درمان افسردگی بعد از طلاق

5راهکار درمان افسردگی بعد از طلاق

 •  

  5راهکار درمان افسردگی بعد از طلاق

  طلاق نوعی از دست دادنه، در حالی که دقیقاً شبیه احساساتی نیست که اگه کسی واقعاً بمیره، تجربه می کنین اما مراحلی که طی می کنین تقریباً از همون فیلمنامه پیروی می کنه و این می تونه منجر به افسردگی طلاق بشه.

  Master 750x430 - 5راهکار درمان افسردگی بعد از طلاق
  درمان افسردگی بعد از طلاق

  در ادامه بخوانید :چطور افسردگی پس از زایمان درمان می شود؟

  پنج مرحله از دست دادن و اندوه

  مرحله 1: انکار و انزوا به عنوان راهی برای محافظت از خود در برابر شوک اولیه طلاق، ممکنه سعی کنیم احساسات خود رو کنترل کنیم و سعی کنیم به جای واقعیتی جدید و دلخراش، به واقعیتی نادرست از چگونگی اوضاع بچسبیم

  مرحله 2: عصبانیت در برخی موارد، فرد متوجه می شه که انکار نمی تونه ادامه داشته باشه و این باعث ایجاد احساس ناامیدی می شه.زمانی که شما آغازگر طلاق هستین، به دلیل احساس شکست یا شرمندگی که نتونستید این بخش مهم از زندگی خود رو به درستی انجام بدید، خشم رو به خوبی تجربه می کنین.و اگه احساسات منفی خود رو اشتباه هدایت کنین، عصبانیت می تونه بسیار مضر باشه

  مرحله 3: چانه زنی  ممکنه قول بدید که به مشاوره برید، تا راهی برای چانه زدن در راه حفظ ازدواجتون بشه یا سعی کنید زمان بیشتری برای کار روی مسائلی که می تونه ازدواج شما رو نجات بده بذارید.

  مرحله 4: افسردگی  این مرحله خطرناکه چون با احساس شکست و عدم عزت نفس همراهه  و معمولاً زمانی رخ می ده که فرد از تلاش برای چانه زنی برای بازگشت به ازدواج خسته می شه.افسردگی همچنین نشانه اعتراف به شکسته، درک این که واقعیت جدیدی رخ داده ، چه بخواهیم و چه نخواهیم

  مرحله 5: پذیرش در این مرحله نهایی، شما آنچه روکه اتفاق افتاده در آغوش می گیرید. زمانی آرامش خود رو بدست میآرید که در نهایت متوجه بشید قبل از اینکه بتونید زندگی خود رو به طور واقع بینانه بازسازی کنین، پذیرش لازمه ،رسیدن به پذیرش می تونه سخت ترین مرحله برای رسیدن باشه

  اگه میخواین برای بهبود افسردگیتون تجربه درمانی متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  تمرکز بر افسردگی

  تا به حال، احتمالاً تا حدودی درک کرده اید که افسردگی چیه، چه احساسی داره و چه علائمی داره. اما برای مقابله بهتر با افسردگی بعد از طلاق باید نگاه دقیق تری به آن انداخت.

  به طور کلی زنان در طلاق بیشتر از مردان در معرض افسردگی هستن با این حال، مطالعات نشون می ده که مردان کمتر به دنبال درمان هستن و در مورد احساسات افسردگی خود صحبت می کنن این به این دلیل نسبت داده می‌شه که مردان بیشتر از زنان منزوی هستن

  مردان و زنان نیز افسردگی رو  متفاوت تجربه می کنن. افسردگی در زنان اغلب به صورت غمگینی، بی ارزشی و احساس گناه ظاهر می شه. افسردگی در مردان باعث تحریک پذیری و مشکل در خواب و همچنین نوشیدن زیاد یا مصرف مواد مخدر می شه.

  همچنین ذکر این نکته مهمه که افسردگی با غم و اندوه متفاونه. در حالی که ممکنه برخی ویژگی های مشابهی داشته باشن، اما یکسان نیستن.وقتی یک رابطه به پایان می رسه، احساس غم و اندوه طبیعیه و روند سوگواری برای هر فرد طبیعی و منحصر به فرده.با افسردگی، احساس نفرت از خود و بی ارزشی رایجه. اما با اندوه، شخص عزت نفس خود راوحفظ می کنه.

  screenshot39 750x430 - 5راهکار درمان افسردگی بعد از طلاق
  درمان افسردگی بعد از طلاق

  چه زمانی به دنبال کمک باشیم

  قهرمان نباشین و احساس نکنین که باید به تنهایی با شیاطین افسردگی مقابله کنین. افسردگی در طول زمان قربانیان زیادی گرفته، و شرم آور نیست که بپذیریم به کمک نیاز داریم.

  با خودت صادق باش

  اول با یک درمانگر صحبت کنین. اگه از نشستن رو در رو با یک درمانگر احساس ترس می کنین، درمان آنلاین رو انتحاب کنین.

  اگر در طول طلاق که چند ماه طول می کشه علائم جدی افسردگی دارین، با درمانگر خودتون تماس بگیرین در اینصورت احساس بهتری خواهید داشت زیرا اولین قدم رو برای به دست آوردن مجدد کنترل در زندگی خود برداشته این. و همینطور ممکنه درمانگر شما رو برای تکمیل درمانتون به رانپزشک ارجاع بدن برای دریافت دارو

  با توجه به روانشناسی امروز، یک تصور غلط رایج در مورد افسردگی، اضطراب، استرس و داروهای روانپزشکی وجود داره . تصور اشتباهی که در بین مراجعین وجود داره اینه که یک قرص به رنج اونها پایان می ده. تمام مشکلات روحی و روانی اونها با یک نسخه یا یک کپسول از بین می ره در صورتی که داروها کمک می کنن، اما درمان همه چیز نیستن.

  حتما بخوانید : دلایل سرد شدن زنان

  can you drink alcohol after bariatric surgery ask your doctor 750x430 - 5راهکار درمان افسردگی بعد از طلاق
  درمان افسردگی بعد از طلاق

  افسردگی و حضانت کودک

  شاید از خود بپرسید که اگه از افسردگی رنج می برید و بچه دارید، آیا همسرتون می تونه از شرایط شما علیه شما استفاده کنه؟متأسفانه، پاسخ مثبته.

  هنگامی که منبع افسردگی شما از یک ازدواج ناخوشایند ناشی می شه که مشخصه اون یم همسر بدسرپرست یایک همسر کنترل کننده ست می تونین به راحتی دچار احساس خشم، بی ارزشی و غمگینی بشید.

  و در این شرایط، ممکنه همسرتون از اونها  استفاده کنه علیه شما برای به دست آوردن حضانت فرزند.

  در یک نبرد شدید حضانت، ممکنه همسر تمام تلاش خود رو بکنه تا با ارائه این نوع اطلاعات که شما معتاد به مواد مخدر هستین یا به دلیل وضعیت روحی نامناسب نمی تونین به درستی از فرزندان خودتون مراقبت کنین.

  اگه میخواین برای بهبود افسردگیتون تجربه درمانی متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  طلاق، افسردگی و خودکشی

  هیچ کس واقعا دوست نداره در مورد احتمال خودکشی در نتیجه طلاق صحبت کنه، اما وجود داره ، خودکشی با مسائل روانی که اغلب در طلاق ظاهر می شه تشدید می شه.  PTSD یک اختلال مرتبط با اضطرابه که پس از یک رویداد بسیار استرس زا رخ می ده ر این راستا، طلاق مطمئناً برای بسیاری از افراد به عنوان یک رویداد آسیب زا واجد شرایطه.

  انزوای اجتماعی، که اغلب محصول جانبی طلاقه، می تونه خطر خودکشی رو نیز به همراه داشته باشه سیاری از افراد در سکوت رنج می برن این انزوا می تواد منجر به افسردگی بشه و بدون درخواست کمک، می تونه منجر به افکار و اعمال خودکشی بشه.

  تخمین زده می شه که 80 درصد افرادی که دست به خودکشی می زنن، نشانه هایی از نیت خود رو قبل از اینکه خودشان رو بکشند نشان می دهند. این می تواند شامل اقداماتی مانند:

  • بخشش دارایی های با ارزش
  • افزایش مصرف مواد مخدر یا الکل
  • زیاد یا کم خوابیدن
  • کناره گیری از دوستان
  • کناره گیری از فعالیت های اجتماعی
  • وصیت نامه، تنظیم تشییع جنازه
  • از دست دادن علاقه به ظاهر شخصی
  • رفتارهای پرخطر و هیجان طلبی
  • توجه به مرگ یا خودکشی در شعر، موسیقی، هنر یا نوشتن خلاقانه

  بدیهی است که چندین مورد از این رفتارها نشانه های افسردگی رو تقلید می کنه، اما به شکل شدیدتر.

  اگه میخواین برای بهبود افسردگیتون تجربه درمانی متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  حتما بخوانید : درمان کاهش میل جنسی زنان

  9 نکته برای غلبه بر افسردگی در طول و بعد از طلاق

  به خاطر داشته باشین که همه احتمالاً نوعی از افسردگی رو به عنوان بخشی از روند عادی سوگواری تجربه خواهند کرد. اما زمانی که نمی‌تونین اون افسردگی رو از بین ببرید، آگاه باشین و به موارد زیر توجه داشته باشین

  در اینجا چند استراتژی وجود داره:

  1. نترسیدطبیعیه که در طول و بعد از طلاق دچار نوسانات خلقی عاطفی بشین . فقط حواستون باشه که چه چیزی رو تجربه می کنی و نترسین.
  2. به خود اجازه غصه خوردن بدهیدسوگواری برای از دست دادن طبیعیه اندوه دقیقاً همان چیزیه که باید احساس کنین تا بتونین ادامه بدین.
  3. سالم بخورید در واقع، خوردن غذای نامناسب می توته بر خلق و خوی شما تأثیر بگذاره و در واقع احساس شما رو بدتر کنه.
  4. ورزش کنیدتحقیقات بارها نشان داده که ورزش راهی عالی برای مبارزه با اثرات منفی افسردگیه. ورزش یک زنجیره بیولوژیکی واقعی از رویدادها ایجاد می کنه که می تونه خلق و خوی شما رو بهبود ببخشه، به شما کمک کنه خواب بهتری داشته باشین، فشار خون خود روکاهش بدید، در برابر بیماری قلبی و دیابت و غیره محافظت کنین.

  ورزش با شدت بالا باعث ترشح اندورفین می شه.  مواد شیمیایی که احساس خوبی در بدن ایجاد می کنه. ورزش با شدت کم باعث آزاد شدن پروتئین هایی به نام فاکتورهای نوروتروفیک یا رشد می شه. اینها باعث رشد سلول های عصبی و ایجاد اتصالات جدید می شه و در نتیجه عملکرد مغز بهبود پیدا می کنه که باعث می شه احساس بهتری داشته باشین.

  1. خواب با کیفیت بهتری داشته باشیدافسردگی می تونه باعث بی خوابی بشه، بنابراین باید به میزان خواب خود توجه کنین و اقداماتی رو برای آرام کردن بدن و ذهن خود قبل از خواب انجام بدید مثل حمام یا دوش آب گرم، خواندن کتاب، نوشیدن یک فنجان چای یا سایر فعالیت های مشابه.
  2. راه هایی برای معاشرت پیدا کنید مردان و زنان ذاتاً به گونه‌ای طراحی شده‌ان که موجودات اجتماعی باشن و جدا کردن خود از دیگران سالم نیست.

  موقعیت‌های اجتماعی رو پیدا کنید که در آن راحت هستید و به آن‌ها گرایش پیدا کنیدمثل گذراندن وقت در کتابخانه یا رفتن به یک کنسرت

  1.  در صورت نیاز از دوستان و خانواده کمک بگیرید

  به خاطر داشته باشید که در مقطعی از زندگی، همه ما از راه‌های سختی عبور می‌کنیم و لطف‌هایی که امروز به شما میشه، لطف‌هاییه که می‌تونین در آینده به دیگران برگردونید.

  8.در صورت نیاز از کمک حرفه ای استفاده کنین اگه به دنبال بهبود خلق و خوی خود تون هستیدحتما از درمانگر کمک بگیرید.

  1.  باید به خاطر داشته باشید که هنوز آینده دارید پس از طلاق هنوز آینده‌ای دارید که باید منتظر آن باشید. به تدریج، احساس از دست دادن شما با کارهای جدید، افراد جدید برای ملاقات و مکان های جدید جایگزین می شود.
  5 750x430 - 5راهکار درمان افسردگی بعد از طلاق
  نوبت روانشناس

  مطالب پیشنهادی : 

  بهترین مرکز مشاوره ازدواج کجاست

  مشاوره آنلاین ازدواج رو کجا انجام بدیم

  مشاوره کودک چیست

  زوج درمانی چیست

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن