چرا باید به روانشناس آنلاین مراجعه کنیم؟

روانشناسان آنلاین با استفاده از تکنولوژی ، اقدامات خود را به صورت آنلاین انجام می دهند ، به اینترنت وصل می شوند و با استفاده از جلسات گفتگوی زنده و ویدئویی به همان اندازه کارآمد و مفید هستند

 • روانشناس آنلاین

  روانشناس آنلاین

  متخصصان بهداشت روان و روانشناسانی که به صورت آنلاین پیدا میکنید معمولا از همون متخصصان و روانشناسانی هستند که ممکنه به صورت آفلاین و حضوری با اونها روبرو شید. روانشناسان آنلاین با استفاده از تکنولوژی ، اقدامات خودشون رو به صورت آنلاین انجام میدن ، به اینترنت وصل می شن و با استفاده از جلسات گفتگوی زنده و ویدئویی به همان اندازه کارآمد و مفید هستند . متخصصان بهداشت روان آنلاین دارای اعتبار یکسانی با روانشناسان حضوری هستند.
  شاید شما با بیماری روانی مانند اختلال دو قطبی ، اضطراب یا افسردگی زندگی می کنید و باید به یک درمانگر یا روانشناس مراجعه کنید. شما می خواید با یک فرد واقعی صحبت کنید و احساس کنید اونها با احساسات شما همدردی می کنند. یک روانشناس آنلاین ازتون مراقبت میکنه و سعی داره در زمینه مبارزات زندگی به شما کمک کنه .

  انواع روانشناس آنلاین

  • روانشناس زوج درمانی و ازدواج
  • درمان شناختی
  • بازی درمانی
  • درمان جنسی
  • خانواده درمانی
  • رفتار درمانی دیالکتیکی
  • روانکاوی درمانی

  چرا باید به روانشناس آنلاین مراجعه کنیم؟

  روانشناسان آنلاین می تونند همون کارهایی رو انجام بدن که روانشناسان چهره به چهره سنتی انجام میدن ، در یک فضای آنلاین. بسیاری از مراجعان مشکلات زندگی شون رو با کمک روانشناس آنلاین حل کردند . اگه در مورد درمان آنلاین تردید دارید ، بدونید که بسیاری از افراد مثل شما از درمان آنلاین استفاده کردند ، خواه با مشکل اضطراب ، افسردگی یا یک چالش زندگی مثل طلاق یا مرگ در خانواده رو تجربه می کنند. بسیاری از مراجعان روانشناس آنلاین امروزه از مزایای استفاده از روشهای درمانی معروف مثل درمان رفتاری شناختی (CBT) برای تغییر تفکر منفی به نتایج مثبت استفاده میکنند. در مطالعه ای که توسط مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ انجام شد ، بیماران پس از استفاده از خدمات آنلاین ، بهبودی قابل توجهی در علائم اضطراب و افسردگی خود مشاهده کردند. آنلاین درمانی یک روش مناسب برای مقابله با مشکلات شما ست ، خواه مشکلات فردی مربوط به سلامت رفتاری شما باشد – یا روابط پیچیده تر .

  apple 971117 1920 1024x683 1 - چرا باید به روانشناس آنلاین مراجعه کنیم؟
  روانشناس آنلاین
  لطفا بخوانید : چهار علامت اختلال اوتیسم 

  مزایای روانشناس آنلاین

   

  • بدون محدودیت یکی از ارزشمندترین مزایای مشاوره آنلاین این هست که درمانگر شما از هر مکانی که می تونید به اینترنت وصل شید در دسترس هست. اگه شغل شما تمام وقته و مرخصی ندارید ، می تونید از جلسات مشاوره آنلاین کوتاه تر در هنگام استراحت یا ناهار استفاده کنید.
  • هزینه کمتر : با توجه به هزینه های کمتری که نسبت به مراجعه حضوری داره درمان آنلاین میتونه قابل توجه باشه .
  • دسترسی : بسیاری از افراد در روستاها ساکن هستند و به روانشناس دسترسی ندارند میتونند از درمان آنلاین بهره ببرند .
  • تغییر درمانگر : بعد از پیدا کردن یک درمانگر مجاز ، چه در کلینیک محلی بهداشت روان خود و چه به صورت آنلاین بعد از شروع درمان ، ممکنه تصمیم بگیرید که دوست دارید یک مشاور دیگه رو امتحان کنید. هیچ مشکلی وجود نداره اگه به شدت احساس می کنید که نمیتونید با روانشناستون ارتباط برقرار کنید، همیشه می تونید به دنبال یک مشاور دیگه باشید.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

   

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  آیا درمان آنلاین میتونه جایگزین درمان حضوری باشه؟

  درمان آنلاین از بسیاری جهات تقریباً شبیه درمان سنتیه . وقتی یک مشاور رو در دفتر کارش می بینید ، مدت زمان مشخصی رو صرف گذراندن وقت باهاش در مورد اتفاقاتی که در زندگی روزمره تون می گذره ، می کنید . شما آزادید در مورد هرگونه مشکل یا چالشی که دارید با هم بحث کنید. شما با درمانگر خودتون در مورد طیف گسترده ای از موضوعات ، از روابط ، چالش های شغلی ، نگرانی های کاهش وزن ، به صراحت صحبت می کنید. درمانگر شما برای راهنماییتون در گذر از زندگی و کمک به شما در بررسی افکار و رفتارهای شما در اونجا حضور داره .

