13 دلیل خیانت زن به شوهر در رابطه عاشقانه

 • دلایل خیانت زن در رابطه عاطفی 

  «مدتی است که همسرم وقتی می‌خواهد بیرون بره، حسابی به خودش می‌رسه. درست همون طوری که اوایل رابطه هر وقت میخواست به دیدنم بیاد خودشو آماده میکرد. تو آسمون ها باید دنبالش گشت؛ تلفنش رو جواب نمیده همیشه هم دیر برمیگرده خونه. به نظرم دیگه با من هیچ ارتباطی نمیگیره، مثلاً وقتی برای نظر او درباره چطور گذروندن وقت کنار هم سؤال می‌پرسم می‌گه برایش هیچ فرقی نمی‌کند.

  همسر من روی وسایل شخصی خود مثل موبایل، واتس اپ و تلگرام و اینستاگرام، جواب دادن به زنگ‌های تلفنش بسیار حساس شده. تازه، تماس‌های غریبه را در حضور من پاسخ نمی‌ده. جالبه، با وجود همه این بی توجهی‌ها، گاهی وقت‌ها احساس می‌کنم همسر من احساس گناه و عذاب وجدان داره، جدیدا به طور افطرافی از من تعریف می‍کنه.

  گاهی احساس می‌کنم دستپاچه می‌شه با اضطراب رفتار می‌کنه. او سر کوچک‌ترین مسائل راحت از کوره در می‌ره، همچنین سر هر چیز کوچکی با من بحث و دعوا می‌کنه. بهانه‌گیری‌هاش نسبت به قبل خیلی بیشتر شده و مدام می‌گه چرا به فکر تناسب‌اندام نیستی؟

  چرا به این شکل لباس می‌پوشی؟ چرا همیشه این اخلاق بد رو از خودت نشون میدی؟ و… متأسفانه رفتار او با من داخل رخت خواب هم خیلی فرق کرده. تفکراتش نسبت به آینده عوض شده و موقع حرف زدن راجب اهداف، مدام در مورد خودش به تنهایی حرف میزنه و از ضمیر «ما» استفاده نمیکنه.»

  افراد زیادی ممکن است در زندگی مشترک خود با این دست سوال‌ها مواجه شوند. بعد از اینکه فشار رفتار همسر و سوالات بی اندازه آن ها زیاد می‌شود، اغلب افراد تصمیم می‌گیرند با یک روانشناس یا مشاور صحبت کنند.

  پیدا کردن سرنخ‌های خیانت زن می‌تواند یکی از ویران کننده ترین اتفاقاتی باشد که فرد در طول زندگی‌اش تجربه می‌کند. در واقع این اتفاق، تلخ‌ترین چیزی است که می‌تواند در یک رابطه عاطفی بروز پیدا کند. تجربه خیانت افراد را آسیب‌پذیر می‌کند و احساس صدمه، عصبانیت و ناراحتی را به افراد می‌بخشد.

  از طرف دیگر ممکن است این احساس منفی به قدری شدید باشد که حتی از نظر جسمی پیامدهای مختلف آن پیدا شود. مهم ترین سؤالی که در این مواقع در ذهن افراد درگیر این اتفاق ناگوار رخ می‌دهد این است که: «چرا؟» دلیل خیانت زن چیست؟

  آیا من در زندگی کوتاهی کردم؟ آیا من کمبودی در زیبایی، ثروت، نیروی جنسی یا… داشته‌ام که همسرم به من خیانت کرده است؟ هدف اصلی ما در این مقاله پاسخ دادن به این سؤال شما است؛ این که علت اصلی خیانت زناشویی چیست.

  اگه میخواین برای بهبود روابطتون تجربه درمانی متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  featuredImageId64994 - 13 دلیل خیانت زن به شوهر در رابطه عاشقانه
  خیانت زن

  علت خیانت زن در عشق چیست؟

  در یک مطالعه با استفاده از نظرسنجی آنلاین با عده زیادی از افرادی که در رابطه زناشویی خیانت کرده بودند، مصاحبه‌ای گسترده انجام شد. تعداد شرکت کنندگان خانم و آقا در این نظرسنجی تقریباً برابر بود.

  روانشناسان با این مطالعه متوجه شدند که چند عامل انگیزشی مهم در خیانت زن تأثیرگذار هستند. این مطالعه باعث شد تا درک بیشتری از چارچوب علت خیانت داشته باشیم. در ادامه این مقاله، به هر یک از این عوامل اشاره می‌کنیم.

  خشم یا انتقام نسبت به همسر

  گاهی وقت‌ها مردان به خاطر انتقام جویی یا از روی عصبانیت تصمیم می‌گیرند که به همسر خود خیانت کنند. این مورد بیشتر در انسان‌هایی دیده می‌شود که از سوی همسر خود خیانت دیده‌اند، پس تلاش می‌کنند تا با انجام دادن کاری یکسان، ضربه‌ای مشابه به شریک زندگی خود وارد کنند.

  به عبارت دیگر این افراد با خودشان می‌گویند: «او به اعصاب و روان من صدمه زده، از اعتماد من سوءاستفاده کرده و حالا نوبت منه که او را آزار بدهم!» البته باید بگوییم که این بازخورد در برابر رفتارهای بد همسر، از جمله خیانت، اصلاً درست نیست و تنها شرایط را برای شما و همسرتان سخت می‌کند.

  نارضایتی زن از رابطه جنسی

  یکی از مهم ترین دلایلی که موجب خیانت ز و مرد می‌شود، عدم رضایت از رابطه جنسی است که با همسر خود دارند. همآن‌طور که دیدیم اکثر افراد مورد مطالعه در این پژوهش، خانم‌ها هستند. اما هر دو طرفی که وارد یک رابطه عاطفی می‌شوند، دوست دارند که زندگی جنسی بسیار خوبی نیز داشته باشند.

  بنابراین نارضایتی از رابطه جنسی با همسر، موجب برطرف نشدن نیاز جنسی می‌شود و زن‌ها و شوهرهای زیادی را به سمت خیانت سوق می‌دهد.

  Extra marital affair - 13 دلیل خیانت زن به شوهر در رابطه عاشقانه
  خیانت زن

  عدم رضایت زن از رابطه عاطفی

  یکی از چیزهایی که می‌تواند به اندازه نارضایتی جنسی باعث بروز خیانت زن شود، جست‌وجوی صمیمیت است. فردی که در رابطه زناشویی و زندگی مشترک خود صمیمیت و عاطفه پیدا نمی‌کند، برای برطرف کردن این نیاز به روابط خارج از چارچوب روی می‌آورد.

  کنجکاوی برای تجربه‌های جدید

  شاید برای شما هم جالب به نظر برسد، اما هنگامی که از افراد در این آزمایش پرسیدیم که چرا خیانت می‌کنید، یکی از دلایل آن را کنجکاوی برای داشتن تجربیات جدید بیان کردند. در واقع افراد به دنبال هیجان یا داشتن تجربه‌ای جدید هستند، آن‌ها دنبال چیز جدیدی می‌گردند. در واقع این خود دلیلی می‌شود که از کنجکاوی پیشی گرفته و افراد را در دام خیانت گرفتار می‌کند.

  نقص ارتباطات یکی از محرک‌های خیانت است

  شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین دلایلی که موجب خیانت زن و مرد در زندگی زناشویی می‌شود، عدم وجود ارتباط آزادانه بین زن و مرد است. صریح بودن در زندگی مشترک اهمیت زیادی دارد؛ هر دو طرف رابطه زناشویی باید در بیان احساسات و خواسته‌های جنسی و عاطفی خود احساس امنیت داشته باشند.

  این به نوبه خود موجب یک اتصال قوی بین زن و مرد می‌شود. شخص خیانت کار به طور ناخودآگاه به خودش اجازه می‌دهد که دنیای بیرون از تمایلات و نارضایتی‌های او مطلع شوند. توجه داشته باشید که ارتباط با آدم‌های دیگر تنها به هنر گفتار و صحبت کردن ختم نمی‌شود، بلکه اینکه بدون دفاع بتوانیم خوب به حرف طرف مقابل گوش دهیم اهمیت زیادی دارد.

  بنابراین ناآگاهی از مهارت‌های ارتباط در زندگی زناشویی می‌تواند نارضایتی طرفین را برانگیزد یا حتی منجر به خیانت شود.

  اگه میخواین برای بهبود روابطتون تجربه درمانی متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  احساس تنهایی

  یکی از دلایلی که زن و شوهر در زندگی مشترک به خود اجازه می‌دهند که به شریک عاطفی خود خیانت کنند، داشتن احساس تنهایی است. احساس تنهایی در زندگی مشترک می‌تواند باعث گوشه‌گیری افراد می‌شود. بنابراین این انزوا می‌تواند افراد را وادار کند که به خیانت روی بیاورند.

  در واقع این احساس تنهایی به خاطر ناراحتی یا نارضایتی از شریک عاطفی به وجود می‌آید. اما به جای صحبت با شریک زندگی خود و تلاش برای حل کردن مشکلات، آن‌ها تلاش می‌کنند تا تنهایی خود را با خیانت و ارتباط با شخص دیگری پر کنند.

  حتما بخوانید: ۶ دلیل ارگاسم دروغین و نمایشی

  یعنی این افراد به این باور می‌رسند که مشکل آن‌ها با وجود شخص سومی حل خواهد شد. در حالی که در حقیقت این احساس گیجی و تنهایی افراد را بیشتر می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دلایل خیانت زن می‌توانید مقالات مرتبط به آن را در این سایت مطالعه کنید.

  blog - 13 دلیل خیانت زن به شوهر در رابطه عاشقانه
  خیانت زن

  هوش هیجانی پایین

  انواع مختلفی از هوش در افراد وجود دارد، یکی از این هوش‌ها هوش هیجانی است. هوش هیجانی به برقراری رابطه شاد و سالم با دیگران کمک می‌کند. روانشناسان می‌گویند که افرادی که هوش هیجانی بالاتری دارند، کمتر به خیانت تمایل پیدا می‌کنند.

  از طرف دیگر تحقیقات نشان می‌دهد که افراد با هوش هیجانی پایین‌تر بیشتر به خیانت گرایش دارند. پس در واقع می‌توان نتیجه گرفت که هوش هیجانی پایین، یکی از عوامل خیانت زن و شوهرها در زندگی مشترک است. صمیمیت یا هوش هیجانی برای داشتن یک رابطه سالم و خوب حرف اول را می‌زند.

  درسته که حرف‌هایی مثل همسرم من را نمی‌فهمد به نظر کلیشه‌ای می‌رسد، اما در بیشتر مواقع علت اصلی خیانت زن همین است. کسی که به خیانت روی می آرود، احساس می‌کند که همسرش هیچ‌وقت او را آن‌طور که باید نشناخته و درک نمی‌کند. بنابراین آن‌طور که باید با همدیگر ارتباط برقرار نمی‌کنند و بدین ترتیب، احساسات فرد او را به داشتن رابطه دیگر با فرد سوم سوق می‌دهد.

  کاهش اشتیاق و علاقه به همسر

  اشتیاق یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که زن و شوهر را به خیانت سوق می‌دهد. اشتیاق عامل اصلی دوام روابط طولانی مدت است و نبود آن می‌تواند علت اصلی خیانت زن باشد. البته این امر هیچ‌وقت یک بهانه جویی خوب برای خیانت نیست، اما ممکن است برخی افراد به خاطر این مسئله به خیانت روی بیاورند.

  گاهی اوقات عشق ساده کافی نیست، چرا که ممکن است شریک زندگی خود را دوست داشته باشید و برای شما بسیار مورد احترام باشد، اما هنوز آن شور و اشتیاق اول در رفتارتان دیده نشود.

  طبیعی است که این اتفاق در هر رابطه‌ای پیش بیاید، صرف نظر از مدت زمانی که افراد در کنار یکدیگر سپری کرده اند. در این شرایط شما می‌توانید شریک زندگی‌تان را دوست داشته باشید، اما عاشق او نباشیم. طوری که انگار هم خانه همدیگر هستیم.

  در این نوع رابطه میل جنسی طرفین به یکدیگر به شدت کم می‌شود و وقتی که فرصتی برای داشتن رابطه جنسی در کنار کس دیگری دارند، به چشم یک فرصت طلایی برای رفع نیاز خود به آن نگاه می‌کنند. نبود اشتیاق در رابطه حتی با وجود داشتن علاقه بیش از حد یکی از اصلی‌ترین دلایل خیانت‌های زناشویی است.

  حتما بخوانید: ۱۰ دلیل سوزش واژن بعد از رابطه ی جنسی

  احساس کم اهمیت بودن و عدم تأیید از طرف مرد 

  ممکن است صد در صد از خیانت همسر خود مطمئن نباشید، اما یکی از دلایل اصلی خیانت این است که فرد از طرف همسر خود احساس حمایت، دوست داشته شدن یا تأیید پیدا نمی‌کند. البته این مشکل می‌تواند به خاطر نبود فضایی امن برای بیان احساس نارضایتی باشد.

  گاهی اوقات ممکن است به خصوص در روابط عاطفی طولانی مدت، بعضی احساسات شما مورد غفلت قرار بگیرد. اما با برقراری ارتباط با فرد مقابل، برنامه ریزی برای حل مسئله و سازش می‌توانید این نوع مسائل را به راحتی حل کنید.

  در مواردی که فرد هیچ توجه و ارزشی از همسر خود نمی‌گیرد، تلاش می‌کند تا این احساس خوب را خارج از چارچوب ازدواج تجربه کند. در نتیجه خیانت می‌تواند همان چیزی باشد که فرد برای تأیید و پیدا کردن احساس رضایت نیاز دارد.

  حتما بخوانید:۱۴ علامت که شما در یک رابطه سالم و عاشقانه هستیدetc 3rd lead may 11 - 13 دلیل خیانت زن به شوهر در رابطه عاشقانه

  کمبود اعتماد به نفس

  ممکن است کمبود اعتماد به نفس باعث شود که فرد به خیانت گرایش پیدا کند. نتایجی که از بررسی دلایل خیانت زن و مرد در زندگی زناشویی به دست آمده نشان می‌دهد که بر خلاف تلاشی که افراد برای وفادار ماندن می‌کنند، کسانی که اعتماد به نفس پایینی دارند بارها و بارها خیانت را تکرار می‌دهند.

  بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که این افراد برای تأیید ارزش شخصی خود و پیدا کردن رضایت فردی، خیانت می‌کنند. این افراد برای جبران کمبود اعتماد به نفس خود عشق می‌خواهند، بنابراین خیانت به آن‌ها کمک می‌کند تا با مشکلات زندگی مشترک خود کنار بیایند.

  در ادامه بخوانید: رابطه جنسی خوب ؛ رابطه زناشویی مناسب

  اگه میخواین برای بهبود روابطتون تجربه درمانی متفاوتی داشته باشید با متخصصان ما تماس بگیرید

  هنر ما حال خوب شماست 

  ۶۸۵۸ ۲۲۶۳ ۰۲۱  –  ۲۰۰۶ ۲۲۶۲ ۰۲۱

  استفاده بیش از حد از اینترنت

  یکی از عواملی که موجب رواج خیانت شده، تسهیل استفاده از اینترنت است. با وجود اینترنت به راحتی افراد می‌توانند با عده زیادی ارتباط برقرار کنند و ساعت‌ها با آن‌ها صحبت کنند. این اتفاق چه در خانه و چه در بیرون از خانه ممکن است رخ دهد.

  حتی افراد می‌توانند در محل کار یا یک مکان عمومی به این کار مشغول شوند. وب سایت های زیادی فضای صحبت و ارتباط بی چارچوب افراد با یکدیگر را فراهم می‌کند. این اتفاق به آغاز یک رابطه جدید منجر شده و به عنوان یکی از مهم ترین عوامل خیانت زن و مرد در زندگی مشترک شناخته می‌شود.

  حتما بخوانید: مشاوره زناشویی بهترین راه برای نجات رابطه 

  ناتوانی در مقابله با مشکلات زندگی

  فرار کردن از مسائل و مشکلاتی که در زندگی مشترک وجود دارد، به یکی از دلایل گرایش افراد به خیانت تبدیل می‌شود. در مواقع بسیاری افراد به جای این که مشکلات به وجود آمده را حل کنند، سعی می‌کنند تنها از آن فرار کنند تا کمتر درگیر شوند.

  مثال‌های بسیاری وجود دارد که در آن افراد گزارش می‌کنند که همکاری پیدا کرده که می‌تواند شرایط او را درک کند. این در حقیقت آغاز ماجرای خیانت بوده؛ که البته جای تعجب نیست که بیشتر خیانت‌ها در مکان‌هایی اتفاق می‌افتد که افراد همکارهایی بسیار دلسوز دارند.

  اعتیاد به پورن

  محتوای پورن در حقیقت افراد را به داشتن رابطه جنسی خارج از چارچوب زندگی زناشویی تشویق می‌کند. این محتوا به طور گسترده در اینترنت موجود بوده اما تأثیرات آن بسیار مضر است. بنابراین با وجود این که بسیاری از افراد تماشای محتوای پورن را رد می‌کنند، با این وجود این مسئله یکی از دلایل خیانت زوجین است.

  5 - 13 دلیل خیانت زن به شوهر در رابطه عاشقانه
  نوبت روانشناس

  مطالب پیشنهادی:

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: