دیازپام ؛ قرص دیازپام ؛ آمپول دیازپام ؛ عوارض دیازپام ؛ دوز قرض دیازپام

دیازپام

دیازپام یک بنزودیازپین است (بن زوزه رنگ-AZE-e-peens). این ماده روی مواد شیمیایی مغز تأثیر می گذارد که ممکن است در افراد مبتلا به اضطراب نامتعادل باشد.

 • دیازپام

  دیازپام

  دیازپام یک بنزودیازپین است. این ماده روی مواد شیمیایی مغز تأثیر می گذارد که ممکن است در افراد مبتلا به اضطراب نامتعادل باشد. دیازپام برای درمان اختلالات اضطرابی، علائم ترک الکل یا اسپاسم عضلات استفاده می شود. دیازپام گاهی اوقات با داروهای دیگر برای درمان تشنج استفاده می شود.

  diazepn 300x231 - دیازپام ؛ قرص دیازپام ؛ آمپول دیازپام ؛ عوارض دیازپام ؛ دوز قرض دیازپام
  دیازپام

  اطلاعات مهم

  در صورت حساسیت به دیازپام یا داروهای مشابه (کلونوپین، زاناکس و دیگران) یا در صورت ابتلا به میاستنی گراویس، بیماری شدید کبدی ، گلوکوم با زاویه باریک ، مشکل شدید تنفس یا آپنه خواب، نباید از این دارو استفاده کنید. استفاده از این دارو می تواند باعث ایجاد اعتیاد ، مسمومیت دارویی یا مرگ شود، به خصوص در کودک یا شخص دیگری که از داروهای بدون نسخه استفاده می کند. در صورت استفاده از این دارو با داروهای افیونی، الکل یا داروهای دیگری که باعث خواب آلودگی می شوند یا تنفس شما را کند می کنند، عوارض جانبی مهلک ایجاد می شود. این دارو را برای کودک کمتر از 6 ماه مصرف نکنید.

  قبل از مصرف این دارو

  در صورتی که به دیازپام یا داروهای مشابه (کلونوپین، زاناکس و دیگران) حساسیت داشته باشید از این دارو نباید استفاده کنید.

  • میاستنی گراویس (یک اختلال ضعف عضلانی)؛
  • بیماری شدید کبدی؛
  • یک مشکل تنفسی شدید؛
  • آپنه خواب (نفس کشیدن در طول خواب متوقف می شود)؛ یا
  • اعتیاد به الکل یا اعتیاد به داروهای مشابه دیازپام.
  • برای اطمینان از اینکه این دارو برای شما بی خطر است ، اگر تاکنون مصرف کرده اید به پزشک خود بگویید:
  • گلوکوم؛
  • آسم ، آمفیزم ، برونشیت ، اختلال انسداد مزمن ریوی (COPD) یا سایر مشکلات تنفسی.
  • بیماری کلیه یا کبد.
  • صرع یا اختلال تشنج دیگر.
  • اعتیاد به مواد مخدر یا الکل؛ یا
  • بیماری روانی ، افسردگی یا افکار یا رفتارهای خودکشی.

  هنگام درمان تشنج، مصرف دیازپام در دوران بارداری را بدون توصیه پزشک خود شروع و یا متوقف نکنید. دیازپام ممکن است به نوزاد متولد نشده آسیب برساند اما داشتن تشنج در دوران بارداری می تواند هم به مادر و هم به کودک آسیب برساند. اگر در حین مصرف این دارو برای تشنج باردار شدید ، سریعاً به پزشک خود بگویید.

  drugs344 300x169 - دیازپام ؛ قرص دیازپام ؛ آمپول دیازپام ؛ عوارض دیازپام ؛ دوز قرض دیازپام
  دیازپام

  هنگام درمان اضطراب، ترک الکل یا اسپاسم عضلانی: اگر این دارو را در حین بارداری مصرف کنید، ممکن است کودک شما به این دارو وابسته شود. این می تواند بعد از به دنیا آمدن علائم ترک زندگی را تهدید کند. نوزادان متولد وابسته به داروی عادت، ممکن است برای چندین هفته به درمان پزشکی نیاز داشته باشند. اگر باردار هستید یا قصد دارید باردار شوید به پزشک خود بگویید. دیازپام می تواند به شیر مادر منتقل شود و ممکن است به یک کودک شیرده آسیب برساند. در هنگام استفاده از این دارو نباید شیر مادر را تغذیه کنید. دیازپام برای استفاده توسط افراد جوانتر از 6 ماه مورد تأیید نیست. این دارو را بدون توصیه پزشک به کودک ندهید.

  لطفا بخوانید: قانون جذب چیست؟

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

  چگونه باید دیازپام را مصرف کنم؟

  تمام دستورالعمل های موجود در برچسب نسخه خود را دنبال کنید. پزشک ممکن است گاهی اوقات دوز شما را تغییر دهد. این دارو را در مقادیر بزرگتر یا کمتر یا بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نکنید. دیازپام ممکن است عادت ساز باشد. استفاده نادرست از داروهای عادت آور باعث اعتیاد، مصرف بیش از حد یا مرگ می شود. فروش یا دادن این دارو خلاف قانون است.

  • داروی مایع را با سرنگ  یا یک قاشق یا فنجان مخصوص اندازه گیری دوز اندازه گیری کنید. از یک قاشق آشپزخانه استفاده نکنید. اگر دستگاه اندازه گیری دوز ندارید ، از داروخانه بخواهید که یکی به شما بدهند.
  • دیازپام فقط باید برای مدت کوتاهی استفاده شود. این دارو را بیش از 4 ماه بدون توصیه پزشک مصرف نکنید.
  • مصرف این دارو به طور ناگهانی متوقف نشود، ممکن است شما تشنج یا علائم ترک ناخوشایند را نشان دهید. از پزشک خود بپرسید که چگونه از مصرف این دارو جلوگیری کنید.
  • اگر احساس می کنید که این دارو به طور معمول کار نمی کند  یا اگر فکر می کنید بیش از حد معمول نیاز به استفاده دارید با پزشک خود تماس بگیرید.
  • در حین استفاده از این دارو، ممکن است شما نیاز به آزمایش مکرر خون در مطب پزشک داشته باشید.
  • در دمای اتاق و به دور از رطوبت، گرما و نور نگهداری کنید. داروهای خود را رعایت کنید. دیازپام یک داروی اعتیادآور است و باید درمورد اینکه کسی از داروهای شما بطور نادرست یا بدون نسخه استفاده می کند آگاه باشید.
  • دیازپام باقی مانده را نگه ندارید. فقط یک دوز می تواند در افرادی که از این دارو استفاده نمی کنند بطور تصادفی یا نادرست منجر به مرگ شود.
  2 BCDrug Getty 300x225 - دیازپام ؛ قرص دیازپام ؛ آمپول دیازپام ؛ عوارض دیازپام ؛ دوز قرض دیازپام
  دیازپام

  اگر یک دوز از دست بدهم چه اتفاقی می افتد؟

  دوز از دست رفته را به محض یادآوری مصرف کنید. اگر تقریباً زمان لازم برای دوز برنامه ریزی شده بعدی شما باشد از مقدار از دست رفته خود صرفنظر کنید. برای جبران دوز از دست رفته داروی اضافی مصرف نکنید.

  اگر بیش از حد مصرف کنم، چه اتفاقی می افتد؟

  به دنبال مراقبت های پزشکی فوری باشید یا با شماره اورژانس تماس بگیرید. مصرف بیش از حد دیازپام می تواند کشنده باشد. علائم مصرف بیش از حد ممکن است شامل خواب آلودگی شدید، از بین رفتن تعادل یا هماهنگی، عضلات لگن یا ضعف یا غش کردن باشد.

  با مصرف دیازپام از مصرف چه چیزهایی باید اجتناب کرد؟

  • الکل ننوشید. عوارض جانبی خطرناکی ممکن است رخ دهد.
  • از رانندگی یا فعالیت های خطرناک خودداری کنید تا بدانید که این دارو چه تاثیری روی شما خواهد گذاشت. سرگیجه یا خواب آلودگی می تواند باعث ریزش، تصادف یا صدمات شدید شود.
  • گریپ فروت و پرتقال ممکن است با دیازپام در تداخل باشد و منجر به عوارض جانبی ناخواسته شود. از استفاده از محصولات گریپ فروت خودداری کنید.
  لطفا مطالعه کنید: سرد شدن رابطه بد از زایمان

  عوارض جانبی دیازپام

  اگر علائمی از واکنش آلرژیک به دیازپام دارید: در کهیر؛ تنفس دشوار؛ تورم صورت ، لب ها ، زبان یا گلو شما. دیازپام می تواند تنفس شما را کند یا متوقف کند و ممکن است مرگ رخ دهد. شخصی که از دیازپام استفاده می کند ، اگر تنفس کند با مکث های طولانی ، لب های  آبی رنگی، یا اگر بیدار شدن برای او سخت است ، باید به دنبال مراقبت های پزشکی فوری باشد.

  چه داروهای دیگری روی دیازپام تأثیر می گذارد؟

  مصرف دیازپام با داروهای دیگری که باعث خواب آلودگی شما شده یا تنفس شما را کند می کند، می تواند عوارض جانبی خطرناک یا مرگ ایجاد کند. قبل از مصرف قرص خواب، داروی ضد درد ، داروهای ضد سرفه، داروی آرامش بخش ماهیچه یا داروی اضطراب، افسردگی یا تشنج از پزشک خود بپرسید. سایر داروها ممکن است با دیازپام تداخل ایجاد کنند، از جمله داروهای بدون نسخه، ویتامین ها و محصولات گیاهی بدون نسخه. در مورد تمام داروهای موجود در مورد داروهای فعلی و هر دارویی که مصرف آن را شروع کرده یا متوقف کرده اید به پزشک خود بگویید

  valpam 01 300x191 - دیازپام ؛ قرص دیازپام ؛ آمپول دیازپام ؛ عوارض دیازپام ؛ دوز قرض دیازپام
  دیازپام

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724

  مطالب پیشنهادی :

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: