روانشناسی زوجین

روانشناسی زوجین | دکتر روانشناس رابطه در تهران

 • روانشناسی زوجین

  روانشناسی زوجین

  روانشناسی زوجین ، در واقع تحلیل شخصیت و رابطه ی دو طرف، به منظور کمک به آن دو برای حل مشکلات مابینشان است. چنانچه زوجی در رابطه عاطفی یا زناشویی دچار معضلاتی شدند که احساس می کنند در بن بست قرار گرفتته اند و نمی توانند خودشان مشکلشان را حل کنند، دیگر وقت آن رسیده است که به یک مشاور برای روانشناسی زوجین مراجعه کنند.

  11 1 - روانشناسی زوجین | دکتر روانشناس رابطه در تهران
  روانشناسی زوجین

  اما پیش از آنکه لازم شود برای روانشناسی زوجین اقدام کنید، بهتر است به نکاتی که در ادامه می آیند توجه کنید تا شاید با به کار بستن آنها بتوانید، خودتان مشکلاتتان را بهبود بخشید و رابطه تان را بهتر کنید. مشاور هم در جلسه ی روانشناسی زوجین، مهمترین کاری که می کند، در کنار شنیدن حرف های شما، شامل آموزش دادن برخی از این تکنیک ها به صورت کاربردی و مختص شما خواهد بود. پس بهتر است با بعضی از آنها از قبل آشنا باشید.

  مرکز مشاوره روانشناسی زوجین بوجیکا، با کادری مجرب از پزشکان و مشاوران متخصص آماده ی ارائه ی خدمات روانشناسی زوجین به مراجعین عزیز می باشد. شما هم اکنون می توانید برای تعیین نوبت مشاوره، از طریق صفحه ی تماس با ما با بوجیکا ارتباط برقرار کنید.

  اگر به شما بگوییم که دستوری جادویی برای بهتر شدن روابط زوجین وجود دارد چه؟ برای آشنایی بیشتر با ترفند های بهبود رابطه ی زناشویی در ادامه با ما همراه باشید.

  روانشناسی روابط زن و شوهر

  بهترین فعالیت برای داشتن رابطه ای سالم و پایدار به شما و همسرتان بستگی دارد. هیچ “بهترین فعالیتی” وجود ندارد که شما و همسرتان بتوانید با انجام آن یک رابطه ی خارق العاده بسازید و طلاق و جدایی را فراموش کنید، چرا که هر زوجی به فعالیت های خاص خودشان برای بهبود رابطه زناشویی شان نیاز دارند. برای برخی زوج ها این فعالیت ممکن است به اشتراک گذاشتن یک عادت مشترک مشترک با هم باشد، مانند دوچرخه سواری، انجام دادن بازی هایی که هر دو دوست دارید، یا گوش دادن به موزیک هایی که هردو تان می پسندید. برای زوج های دیگر این فعالیت سازنده می تواند گفتگو های طولانی که معمولا در هنگام نگاه کردن به ستاره ها با هم دارند باشد، یا نشستن دور آتش یا دراز کشیدن روی تخت در شب.

  12 - روانشناسی زوجین | دکتر روانشناس رابطه در تهران
  روانشناسی زوجین

  فارغ از اینکه این فعالیت چیست، تنها چیزی که مهم است این است که این فعالیت:

  1. چیزی باشد که هردو با هم انجام می دهید
  2. چیزی باشد که به صورت مرتب انجام می دهید
  3. برای هر دو طرف سرگرم کننده و لذتبخش باشد( یا حداقل اذیتتان نکند)
  4. چیزی باشد که به هردوتان اجازه دهد به شکلی سالم و مولد با هم ارتباط برقرا کنید

   

  این چهار معیار دقیقا نمی توانند به فعالیت های خاصی که زوج ها می توانند برای بهبود رابطه شان از آنها بهره ببرند، اشاره کند. قرار هم نیست این کار را بکند. تعریف یک رابطه ی خوب برای یک زوج ممکن است با زوج دیگری متفاوت باشد و برعکس. هر رابطه ای خاص است و باید به آن چیزی که یا آن ارتباطی که آن را خاص می کند، احترام گذاشت.

  اگر در تشخیص اینکه چه کار و فعالیتی می تواند برای شما و همسرتان خوب و مفید باشد، تمرینات زیر ممکن است نقطه شروع خوبی برایتان باشد.

  بازی یخ شکن!

  بازی قدیمی و جذاب یخ شکن، بازی و فعالیتی است که هدف آن نزدیک کردن افراد به همدیگر است. شاید قبلا هم تجربه ی آن را داشته باشید. در این بازی دو نفر غریبه مجبور می شوند با هم تعامل و همکاری کنند.

  15 - روانشناسی زوجین | دکتر روانشناس رابطه در تهران
  روانشناسی زوجین

  اما این بار مجبور نیستید یخ را با یک غریبه بشکنید، به جای آن شانس این را پیدا می کنید که همسرتان را بهتر بشناسید.

  حتی اگر گمان می کنید همه ی چیزی هایی را که در مورد همسرتان وجود دارد به خوبی می دانید، پرسیدن برخی سوالات ” یخ شکن” هنوز هم می تواند یک یا دو واقعیت در مورد همسرتان، که قبلا آنها را نمی دانستید به شما یاد بدهد.

  سعی کنید از همسرتان سوالاتی از قبیل زیر بپرسید:

  1. یک چیز عجیب و غریب در مورد خودت به من بگو.
  2. طعم بستنی مورد علاقه ات چیست؟
  3. خیلی رندوم و بی قاعده یکی از خاطرات کودکی ات را برایم تعریف کن.

   

  اشکالی ندارد، از دوستان و آشنایانی که تجربه ی چنین فعالیتی را داشته اند سوال کنید تا به سوالات یخ شکن جدیدی پی ببرید.

  هر وقت احساس کردید نیاز دارید کمی به همسرتان نزدیک تر شوید و اماده اید چیزهای جدیدی از او یاد بگیرید، این تمرین را با او انجام دهید.

  جهت استفاده ار خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

  09212773724-02126636858

  بازی حقیقت

  هرچند تماشای سریال بازی تاج و تخت با شریک زندگیتان ممکن است برای هردو لذتبخش باشد، اما متاسفانه، جز چهار معیار فعالیت های بهبود بخش نیست. در عوض بهتر است به جای بازی تاج و تخت، بازی حقیقت را با همسرتان انجام دهید.

  16 1024x453 - روانشناسی زوجین | دکتر روانشناس رابطه در تهران
  روانشناسی زوجین

  در این بازی تنها نیاز است که از همسرتان سوال بپرسید و به سوالاتی که او می پرسد صادقانه پاسخ دهید. هدف اصلی این بازی پیشرفت ارتباطتتان با همسرتان است. پس محتوای سوالات می تواند از موضوعات سبک(برنامه تلویزیونی مورد علاقه یا سلبریتی محبوب) گرفته تا موضوعات سنگین( بزرگ ترین ترس یا تمایل، معنی زندگی) را در بر بگیرد.

  برای مثال می توانید از همسرتان سوالاتی از قبیل زیر را بپرسید:

  • بزرگترین ترست چیست؟
  • اگر الان می توانستی در هر جای این دنیا باشی، کجا می بودی و چرا؟
  • مهم ترین و اثرگذار ترین خاطره ی کودکیت چیست؟
  • چه آهنگی دقیقا آنچه درون توست را بیان می کند؟
  • چه کسی الهام بخش تو در زندگی بوده است؟

   

  این بازی ساده می تواند شما و همسرتان را به اشتراک گذاری جزئیات ابتدایی و معنی داری از هم وادارد، که در نهایت باعث می شود ارتباط و ساخت پایه ی رابطه تان بهتر و قوی تر شود.

  13 - روانشناسی زوجین | دکتر روانشناس رابطه در تهران
  روانشناسی زوجین

  به اشتراک گذاشتن موسیقی

  شنیدن موسیقی می تواند تجربه ای عمیقا شخصی و پر معنی برای هر فرد باشد، چیزی که به اشتراک گذاشتنش با دیگران کمی دشوار است. در حالی که به اشتراک گذاشتن چیزی به این میزان شخصی با همسرتان می تواند بسیار شما را در معرض موقعیت آسیب پذیری قرار دهید؛ خطری است که می تواند نتایج جدی به همراه داشته باشد. هرچند از آن طرف نیز، مزایای آن می تواند موجب رابطه ای عمیق تر و پراحساستر با همسرتان شود، چیزی که دقیقا ارزش ریسکش را دارد.

  مدتی وقت بگذارید و به بعضی از آهنگ های مورد علاقه تان گوش دهید. آهنگ هایی را که با زندگی شخصیتان ارتباط عمیقی دارند بیابید، موسیقی هایی که شخصیتتان را نشان می دهند، یا گویای برخی از باور های عمیق شما هستند. این آهنگ ها را با همسرتان به اشتراک بگذارید و در کنارش به او توضیح دهید که این آهنگ ها چگونه به شما مربوط می شوند و چرا آنها را برای به اشتراک گذاری انتخاب کرده اید.

  14 - روانشناسی زوجین | دکتر روانشناس رابطه در تهران
  روانشناسی زوجین

  مشاوره ازدواج

  هدف اصلی مشاوره ازدواج تحلیل درستی مبناهای تشخیصی شما از خود پدیده ی ازدواج و فردی است که می خواهید با او ازدواج کنید. مشاوره ازدواج به شما کمک می کند تا با شناخت بهتر خود، تشخیص بهتری از کسی که فرد مناسبی برای همسری شما است داشته باشید.

  مشاوره طلاق

  مشاوره طلاق مانند دادگاه یا دفتر وکیل نیست. بلکه وظیفه ی مشاور طلاق مدیریت عادلانه ی بحث بین زوجین و کمک به آنها برای تشخیص و درک بهتر شخصیت و انگیزه های طرف مقابل است. مشاوره طلاق علاوه بر راهنمایی زوجین برای بازنگری در جدیت تصمیمشان، در صورت قطعی بودن تصمیم می تواند در روند طلاق و واکنش احساسی و روحی به آن به طرفین کمک کند تا راحت تر با طلاق کنار بیایند.

  جهت استفاده ار خدمات روانشناسی و روانپزشکی مرکز مشاوره بوجیکا در زمینه کودک، خانواده، زوج درمانی و سایر اختلالات روانشناسی و تعیین نوبت رزرو از متخصصین مرکز می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

  09212773724-02126636858

  مرکز مشاوره خانواده

  مشاوره خانواده

  بهترین مرکز زوج درمانی

  روانشناس خوب در تهران

  بهترین روانشناس در تهران

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن