دکتر روانشناس در لس آنجلس آمریکا

محتوا

 • سالها پیش به اصرار همسرم تصمیم گرفتیم تنها پسرمونو برای ادامه تحصیل به آمریکا، شهر لس‌آنجلس بفرستیم ولی از اونجایی که پسرم هنوز به سن قانونی نرسیده بود باید به یه خانواده آمریکایی میسپردیمش ولی خوب همسرم اصلا نمیتونست این و بپذیره به همین دلیل تصمیم گرفتیم خانوادگی به این شهر مهاجرت کنیم و چون این تصمیم یهویی بود بنابراین نیاز به کمک‌ها و راهنمای‌های یه مشاور و روانشناس حرفه‌ای داشتیم که از نظر روحی و روانی ضربه سنگینی بهمون نخوره پس از همون ابتدای تصمیممون برای مهاجرت با یه روانشناس خبره از کلینیک بوجیکا تماس گرفتیم و اولین ارتباطاتمون با ایشون در ایران به صورت جلسات حضوری در مطب ایشون شروع شد…..

  اگه شما حتی تحت بهترین شرایط اقدام به مهاجرت به آمریکا و شهر  لس‌آنجلس کنید، بازم هم خودِ فرآیند مهاجرت و انتقال از یک فرهنگ به فرهنگ دیگه اغلب یک تجربه چالش برانگیز و استرس‌زاست. اگر این انتقال به دلیل چالش‌های دنبال کردن وضعیت قانونی در ایالات متحده پیچیده‌تر بشه، هم مهاجری که میخواد به طور دائم در ایالات متحده مستقر بشه و هم اعضای خانواده اون  با مشکلات و استرس‌های اضافی روبرو خواهند شد اگه این مسائل تجربه شما هم بوده، پیمایش در این سیستم میتونه طاقت‌فرسا و اضطراب‌آور باشه و ممکنه برای گذر از این فراز و نشیب‌ها نیاز به مشاوره و راهنمایی‌های یه دکتر روانشناس در لس آنجلس باشید.

  دکتر روانشناس کیست و چه کار میکند؟

  یه دکتر روانشناس در لس آنجلس یک متخصص بهداشت روان آموزش دیده است که به افراد کمک میکنه تا  راه‌های سالمی برای مقابله با چالش‌های سلامت روان یاد بگیرن. این افراد سالها تعلیم میبینن تا بتونن طیف وسیعی از خدمات بهداشت روانی را ارائه بدن.

  در حالی که روانشناسان پزشک هستن ولی نمیتونن درمان‌های پزشکی برای افسردگی، مثل داروها یا روش‌هایی مانند درمان تشنج الکتریکی (ECT) یا تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال (TMS) را تجویز و اجرا کنن. یک روانشناس عمدتاً در یکی از دو حوزه کار میکنه: تحقیقات روانشناختی و مدیریت یا کار با بیماران از طریق مشاوره و/یا روان درمانی.

  مشاوره یک نوع مداخله کوتاه مدته که هدفش کمک به بیمار برای حل مشکلات خودشونه. از طرف دیگه، روان‌درمانی شامل کار با بیمار به صورت طولانی‌مدت برای بررسی فرآیندهای فکری و نحوه حضور در جهانه تا مشخص بشه چرا برخی مشکلات رو افراد تجربه می‌کنن و چطور میتونن بهتر با آنها کنار بیان. اگرچه روانشناسان معمولاً نمیتونن داروها را تجویز کنن، اما استثناهایی هم برای این قاعده وجود داره.

  در حالی که روانشناسان در بیشتر موارد نمیتونن دارو تجویز کنن، آنها سایر خدمات ضروری بهداشت روان را ارائه میدن. روانشناسان دارای مجوز میتونن شرایط روانی رو تشخیص بدن، تست‌ها و ارزیابی‌ها را انجام بدن، روان درمانی انجام بدن، مهارت‌های مقابله‌ای را آموزش بدن و موارد دیگه.

  دکتر روانشناس در لس آنجلس اغلب با ارائه گفتار درمانی به افراد مهاجر کمک میکنه، نوع روان درمانی که یک روانشناس استفاده میکنه ممکنه به سابقه و آموزش آنها و همچنین ویژگی‌های منحصر به فرد شرایط مراجعه کننده بستگی داشته باشه. انواع روان درمانی شامل رفتار، شناختی، شناختی-رفتاری، انسان گرایانه، روان پویشی و بین فردیه.

  روانشناسان ممکنه به افراد مبتلا به مشکلات روانی مثل افسردگی یا اضطراب کمک کنن. آنها همچنین ممکنه برای کمک به افرادی که مشکلات کوتاه‌مدتی مثل استرس ناشی از از دست دادن شغل یا غم و اندوه پس از مرگ یکی از عزیزان دارند، اقداماتی انجام بدن. این متخصصان سلامت روان همچنین ممکنه با افرادی که به الکل یا مواد دیگر اعتیاد دارن کار کنن تا راهبردهای مقابله‌ای جدید ایجاد کنن.

  اگه میخواین در لس آنجلس درمان متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  dreamstime m 168580624 1 scaled - دکتر روانشناس در لس آنجلس آمریکا
  دکتر روانشناس در لس آنجلس

  دلایل نیاز مهاجران به مراجعه به دکتر روانشناس در لس آنجلس

  همونطور که در ابتدای مطلب گفتیم هر چقدر که افراد با برنامه‌ریزی و از طریق قانونی و اصولی اقدام به مهاجرت به لس آنجلس کنن باز هم با یکسری مشکلات و چالش‌هایی رو به رو خواهند شد که نیاز ضروری به ملاقات با دکتر روانشناس در لس آنجلس پیدا خواهند کرد. از جمله مشکلاتی که اکثر مهاجران باهاشون مواجه هستن میشه به موارد زیر اشاره کرد:

  موانع زبانی

  دونستن زبان کشور مقصد یکی از ضروریاتیه که هر شخصی باید قبل از هر گونه اقدامی به مهاجرت قدمهایی در مسیر یادگیری زبان و گرفتن مدرک مورد نیاز برداره. چون در صورت عدم آشنایی با زبان کشور مقصد فرد توی همه زمینه‌ها چون شغل‌یابی، برقراری ارتباط روزمره با افراد در خرید، دوست‌یابی دچار مشکل میشه. حتی با وجود آگاهی از زبان باز هم افراد در بدو ورود به کشور مقصد توی برقراری ارتباط دچار مشکل میشن و اگه برای حل مشکلشون به دکتر روانشناس در لس آنجلس مراجعه نکنن ممکنه منزوی و افسرده بشن.

  فرهنگ جدید

  قطعا فرهنگ کشور آمریکا با فرهنگ ایرانیا زمین تا آسمون فرق داره و این خودش یه مشکل بزرگ در حفظ روابط بین زوجین و یا روابط بین والدین و فرزندان به حساب میاد که شما عزیزان با کمک گرفتن از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های یه دکتر روانشناس در لس آنجلس میتونین با ترفندهایی که ایشون ارائه میدن روابطتتون رو محکم‌تر هم بکنین.

  دلتنگی و دوری از خانواده

  بعد از خارج شدن از کشور علاوه بر اینکه پذیرش فرهنگ جدید ممکنه افراد رو مضطرب و دچار استرس کنه، دوری از  خانواده و دوستان و آشنایان هم حس دلتنگی و غربت رو توی افراد تحریک میکنه و این ممکنه باعث بروز برخی اختلالات روانی در افراد بشه و احساس نیازشون به یه دکتر روانشناس در لس آنجلس رو بیش از پیش کنه.

  مشکلات مالی

  لس‌آنجلس از جمله شهراهای گرانقیمت کشور آمریکاست و گذران زندگی توی این شهر برای هر کسی امکانپذیر نیست به همین دلیل بروز برخی مشکلات مالی هم، به ویژه اینکه امکان پیدا کردن یه شغل متناسب با دانش و مهارت توی این شهر به دلیل تبعیض‌هایی که بین افراد قائل میشن سخته که همین مشکل مالی میتونه باعث افسردگی توی افراد و وقوع برخی اختلافات خانوادگی بینشون بشه و از این جهت نیاز به دکتر روانشناس در لس آنجلس پیدا کنن.

  مشکل مسکن

  همونطور که گفتیم به دلیل هزینه‌های بالای زندگی در شهر لس‌آنجلس کشور آمریکا امکان فراهم کردن یه خونه مناسب با تعداد اعضای خانواده داخل شهر ممکنه برای مهاجران ممکن نباشه و روی به زندگی در حواشی شهر کنن که خودش میتونه مشکلات زیادی رو برای خانواده‌ها به ویژه جوانان خانواده به بار بیاره از جمله اعتیاد یا افتادن در فساد.