  یک روانشناس آنلاین معتبر از روش های روانشناختی صحیح و شیوه های روانشناسی مثبت مثل رفتار درمانی شناختی ، رفتار درمانی دیالکتیکی ، درمان متمرکز بر راه حل و هرکدوم از روشهای درمانی که توسط جامعه حرفه ای بهداشت روان مفید شناخته شده ، استفاده میکنه. هنگامی که شما یک درمانگر آنلاین رو از یک سایت معتبر انتخاب می کنید ، اونها متعهد هستند که اطلاعات شما رو خصوصی و ایمن نگه دارند. جلسات بین شما و درمانگر همیشه خصوصیه ، بنابراین هرگز نگران نباشید که کسی در مورد روابط شما (یا هر اطلاعات محرمانه دیگری که با درمانگر خود به اشتراک می گذارید) اطلاعاتی به دست بیاره .

  درمانگران آنلاین و روانشناسانی که از طریق سایت های معتبر آنلاین درمانی کار می کنند ، دارای شرایطی هستند که شما از یک درمانگر سنتی انتظار دارید. اونها باید گواهینامه ها و تجربه خودشون رو در صفحه شون ذکر کنند ، که می تونید قبل از انتخاب مشاورتون اونها رو مشاهده کنید. شما می تونید درمانگرتون رو براساس نوع درمانی که ارائه میدن انتخاب کنید. به عنوان مثال ، اگه فکر می کنید که می خواید در مورد درمان شناختی رفتاری یا روانکاوی کمک بگیرید – یک درمانگر رو انتخاب کنید که در این زمینه ها تخصص داشته باشه.

  md patient video call - چرا باید به روانشناس آنلاین مراجعه کنیم؟
  روانشناس آنلاین

  جلسات آنلاین چطور هست؟

  در اولین جلسه ، شما در حال شناختن درمانگر خودتون هستید. اونها احتمالاً از شما سوالاتی در مورد خودتون و وضعیت فعلیتون میپرسند تا درک بهتری از چگونگی کمک به شما پیدا کنند. همونطور که چندین جلسه رو طی می کنید به شما کمک میکنند تا احساسات خودتون رو در مورد شرایط مختلف کشف کنید ، رفتارهای سالم و ناسالم مربوط به اون رو شناسایی و درباره نحوه پاسخ خودتون تصمیم بگیرید.

  درمانگر معمولاً سوالاتی از شما می پرسه تا شما رو به بینش عمیق تری درباره مشکلاتی که باهاش روبرو هستید راهنمایی کنه. اونها ممکنه تکنیک هایی رو برای شناخت و پاسخگویی به احساساتتون به شما یاد بدند و بهتون کمک کنند تا درک کنید چطور رفتارهایی رو که در طول زندگی روزمره به درد شما می خوره انتخاب کنید. جلسات اغلب با تعیین تکلیف به پایان می رسه ، که ممکنه رفتاری باشه که باید در خودتون یا دیگران متوجه شید یا تکنیکیه  که در موقعیت های روزمره امتحان می کنید.

  سوالات متداول 

   

  آیا یک روانشناس آنلاین می تونه برای مشکلات زوجین موثر باشه ؟

  اگه با همسرتون مشاجره دارید ، یک درمانگر آنلاین می تونه به شما کمک کنه. هر کس به طور خاص درگیر میشه ، اما وقتی شما نمیدونید چطور از پس اون بربیاید ، این دعوا می تونه تشدید بشه و به زودی ، شما با یک ازدواج یا رابطه از هم گسیخته مواجه میشید.

  خوشبختانه ، درمان آنلاین برای روابط موثره و می تونه با ارائه درمان در حال حاضر به کسانی که مشکلات زناشویی دارند کمک کنه. یک درمانگر می تونه معجزه کنه ، چون اونها افرادی هستند که وقتی دو شریک در رسیدن به نقاط مشترک مشکل دارند ، می تونند به عنوان واسطه عمل کنند.

  آیا یک روانشناس آنلاین برای افسردگی ، اضطراب یا اختلال دو قطبی میتونه موثر باشه؟

  یکی از بزرگترین تهدیدهای سلامت روان شما گاهی از درون ناشی می شه. درمان آنلاین به شما کمک می کنه تا هر مشکلی در سلامت روان تون وجود داره ، از جمله افسردگی ، رو از بین ببره. وقتی افسرده هستید ، ممکنه اونقدر بی انگیزه باشید که نتونید خونه تون رو ترک کنید. گاهی اوقات ، شما فقط می خواید توی رختخواب دراز بکشید و فقط با تلفن تون وقت بگذرونید ، و یک برنامه درمانی برای این شرایط لازمه.

