مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی بوجیکا
کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره روانشناسی | مشاوره خانواده | مشاوره فردی | مشاوره بزرگسال

درمان شکست عشقی ؛ بعد از شکست عشقی چه بکنیم؟

درمان شکست عشقی

درمان شکست عشقی وقتی شریک زندگی تان عشق شما را تلافی نمی کند ، پذیرش آن برای شما دشوار خواهد بود ، اما باید آن را بپذیرید و با جریان زندگی حرکت کنید. شکست عشق نشانه پایان زندگی نیست؛

0 25

درمان شکست عشقی

درمان شکست عشقی

عاشق شدن ، زیباترین احساس در جهان است ، اما وقتی عشق شما به شما بازگردد ، متناسب با عشق شما ، درد را به شما می دهد و ممکن است پایان جهان خود را حس کنید. با این حال ، پس از شکست عشق هنوز زندگی وجود دارد. درد شکست عشقی ممکن است غیرقابل تحمل به نظر برسد ، اما احتمال درد همیشه با عشق همراه است. بدون قرار گرفتن در معرض درد هیچ راهی برای دوست داشتن وجود ندارد.

وقتی شریک زندگی تان عشق شما را تلافی نمی کند ، پذیرش آن برای شما دشوار خواهد بود ، اما باید آن را بپذیرید و با جریان زندگی حرکت کنید. شکست عشق نشانه پایان زندگی نیست؛ این بدان معناست که در سفر زندگی شما همراهی شریک زندگی شما راهی برای شخص دیگری خواهد کرد.

 

غلط است که باور کنیم که پایان رابطه با اقدامات شدید و ریختن بیش از حد احساسات قابل درمان است. درست است ، و بنابراین ساده ترین راه برای غلبه بر رابطه عشق از طریق فرایندی صورت می گیرد که زمان و کمی کار بر روی آن می طلبد.

درمان شکست عشقی
درمان شکست عشقی


درمان شکست عشقی پایان دادن به یک رابطه عشق هرگز آسان نیست. احساسات ذخیره شده به راحتی سازنده نیستند و به جای اینکه آنها را به سطح بگذاریم و با آنها برخورد کنیم ، ما اغلب آنها را به اشتباه هدایت می کنیم که در دراز مدت به شدت آسیب می رساند. مانند هر وضعیت دشوار زندگی ، باید رابطه را بپذیریم و باید با آن مقابله کنیم. در اینجا چند روش وجود دارد که می تواند به شما در آزادسازی روابط قدیمی و آماده شدن برای یک عشق جدید و یک شروع سالم کمک کند.

لطفا بخوانید: ترس از ازدواج

برای درمان شکست عشقی خودت را ببخش

 

شاید فکر کنید بزرگترین اشتباه زندگی خود را مرتکب شده اید. احساس می کنید اگر این کار را نکرده اید ، متحمل درد نخواهید شد. این تفکر مولد نیست و چیز خوبی برای شما به ارمغان نخواهد آورد. درعوض ، به خود یادآوری کنید که فقط انسان هستید و اشتباهات شما در زندگی مجاز است ، و همچنین به همه افراد دیگر. برای خود توضیح دهید که از اشتباهات درس می گیرید و فقط با یادگیری می توانید زندگی را زیبا تر و جالب تر کنید. اگر می خواهید در آینده دوباره دوست داشته باشید ، باید خودتان را ببخشید. شما به زمان آمرزش نیاز دارید بنابراین اگر ظرف دو روز بخشش نکنید ، سرزنش نکنید. وقت خود را بگذرانید و از عشق به خود گرامی بدارید. فقط در این صورت خود را به سمت عشق جدید باز می کنید.

برای استفاده از خدمات روانشناسی
و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸- ۰۲۱۲۶۷۶۷۹۴۵-۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

 

بعد ازدرمان شکست عشقی با خودتان در ارتباط باشید

 

افرادی هستند که نمی توانند تنها باشند و از رابطه به روابط دیگر می روند. ، اما آنها بلافاصله به یک رابطه دیگر تغییر دادند. نیازی به ذکر نیست که این یک رفتار کاملاً خطرناک است. یعنی ، این رویکرد در روابط شما را از خود دور می کند و دانستن و پذیرفتن خود ، پیش نیاز اصلی کیفیت و روابط سالم است. بنابراین توصیه می شود که پس از تفکیک وقت کافی برای اندوه خود داشته باشید و با خود ملاقات و ارتباط برقرار کنید. وقتی این کار را کردید ، برای یک رابطه سالم جدید آماده خواهید شد که شانس خوبی برای ماندگاری و شاد بودن خواهید داشت.

درمان شکست عشقی
درمان شکست عشقی

بنابراین شکست عشق را پشت سر بگذارید تا در آینده مشتاقانه منتظر بمانید تا آنچه را که در اختیارتان قرار داده است را در آغوش بگیرید. شما هرگز نمی دانید ، زیبا ترین رابطه در انتظار است که وقتی بتوانید آن را مشاهده کنید ، وارد زندگی شما شود. اگرچه نمی توانید یک شبه شکست عشقی را پشت سر بگذارید ، باید صبر کنید و به خودتان مدتی اختصاص دهید تا به پیش بروید. در اینجا چند روش وجود دارد که به نظر می رسد برای غلبه بر شکست عشقی مفید است:

۱) بار سنگین را حمل نکنید

 

به محض پایان یافتن رابطه ، هیچ نقشی در مورد آن وجود ندارد ، واقعیت را بپذیرید ، هر چقدر هم دردناک باشد و با جریان زندگی پیش بروید. اگر دوباره به یاد داشته باشید ، این باعث می شود تا شما را آزار ندهد. برای متوقف کردن تحمل بار گذشته و شروع به لذت بردن از زندگی ، باید خود و شریک زندگی خود را ببخشید تا تجربیات منفی شما را بازگرداند. خود را به این دلیل که کامل نیستید ، درست مثل یک انسان دیگر ببخشید و شریک زندگی خود را ببخشید بر این اساس که زمانی آنها بخشی از زندگی زیبای شما بودند. هنگامی که خود و شریک زندگی خود را ببخشید ، برای شما آسان خواهد بود که تجربه های تلخ بودن در یک رابطه را فراموش کنید تا بار سنگین گذشته را متوقف کنید و از تجربیات مثبت برای تقویت روحیه خود لذت ببرید.

۲) در مورد بعضی از موضوعاتی که درباره خود متدین هستید ، متمرکز شوید

 

در مورد چیزهایی که به آنها علاقه دارید فکر کنید و همیشه دوست داشتید انجام دهید اما به دلیل کمبود وقت این کار را نکردید. این زمان مناسب برای تمرکز روی چیزهایی است که به آنها اشتیاق دارید و اکنون شروع به انجام آنها می کنید. این می تواند چیزی شبیه به برخی سرگرمی ها ، یادگیری یک زبان جدید یا افزایش مهارت های شما باشد. وقتی روی چیزی تمرکز می کنید ، می توانید ذهن خود را از موقعیتهای دردناک دور نگه دارید و روند غلبه بر شکست عشقی را یکدست کنید.

۳) دارای دوره آموزش است

 

به خود یادآوری کنید که عشق فقط در زندگی آن دسته از کسانی قرار می گیرد که آسیب پذیری ناشی از آن را می پذیرند. عشق برای افراد ضعف قلمداد نشده است و شما را انتخاب می کند زیرا شما به اندازه کافی شجاعت دارید که احتمال درد ناشی از آن را برطرف می کنید. بنابراین شجاعت خود را به نمایش بگذارید و به خود یادآوری کنید که قوی ترین فرد هستید و به هیچ وجه قرار نیست در مواجهه با شکست عشق تسلیم شوید. این شجاعت و اراده شماست که به شما کمک می کند بر شکست عشقی غلبه کنید و زندگی خود را با غیرت کامل آغاز کنید.