  تربیت فرزندان

  یکی دیگه از مشکلاتی که اکثر خانواده‌ها پس از مهاجرت از آن شکایت میکنن، مشکل در تربیت فرزندان در کشور آمریکا بر اساس فرهنگ ایرانیه، شما عزیزان میتونین با استفاده از کمک‌های و راهنمایی‌های یه دکتر روانشناس در لس آنجلس که همزبان و هم فرهنگ خودمون باشه برای تربیت فرزندانتون طبق فرهنگ ایرانی راهنمایی‌هایی رو دریافت کنین.

  آیا امکان صحبت کردن با یه روانشناس ایرانی در لس آنجلس فراهم است؟

  پاسخ به این سوال 100 درصد مثبته، با توجه به پیشرفت‌هایی که امروزه در تکنولوژی صورت گرفته امکان ارتباط  آنلاین به صورت تصویری، چتی، صوتی و یا ایمیلی با یه روانشناس ایرانی در هر کجای دنیا که باشین وجود داره. راه‌های مختلفی هم برای پیدا کردن یه دکتر روانشناس در لس آنجلس وجود داره که اگه براتون مهم نباشه که ایرانی باشن یا ساکن آمریکا میتونین از مراکزا ارائه دهنده خدمات بهداشتی در این شهر و یا از پزشکان محلی و پزشک خانواده خودتون در صورت وجود بپرسین تا بهترین دکتر روانشناس منطقه‌تونو معرفی کنن.

  ولی در اکثر موارد مهاجران ایرانی به دنبال یه دکتر روانشناس ایرانی‌الاصل هستن که هم با فرهنگشون آشنایی کامل داشته و هم مشکلی در برقراری ارتباط باهاش نداشته باشن، برای اینکار هم یکی از روشها پرس‌وجو کردن از ایرانیان مقیم لس آنجلس که قبل از شما به این شهر مهاجرت کردن هستش که در صورتی که  کسی قبل از شما به این روانشناس مراجعه کرده باشه و از  کارشون راضی باشه به شما هم معرفی میکنه.

  یکی دیگه از روش‌های پیدا کردن دکتر روانشناس در لس آنجلس که ایرانی باشه، گشتن در سایت‌های داخلی مربوط به کلینیک‌های تخصصیه روانشناسیه، یکی از این سایت‌های معتبر کلینیک تخصصی روانشناسی بوجیکاست که انواع مختلف روانشناسان و روانکاوان خبره و شناخته شده رو برای ارائه خدمات درمانی در اختیار شما عزیزان مهاجر قرار داده و شما میتونین با یه تحقیق و بررسی کوچک بسته به مشکلی که دارین یه روانشناس متخصص در حوزه مشکل خودتون رو پیدا کرده و باهاش قرار ملاقات بزارید.

  یه دکتر روانشناس در لس آنجلس توی چه حوزههایی میتونه کمک کننده باشه؟

  روانشناسان افراد مختلف رو به دلایل مختلف از جمله مشکلات زناشویی و خانوادگی، وقوع هر نوع بیماری یا آسیب ناشی از صدمات فیزیکی، از دست دادن عزیزان، اضطراب، تنهایی، افسردگی، جنبه‌های روانی بیماری‌های پزشکی، اعتیاد، مشکلات رفتاری، اختلال در خوردن و خواب، درمان میکنن. از دیگر مسائلی که میشه از کمک یه دکتر روانشناس در لس آنجلس بهره برد میشه به مسائل جنسی، مشکلات در کار، مشکلات تحصیلی و مراقبت از سالمندان، تربیت فرزندان اشاره کرد. روانشناسان همچنین در هنگام بحران، بلایای طبیعی و .. هم میتونن کمک کننده باشن.

  هر مشکلی که دارین، یک روانشناس بالینی دارای مجوز شخصی هستش که شما عزیزان  می‌تونین بهش اعتماد کنین.  برای درمان شما میتونین با هم، در یک فضای محرمانه و حمایتی، برای درک و حل مشکلاتتون  کار کنین، یا حتی امروزه کار راحتتر شده و با نشستن تو خونه و تنها با استفاده از یه گوشی هوشمند و اینترنت همراه میتونین هر کجا عم از خونه، محل کار، بیرون از خونه و … که باشین با دکتر روانشناس در لس آنجلس ارتباط برقرار کنین و مشکلاتی که تاکنون ممکنه در برابر بهترین تلاش‌های شما مقاومت کرده باشن رو با هم حل کنین.

