکتر روانشناس خوب چه ویژگیهایی دارد؟

ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که روانشناس خوب چه ویژگیهایی دارد و آیا روانشانسی که به آن مراجعه کرده ایم برای درمان ما مناسب است یا نه؟ در ادامه شما را با ویژگیهای یک روانشناس خوب آشنا می کنیم:

 • برقراری ارتباط خوب و صمیمی و ایجاد اعتماد در برخورد با مراجع
 • گشاده رویی و مهربانی
 • سعی در بهبود ارتباط  میان زوجین
 • داشتن مهارت های ارتباطی بالا
 • درک کردن شرایط روحی روانی مراجع کننده
 • قابل اعتماد بوده و اسرار مراجعین را فاش نکند
 • اخلاق حرفه ای داشته باشد و با وجدا ن باشد
 • به احساساتش مسلط باشد و در کلام و لحنش آرامش داشته باشد.
 • هنگام صحبت کردن مراجع، کاملا حواسش به بیمار باشد.
 • شیوه درمانی متناسب با شرایط مراجعه کننده ارائه دهد.
 • احترام به مراجعه کننده
 • داشتن مهارت حل مسئله
 • شنونده خوبی باشد و به صحبت های مراجع به خوبی گوش کند
 • باید خودآگاهی داشته باشد و به ویژگیهای شخصیتی خود آگاه باشد.
 • باید ثبات احساسی داشته باشد و با شنیدن مشکلات بیمار، تحت تاثیر قرار نگیرد.
 • باید صبور و با حوصله باشد و انتظار نداشته باشد در جلسه اول نتیجه بگیرد.

روانشناس خوب در تهران
روانشناس خوب در تهران

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه های کودک و خانواده، زوج درمانی، سکس تراپی و نوروفیدبک و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸- ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

معرفی روانشناس خوب در تهران

با بیان ویژگیهای یک روانشناس خوب، قصد داریم مرکز مشاوره بوجیکا با دو شعبه در شمال(قیطریه) و غرب تهران(سعادت آباد) را به شما معرفی کنیم.

مرکز مشاوره بوجیکا با کادری از روانشناسان و روان پزشکان حرفه ای و با تجربه و با بهره گیری از آخرین متدهای علمی، آماده ارائه خدمات روانشناسی درزمینه ی کودک و خانواده، زوج درمانی، سکس تراپی، نوروفیدبک و درمان انواع اختلالات شخصیت می باشد.

چه زمانی به روانشناس مراجعه کنیم؟

آیا تا به حال به روانشناس مراجعه کرده اید؟ به نظر شما مشکلات تا چه حد باید جدی باشد تا شما به روانشناس مراجعه کنید؟ برخی از افراد نمی دانند چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کنند. به همین دلیل مشکلات بسیار جدی و غیرقابل حل می شوند و برخی دیگر از افراد بسیار به روانشناس و مشاوره گرفتن وابسته اند.

بر خلاف تصور عموم نیاز نیست که به حدی از ناامیدی و افسردگی و مرز فروپاشی برسید تا به روانشناس مراجعه کنید. گاهی اوقات در زندگی دچار کمی احساس بد می شوید که منشأ آن را نمی دانید، با این حال به راه خود ادامه می دهید. تا زمانی که این احساسات و افکار بد به حدی می رسد که از توان کنترل و مدیریت شما خارج است. در این زمان است که شما احساس می کنید به یک روانشناس احتیاج دارید و باید جلسات روان درمانی را بگذرانید. در این قسمت ما علائمی را توضیح می دهیم که با بروز هر کدام از اینها، شما لازم است به روانشناس مراجعه کنید.

۱- طلاق و فقدان عزیزان

مرگ جزئی از زندگی است که پذیرفتن و کنار آمدن با آن برای همه افراد کار راحتی نیست. افراد با روشهای مختلفی با مرگ عزیزانشان کنار می آیند و در فراق آنها سوگواری می کنند. اما برخی از آنها توانایی پذیرش این واقعیت را ندارند و باعث ایجاد مشکلات بیشتری در آینده می شود. مراجعه به یک روانشناس می تواند به شما در پذیرش این امر کمک بسیاری بکند. همچنین جدایی از معشوق یا طلاق نیز بدون حمایت یک روانشناس امری بسیار دشوار است و افراد در این مرحله از زندگی برای رویارویی و پذیرش  غم از دست دادن همسر، نیاز به حمایت یک متخصص روانشناس دارند.

۲- استرس و اضطراب

در جامعه امروزی استرس جزلاینفک و اجتناب ناپذیری است که اگر علت آن کشف نشود و به موقع درمان نشود باعث مشکلات بسیاری از جمله اضطراب فراگیر و یا افسردگی در آینده می شود. با مراجعه به یک روانشناس، می توانید منشأ اضطرابتان را پیداکنید و با یادگیری تکنیک های مفید، اضطرابتان را کنترل کنید.

۳- افسردگی و ناامیدی

از علائم بارز افسردگی می توان به ناامیدی و لذت نبردن از اموری که قبلا برایتان لذت بخش بود، خستگی و بی حوصلگی، تغییر در خواب و غذا خوردن اشاره کرد. افسردگی در جامعه امروزی بسیار شایع است و برای درمان آن حتما به روانشناس و جلسات روان درمانی احتیاج دارید. اگر احساس می کنید زندگی امری پوچ و بیهوده است و به خودکشی فکر می کنید، خیلی زود به روانشناس مراحعه کنید.

۴- مشکلات خانوادگی و روابط بین افراد دیگر

ارتباطات مهمترین بخش زندگی افراد در جامعه می باشد که گاهی افراد در مدیریت ارتباطشان با دیگران یا خانواده خود دچار مشکل می شوند. مراجعه به یک روانشناس، می تواند در بهبود روابط شما تاثیر گذار باشد.

۵- اعتیاد به مواد مخدر یا عادتهای بد

گاهی اوقات افراد برای داشتن احساس بهتر به دنبال چیزی در بیرون از خود هستند که اغلب باغث روی آوردن آنها به مواد مخدر و یا مشروبات الکلی می شود.حتی با دانستن تبعات منفی آنها در جسم و روحشان، هرگز نمی توانند آن را کنار بگذارند. در این حالت شما دچار اعتیاد یا وسواس شده اید و برای درمان آن نیاز به یک متخصص روانشناس دارید.

۶- پیشرفت و افزایش کارایی در زندگی

گاهی اوقات برای رویارویی با رویدادهای مهمی مثل المپیک یا آماده شدن برای سخنرانی یا مسابقات ورزشی، بسیار مهم است که از نظر فکری و روحی کاملا آماده باشید و از قبل خود را در این رویداد تصور کنید. برخی افراد از این تکنیک برای مقابله با مشکلات و سختی های زندگی آماده می کنند. یک روانشناس می تواند به شما کمک کند که به خوبی با مشکلات و مسائل مهم زندگی روبرو شوید و عملکرد خوبی داشته باشید.

۷- اختلالات روانی

گاهی اوقات به علت استرس یا مشکلات زندگی و یا حتی به علت ژنتیک، افراد دچار اختلالاتی از جمله دوقطبی، اسکیزوفرنی، افسردگی اساسی و غیره می شود که در این موارد تشخیص و درمان فقط با کمک یک روانشناس متخصص امکان پذیر است.

روانشناس می تواند به شما در ارتقاء سلامت زندگی کمک شایانی بکند و با ایجاد ذهنی آرام و کنترل اضطراب و ترس ها و نگرانی هایتان می توانید از زندگی لذت بیشتری ببرید.

روانشناسان به دنبال درک و توضیح افکار، عواطف، احساسات و رفتار هستند. بسته به موضوع مطالعه، روانشناسان از تکنیک هایی مانند مشاهده ارزیابی و آزمایش استفاده می کنند تا تئوری هایی درباره اعتقادات و احساساتی که بر عملکرد فرد تأثیر می گذارد، بسازند.

روانشناسان اغلب اطلاعات را جمع آوری می کنند و رفتار را از طریق آزمایش های کنترل شده آزمایشگاهی، روانکاوی یا روان درمانی ارزیابی می کنند. آنها همچنین ممکن است تست های شخصیت، عملکرد، استعداد یا هوش را انجام دهند. آنها به دنبال الگوهای رفتاری یا روابط علت و معلولی بین وقایع هستند.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه های کودک و خانواده، زوج درمانی، سکس تراپی و نوروفیدبک و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸- ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

روانشناس خوب در تهران
چه وقت به روانشناس مراجعه کنیم؟

روشهای پیدا کردن روانشناس خوب

پیدا کردن یک روانشناس خوب کار چندان سختی نیست اما مسئله این است که روانشناسی که پیدا کرده اید آیا برای حل مشکل شما مناسب است یا خیر؟

علم روانشناسی حوزه های متنوعی دارد و هر روانشناس در حوزه تخصصی خود، کار می کند. روانشناس خوب کسی است که در درجه اول با او احساس راحتی بکنید. روشهای مختلفی برای پیدا کردن روانشناس متخصص حوزه درمانی شما وجود دارد که در زیر به انها اشاره می کنیم:

 • از پزشک خانوادگی خود بخواهید تا یک روانشناس خوب به شما معرفی کند.
 • از انجمن تخصصی روانشناسان شهر یا استان محل زندگی خود سوال کنید
 •  از دوستان و فامیا بخواهید شما را به یک روانشناسی که قبلا مراجعه کرده اند و نتیجه مطلوبی گرفته اند، معرفی کنند.
 • در اینترنت و شبکه های اجتماعی سرچ کنید
 • روانشناس خوب لزوما فرد مشهوری نیست.
بهترین روانشناس در تهران
چگونه یک روانشناس خوب پیدا کنیم؟

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه های گوناگون و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸- ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

مطالب پیشنهادی

Leave A Reply

Your email address will not be published.