درمان شکست عشقی
درمان شکست عشقی

۴) با افراد نزدیک و عزیز خود ملاقات کنید

 

همیشه ایده خوبی است که احساسات خود را با شخصی که به شما اهمیت می دهد به اشتراک بگذارید. آنها می توانند والدین ، دوستان ، خواهر و برادران یا برخی از اقوام دیگر شما باشند. احساسات خود را بطری نکنید. به عزیزان نزدیک خود بگویید که می گذرانید. با بیان احساسات خود به شخصی که در نزدیکی شماست احساس آرامش می کنید. شما هرگز نمی دانید که یک توصیه ساده از کسی به شما کمک می کند تا زود از شکست عشقی عبور کنید.

لطفا بخوانید: تغذیه در بارداری

۵) یاد بگیرید که عاشق شوید و زندگی کنید

 

اگر رابطه شما مؤثر نباشد ، به معنای شکست عشق نیست. این فقط نشان می دهد که یا شما خوشبخت نیستید که عشق را مشاهده کنید و بپذیرید وقتی که به در خانه شما می کوبد یا حواس مورد علاقه شما نتوانسته است عشق شما را بشناسد. همیشه به خاطر داشته باشید که عشق شکست نمی خورد. اگر این بار بدشانس باشید ، به این معنی نیست که برای همیشه بدشانس خواهید بود. بنابراین یاد بگیرید که دوست داشته باشید و دوباره زندگی کنید ، شاید کسی در گوشه بعدی منتظر شما باشد و شما دوست داشته باشید لحظه زیبایی را که در زندگی خود تجربه نکرده اید ، تجربه کنید.

سرانجام ، عشق یک رمز و راز است؛ این زمان ، فصل و دلیل خاص آمدن و رفتن را دارد. اگرچه بعضی اوقات ممکن است فکر کنید که عشق را انتخاب کرده اید ، اما واقعیت این است که این عشق است که شما را انتخاب می کند. وقتی عشق به زندگی شما می رسد ، باید آن را بپذیرید ، اما لحظه ای که تصمیم به رفتن گرفت ، سعی نکنید آن را برای ماندن دلیل کنید. رهایش کن.

 

راز عشق این است که هدیه ای است و تنها با دادن آن می توان رشد کرد. بنابراین در شکست عشقی ، به خود احساس ترحم نکنید ، به چیزی که علاقه دارید برای غلبه بر شکست عشقی متمرکز شوید و چشم به راه آینده باشید ، متمرکز شوید ، چیزهای خوب دیگری نیز وجود دارد که هنوز در راه  است.

واقعیت و احساسات خود را بپذیرید

 

شما صدمه دیدید احتمالاً دچار خشم ، خیانت ، ناامیدی و درماندگی می شوید. در این زمان ، پذیرش واقعیت و پذیرای احساس دردناک مهم است. سعی نکنید آنها را سرکوب کنید ، زیرا این تنها سلامت روحی و جسمی شما را بدتر می کند. نسبت به خود ملایم باشید ، خشن نباشید و درک کنید که این احساسات عادی است و در واقع به شما کمک می کند تا حرکت کنید. همچنین بسیار مهم است که احساسات تلخی نسبت به او نداشته باشید. به همان اندازه که دشوار است ، سعی کنید او را در قلب خود ببخشید بدون اینکه بخواهید او را در زندگی خود در آغوش بگیرید. اگر این کار را نکنید ، برای مدت طولانی احساس قربانی خواهید کرد.

درمان شکست عشقی
درمان شکست عشقی

برای استفاده از خدمات روانشناسی
و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸- ۰۲۱۲۶۷۶۷۹۴۵-۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

مطالب پیشنهادی:

How to Overcome Love Failure

Comments