  به طور کلی ، در صورت اضطراب ، درمان آنلاین نیز می تونه به سلامت روان شما کمک کنه. هنگامی که یک حمله وحشت یا انفجار اضطراب رو تجربه می کنید ، گفتگو با یک درمانگر در حال حاضر می تونه به شما آرامش بده.

  سرانجام ، درمان می تونه به سایر موارد بهداشت روان از جمله اختلال دو قطبی کمک کنه. یک درمانگر آنلاین می تونه تغییرات خلقی شما رو پیگیری کنه و بهتون کمک می کنه تا در مورد تصمیمات خودتون مراقب باشید. این امر به ویژه در مرحله شیدایی بسیار مهمه ، جایی که شما ممکنه تصمیمات خود تخریبی بگیرید که می تونه بیشتر از آسیب رسوندن به سلامت روان تون باشه.

  آیا درمان آنلاین واقعا موثره ؟

  اینکه درمان آنلاین چقدر موثره به عوامل زیادی بستگی داره که بیشتر اونها مربوط به فرآیند دسترسی به درمان آنلاین هست. برای اینکه بتونیم بررسی کنیم که آیا آنلاین درمانی واقعاً موثره یا نه ، باید مزایا و معایب مشاوره آنلاین درمانی رو درک کرد. برای اختلالات حاد و شدید مثل اعتیاد به مواد مخدر ممکنه  درمان حضوری بهتر باشه.

  با وجود نگرانی ها ، تحقیقات به طور مداوم نشون میده که درمان آنلاین می تونه برای بسیاری از مسائل بهداشت روان از جمله افسردگی و اضطراب و موارد دیگه بسیار موثر باشه. تحقیقی که در سال 2019 در مجله اختلالات عاطفی منتشر شد ، گزارش داد که درمان آنلاین به همون اندازه درمان حضوری و رو در رو برای افسردگی موثر هست. مطالعه دیگه ای که در سال 2018 در مجله اختلالات روانشناختی منتشر شد نشون داد که درمان شناختی آنلاین رفتاری یک مراقبت بهداشتی موثر ، قابل قبول و عملی هست. این مطالعه نشون داد که رفتار درمانی شناختی آنلاین به همون اندازه که درمان حضوری برای اختلال اضطراب عمومی ، افسردگی اساسی ، اختلال هراس و اختلال اضطراب اجتماعی موثره میتونه کمک کننده باشه. درمان رفتاری شناختی برای بسیاری از موضوعات مختلف بهداشت روان مورد استفاده قرار می گیره و شامل یادگیری نحوه تفکر متفاوت در مورد موقعیت های خاص ، برای داشتن رفتارهای متفاوت و سالم تر هست.

  لطفا بخوانید : پنج نوع اختلال وسواس فکری عملی 
  are online psychologists for real 1 - چرا باید به روانشناس آنلاین مراجعه کنیم؟
  روانشناس آنلاین

  معیارهای انتخاب روانشناس آنلاین

  1. در یک تجربه آنلاین درمانی بدونید چه کسی و چه چیزی می خواید

  شما باید بفهمید که به چه کسی باید برای درمان آنلاین مراجعه کنید. مراجعان معمولاً تا اولین جلسه تشخیص نمی گیرند ، اما شما می تونید با تحقیق در مورد علائم خودتون در مورد اینکه با چه شرایطی دست و پنجه نرم می کنید ، مطلع شید که چه مشکلی دارید . اگه به نظر افسردگی میاد ، باید به سراغ درمانگر متخصص افسردگی برید. همچنین ممکنه مسائل مربوط به روابط یا چالش های زندگی باشه ، درمانگران آنلاین می تونند در چنین مواردی به شما کمک کنند.

  2. طول و دفعات جلسات رو تعیین کنید

  یکی از مزایای درمان آنلاین این هست که شما نگرانی در مورد زمان بندی جلسات ندارید ، چون ممکنه کوتاه تر باشه و همچنین با توجه به راحتی شما می تونه برنامه ریزی بشه. بنابراین ، شما می تونید مدت زمان جلسات درمانی خودتون و تعداد دفعاتش رو تعیین کنید.

  3. هزینه درمان آنلاین رو تعیین کنید

  عاقلانه ست که هزینه های درمان خودتون رو مثل قبض برق در بودجه خودتون لحاظ کنید و هزینه هاتون رو برنامه ریزی کنید. به طور کلی ، درمان آنلاین هزینه کمتری نسبت به درمان حضوری داره.

  4.انتخاب درمانگر خود براساس جنسیت

  به عنوان یک مراجع ، داشتن یک اولویت جنسیتی خصوصاً در موقعیت های مهم مثل مشاوره ازدواج آنلاین یا زوج درمانی مشکلی نیست و بیشتر شبکه های درمانی یا درمانگران از گزینه انتخاب جنسیت برای شما استفاده می کنند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

   

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  بیشتر بخوانید :

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: