۱۳ راه پیدا کردن روانشناس خوب در تهران

روانشناس خوب تهران

چه روانشناسی میتوانید در تهران پیدا کنید که اعتماد شمارا جلب کند؟ اعتماد احساس امنیت و حمایت است، مثل اینکه می توانید بدون ترس از قضاوت به آنها چیزی بگویید. باید بدانید که آیا بعد از یک یا دو جلسه به آنها اعتماد دارید یا خیر

روانشناس خوب تهران

روانشناس خوب تهران

۱۳ راه پیدا کردن روانشناس خوب 

روانشناس خوب تهران
روانشناس خوب تهران

۱.یک روانشناس خوب به شما گوش میدهد 

شما باید برای پیدا کردن روانشناس خوب به دنبال چنین خصوصیاتی باشید: گوش دادن باید ساده ترین قسمت کار یک رونشناس باشد. یک روانشناس خوب به شما نشان می دهد که نه تنها صحبتهای شما را می پذیرد، بلکه آن را درک می کنند. احساس اینکه وقتی صحبت می کنید درمانگر شما حواسش پرت می شود نشانه این است که شاید وقت آن رسیده که روانشناس جدیدی را ببینید.

گوش دادن چه شکلی است؟ آنها باید علائم غیر کلامی گوش دادن، مانند تماس چشمی، حالات صورت و وضعیت بدن شما را بشناسند و با دقت به این نکات توجه کنند.( روانشناس خوب تهران)

 

۲. احساس ارزشمند بودن میکنید

یک روانشناس خوب باید افکار، احساسات، اعمال و تجربیات شما را تأیید کند. این بدان معنا نیست که آنها با هر آنچه شما می گویید یا انجام می دهید موافق هستند. در واقع، تفاوت مهمی بین تایید بی مورد و ارزشگذاری است. ( روانشناس خوب تهران)

ارزشگذاری در مورد پذیرش است. یک درمانگر به گونه ای باعث می شود شما احساس ارزش کنید که آنچه را که واقعیت زندگی شماست تصدیق می‌کند و از شما میپذیرد. یک درمانگر خوب سعی می کند از قضاوت درباره آنچه فکر می کنید، می گویید یا انجام می دهید، خودداری کند.

 

۳. بهترین چیز را برای شما می خواهد

یک درمانگر خوب منابع و توصیه هایی را ارائه می دهد در حالی که به علایق و فیلد کاری شما احترام می گذارد. هرگز نباید احساس کنید که درمانگر شما را مجبور به انجام کاری می کند که نمی خواهید انجام دهید.

این شامل انتخاب هایی است که در مورد درمان خود انجام می دهید. یک درمانگر حرفه ای تصمیم شما را می پذیرد، حتی اگر درمان در نزد آنها نباشد و برای شما بهتر باشد که به درمانگر دیگری معرفی شوید.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

۴. ارتباط قوی با شما برقرار میکند

روانشناس خوب بیشتر از آنچه صحبت می کند گوش می دهد. گوش دادن قسمت قابل توجهی از وظیفه درمانگر است، اما نباید به قیمت نبود مهارت گفتاری آنها تمام شود.

یک درمانگر خوب همچنین یک مربی است، آنها باید بتوانند مفاهیم را از هم جدا کرده و علائم را به گونه ای توضیح دهند که شما قادر به درک آن باشید.  علاوه بر این، یک درمانگر خوب از شما سوالاتی می پرسد تا اطمینان حاصل کند که شما متوجه شده اید و اگر غیر ازین باشد، وقت خود را برای بیان مجدد توضیحات اختصاص می دهید. ( روانشناس خوب تهران)

 

روانشناس خوب تهران
روانشناس خوب تهران

۵.یک روانشناس خوب وقت می گذارد تا اطلاعات خود را بالا ببرد

اگرچه ممکن است درمانگر شما در زمینه های خاصی از روانشناسی متخصص باشد، اما این بدان معنا نیست که آنها همه چیز را می دانند. بسته به مدت زمانی که آنها تجربه و تخصص دارند، برخی از مواردی که شما مطرح میکنید، ممکن است برایشان جدید باشد. این کاملا طبیعی است.

درمانگر شما باید صریحاً آن را بپذیرد وقتی چیزی را نمی داند. با این حال، می توانند با جستجو در کتب علمی، شرکت در سمینارها و کنفرانس ها و مشورت با همکاران، تمام تلاش خود را برای یادگیری بیشتر انجام دهند. یک درمانگر متعهد به طور مداوم دانش خود را افزایش می دهد.

 

۶. شما به او به عنوان یک متحد نگاه میکنید

درمانگر شما بهترین دوست، معلم یا رئیس شما نیست. اگرچه یک درمانگر می تواند شما را به سمت آنچه می خواهید راهنمایی کند، اما نقش آنها این نیست که به شما بگوید چه کاری انجام دهید و چگونه آن را انجام دهید.

یک درمانگر خوب به عنوان یک متحد عمل می کند. از همان جلسه اول، آنها تلاش می کنند تا ارتباطی با اعتماد بوجود آورند.

۷. بهترین روانشناس اعتماد شما را جلب می کند.

چگونه می توانید بفهمید که درمانگر شما اعتماد شما را جلب کرده است؟ اعتماد احساس امنیت و حمایت است، مثل اینکه می توانید بدون ترس از قضاوت به آنها چیزی بگویید. باید بدانید که آیا بعد از یک یا دو جلسه به آنها اعتماد دارید یا خیر.

 

۸. شما متوجه تغییر در خود میشوید

تغییر، به ویژه تغییر معنی دار، زمانبر است. برخی از انواع درمان ها بیشتر از سایر موارد طول می کشد.

 

۹. شما را به چالش می کشد

این سبک از درمان بصورتیست که شما بدون اینکه احساس بدی نسبت به تفکرات خود داشته باشید، الگوهای فکری شما با احترام، زیر سوال برده شوند. 

۱۰. طیف وسیعی از راه حل ها را ارائه می دهد

هیچ برنامه درمانی متناسب با همه موارد وجود ندارد. گاهی اوقات، تکنیک هایی که برای یک شخص کار می کنند مانند شل شدن عضلانی تدریجی، تعیین هدف یا مراقبه، که این تکنیک‌ها برای فرد دیگر کارایی ندارند.

اگرچه تمایل برای امتحان چیزهای جدید مهم است، اما اگر به درد شما نمی خورد، روانشناس شما باید بتواند پیشنهادهای دیگری را ارائه دهد. آنها آنجا هستند تا به جای یک ابزار واحد، جعبه ابزار را به شما پیشنهاد دهند.

 

۱۱. در درمان شما عجله ندارد

مبحثی که باید در اوایل درمان خود به آن توجه کنید اینست که به همراه روانشناس خود در مورد اهداف درمان، و دوره زمانی رسیدن به این اهداف، در یک مسیر باشید.

روانشناس خوب تهران
روانشناس خوب تهران
۱۲. او به تمام جنبه های هویت شما توجه دارد

در حالی که بسیاری از افراد به دنبال یک روانشناس می گردند که سابقه مشابه آنها را داشته باشد، بعید است که پزشک شما از تمام جنبه های هویت شما، از گرایش جنسی گرفته تا سیستم اعتقادی و هویت طبقاتی شما، سهیم باشد.

مشکلی نیست. یک روانشناس خوب تلاش خواهد کرد تا بفهمد اهل کجا هستید و روشهای درمانی متناسب با زمینه شما را اتخاذ کند یا از آنها اجتناب کند.

 

۱۳. روانشناس خوب ابزار انجام کار را به شما می دهد

درمان کاری چالش برانگیز و دردناک است. شما گام کمک گرفتن از یک حرفه ای را برداشتید و این جای افتخار است. کمک گرفتن فقط آغاز کار است. آنها می توانند منابع و پشتیبانی مورد نیاز به شما برای کسب بینش جدید، رشد مهارت های جدید و اتخاذ عادات جدید را در اختیار شما قرار دهند.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

بیشتر بخوانید: 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

1 Comment
  1. رواندرمانگر

    […] بیشتر بخوابید:۱۳ راه پیدا کردن روانشناس خوب در تهران […]

Leave A Reply

Your email address will not be published.

خطیب زاده هستم برای دریافت وقت مشاوره چطور میتونم کمکتون کنم
سوالتون رو بپرسید
در اولین فرصت همکاران ما بهتون پاسخگو هستن