  اگه میخواین در لس آنجلس درمان متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  Internal Networking Keep your online brand perfessional and updated 1024x684 1 scaled - دکتر روانشناس در لس آنجلس آمریکا
  دکتر روانشناس در لس آنجلس

  انواع مختلف روانشناسان

  روانشناسی چنان رشته گسترده و وسیعی هست که شما عزیزانی که به آمریکا مهاجرت کردین و نیاز به دکتر روانشناس در لس آنجلس دارین میتونین بسته به نوع مشکلی که دارین با یکی از این افراد متخصص برای حل مسائلتون جلسه مشاوره برگزار کنین. از انواع حوزه‌های روانشناسی میشه به موارد زیر اشاره کرد:

  روانشناسی رفتار

  هدف از روانشناسی رفتار اینه که از اشکال مختلف رفتار انسانها درک عمیقی پیدا کنه، این روانشناسان تلاششون اینه که بدونن چه چیزی باعث بروز رفتارهای مختلف توی آدما میشه و ارتباطش با ذهن انسان چطوره. اکثرا از روانشناسی رفتاری برای  بهبود رفتارهای منفی مانند تمایل به حرکت به سمت اعتیاد استفاده میشه.

  روانشناسی زیستی

  روانشناسی زیستی مطالعه عوامل بیولوژیکی است که ممکن است بر مغز و رفتار انسان تأثیر بگذاره. این روانشناسان به مطالعه افراد می‌پردازن و تحقیقاتی را انجام میدن تا ببینن آیا عوامل بیولوژیکی وجود دارن که بر احساس، فکر و عمل فرد تأثیر بگذارن. این رشته روانشناسی همچنین به چگونگی تأثیر آسیب مغزی و بیماری بر رفتار میپردازه. با این اطلاعات، محققان میتونن روی کشف راه هایی برای پیشگیری و درمان ضربه مغزی کار کنن.

  روانشناسی بالینی

  روانشناسی بالینی که به آن آسیب شناسی روانی هم میگن، به مطالعه و درمان بیماری‎‌های روانی میپردازه. روانشناسان بالینی درمان رو برای مهاجرانی که برای بهبود حالات روحیشون بهشون مراجعه کردن ارائه میدن و برنامه‌های درمانی را برای بیماران ایجاد میکنن.

  روانشناسی بالینی معمولا رشته‌ایه که به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیره و دکتر روانشناس در لس آنجلس که در حوزه بالینی تخصص داره در بسیاری از محیط‌ها از جمله بیمارستان‌ها، کلینیک‌های سلامت روان و حتی در مطب خصوصی کار میکنن. روانشناسان بالینی ممکنه در یک جمعیت‌شناسی خاص، مانند جانبازان یا سالمندان، یا نوع خاصی از بیماری روانی، مانند بیماری‌های ناشی از سوء مصرف مواد، تخصص داشته باشن.

  پس اگه شما جزء مهاجرانی هستین که بنا به دلایل متعدد روانی یا سایر مشکلات و مسائل زندگی نوجوانان یا جوانانشون گرفتار اعتیاد شدن، یا دچار  افسردگی و مشکلات روحی و روانی شدن میتونین با استفاده از راهنمایی‌های دکتر روانشناس در لس آنجلس بر مشکلاتتون غلبه و فرزندانتونو  از  دام اعتیاد یا فساد نجات بدین.

  اگه میخواین در لس آنجلس درمان متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  Online Therapy 1024x577 1 scaled - دکتر روانشناس در لس آنجلس آمریکا
  دکتر روانشناس در لس آنجلس

  روانشناسی رشد

  روانشناسی رشد بر طول عمر انسان و رفتارها، زبان‌ها و ناتوانی‌هایی که ممکنه در مراحل مختلف زندگی وجود داشته باشن تمرکز میکنه. در حالی که برخی از روانشناسان رشد ممکنه بر مرحله خاصی از زندگی مانند کودکی یا نوجوانی تمرکز کنن، برخی دیگه کل طول عمر را مطالعه میکنن. روانشناسان رشد وظایف بسیاری را انجام میدن، از تشخیص تاخیر رشد در کودکان تا تحقیق در مورد مسائل مربوط به سالمندی. بنابراین شما عزیزانی که نگران مراحل رشد کودک خودتون هستین و تمایل دارین تمام مراحل رشد فرزندتون از نظر صحت و سلامتی مورد بررسی قرار بگیره میتونین از یه  دکتر روانشناس در لس آنجلس که متخصص در حوزه رشد هست کمک بگیرید.

  روانشناسی شناختی

  روانشناسی شناختی شامل درک نحوه تفکر افراده، کار روانشناسان شناختی ممکنه بررسی مردم از این نظر که اونها چطور تصمیم میگیرن و چطور مشکلاتشون رو حل میکنن، ولی این روانشناس‌ها میتونن در مورد موضوعات دیگه مثل رشد زبان، حافظه و ادراک هم تحقیق کنن. روانشناسی شناختی میتونه ناتوانی‌های یادگیری رو هم  مطالعه کنه.

  روانشناسی تربیتی

  روانشناسی تربیتی بر فرآیند یادگیری از جمله هرگونه ناتوانی یادگیری تمرکز داره. کسانی که در روانشناسی آموزشی کار میکنن ممکنه برای گروه‌های خاصی از دانش‌آموزان، مانند کسانی که دارای ناتوانی‌های یادگیری هستن و کسانی که در یادگیری برتری نشان میدن، تکنیک‌های آموزشی ارائه بدن. روانشناسان تربیتی تحقیق میکنن که چطور عناصر شناختی و اجتماعی میتونن بر یادگیری تأثیر بگذارن. مهاجرانی که حس میکنن فرزندانشون در یادگیری مشکل دارن میتونن از دکتر روانشناس در لس آنجلس  که متخصص در حوزه روانشناسی تربیتی باشه کمک بگیرن. انواع دیگه‌ای از شاخه‌های روانشناسی وجود دارن که در زیر براتون ذکر کردیم:

  • روانشناسی جامعه
  • روانشناسی تطبیقی
  • روانشناسی انتقادی
  • روانشناسی محیطی
  • روانشناسی تکاملی
  • روانشناسی قانونی
  • روانشناسی سلامت
  • روانشناسی صنعتی سازمانی

  ویژگیهای یه دکتر روانشناس خوب در لس آنجلس چیست؟

  اگه شما  جزء افرادی هستین که به دنبال دکتر روانشناس در لس آنجلس  هستین بهتره که با ویژگی‌های یه روانشناس خوب آشنایی داشته باشین تا بتونین یه انتخاب درست داشته باشین، درسته که یکی از اولویت‌ها در تبدیل شدن به یه روانشناس داشتن مدرک تحصیلیه معتبره که هر چه تحصیلات فرد عالیه و تکمیلی باشه دانش و شاید مهارتش افزایش پیدا میکنه ولی در کنار مدرک فرد باید یه سری خصوصیات شخصیتی هم داشته باشه تا اونو به یه روانشناس خوب و ایده‌آل تبدیل کنه.

  از جمله خصوصیات یه دکتر روانشناس خوب میشه به موارد زیر اشاره کرد:

  داشتن حس همدلی: به این معنا که بتونه مراجعه کننده‌ش رو به خوبی درک کنه و یه رابطه امن و صمیمانه با بیمار برقرار کنه.

  داشتن مهارت شنیداری: مسلما هیچ مراجعه کننده‌ای روانشناسی که حین صحبت حواسش پرت بشه رو دوست نداره و این نشون میده که ایشون اصلا به حرفای شما توجهی نمیکنن، پس یه دکتر روانشناس در لس آنجلس  باید شنونده خوبی باشه، علاوه بر این باید بتونه حرفای شما رو به خوبی درک کنه و حس فهمیده شده از سوی روانشناس رو به مراجعه‌کننده هم منتقل کنه.

  توانایی حل مسئله داشته باشد: قطعا کسی که به دکتر روانشناس در لس آنجلس  مراجعه کرده یعنی مشکلش خیلی حاد بوده و خودش قادر به حل کردن یا کنار اومدن با مشکلش رو نداشته، پس به دنبال یه روانشناس خوبیه که بتونه با دانش و بینشش و البته مهارتش سعی در حل و برطرف کردن مسائل مراجعه کننده‌ش داشته باشه.

  تشویق و حمایت: یه درمانگر باید طوری رفتار کنه که مراجعه کننده‌ش درمانش رو ادامه بده، یه باوری به بیمارش بده و بهش اطمینان بده  که حتما بر سختی‌های زندگی و مشکلاتش غلبه خواهد کرد.

  الان که چند سالی از اقامتمون توی لس آنجلس میگذره، من که با ویزای سرمایه‌گذاری به این شهر وارد شده  بودم حالا کارم خیلی خوب رونق گرفته و همسرم هم با وجود دوری از خانواده و دلتنگی زیادی که اوایل داشت تونست با شرایط کنار بیاد و داره ادامه تحصیل میده. خوشبختانه تا الان که همه چی خیلی خوب پیش رفته و مطمئنم به کمک دکتر روانشناس در لس آنجلس  که الان دیگه به صورت آنلاین باهاشون ارتباط داریم همه چی خیلی خوب و خوش پیش خواهد رفت.

  5 750x430 1 750x430 - دکتر روانشناس در لس آنجلس آمریکا

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: