موفقیت

درمان اوتیسم با نوعی داروی ضد سرطان | جدیدترین درمان اوتیسم | داروی ضد اوتیسم

 • درمان اوتیسم با نوعی داروی ضد سرطان

  درمان اوتیسم با نوعی داروی ضد سرطان

   

  321196 1100 300x225 - درمان اوتیسم با نوعی داروی ضد سرطان | جدیدترین درمان اوتیسم | داروی ضد اوتیسم
  موفقیت نوعی داروی ضد سرطان در بهبود اختلال اوتیسم

  با توجه به اینکه داروی قطعی برای درمان اوتیسم وجود ندارد. بسیاری از پزشکان برای کنترل رفتاری کودکان اوتیسم از طیف گسترده ای از داروهای روانگردان استفاده می کنند تا بتوانند مشکلات رفتاری آنها را کنترل کنند. اما ممکن است این داروها مخصوصا برای کودکان اثرات سوء دیگری داشته باشد.

  پژوهشگران دانشگاه بوفالو در آمریکا دارویی کشف کردند که می تواند ارسال سیگنال های الکتریکی در مغز را به شرایط عادی بازگرداند. این دارو با موفقیت بر روی موش ها آزمایش شده و پژوهشگران امید به کسب این موفقیت در استفاده از این دارو بر روی انسانها دارند.

  چگونه ممکن است دارو ضد سرطان برای درمان نشانه های اوتیسم کمک کند؟

  یک نوع داروی ضد سرطان می تواند مهارت های اجتماعی مرتبط با اختلال اوتیسم را بهبود بخشد.

  پژوهش‌های پیشین، ارتباطات محکمی را میان کمبود ژن SHANK3 و الگوهای رفتاری مرتبط با اوتیسم نشان داده‌اند.

  پژوهشگران، سه موش که به کمبود ژن SHANK3 دچار بودند، به مدت سه روز با دوز پایینی از داروی رومیدپسین (romidepsin) مورد بررسی قرار دادند.

  رومیدپسین، یک داروی ضدسرطان و شیمی‌درمانی است که در کارآزمایی بالینی برای درمان انواعی از لنفوم (سرطان غدد لنفاوی) و برخی سرطان‌های دیگر به کار می‌رود و به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) رسیده است.

  پس از این دوره درمانی کوتاه، در موش‌ها، بهبودهای رفتاری مشاهده شد. طول درمان موش‌ها نشان می‌دهد که امکان دارد این دوره درمانی سه ماهه، در انسان‌ چندین سال طول بکشد. نتایج این بررسی در نشریه نیچر منتشر شده است.

  گام بعدی برای تیم محققان، هموار کردن مسیر برای رسیدن به آزمایش‌های انسانی است. دارویی تاکنون برای درمان قطعی اوتیسم کشف نشده است. اما این مسیر ممکن است ناگهان بسیار کوتاه شود. به امید روزی که پژوهشگران به این موفقیت دست یابند

   

  IMG 20171212 103427 300x300 - درمان اوتیسم با نوعی داروی ضد سرطان | جدیدترین درمان اوتیسم | داروی ضد اوتیسم

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی درزمینه کودک، خانواده، مشاوره فردی و اختلالات روانی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 –  09212773724

   

  مقالات مرتبط

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن