7 راه ترک رابطه | راه های پیدا کردن دوست | بهترین دوست کیست؟

7 راه برای رها کردن بهترین دوستان

هر چقدر هم که بهترین دوستان مان را دوست داشته باشیم، اگر آنها نخواهند، دوستی برای همیشه ادامه نخواهد یافت، و اشکالی ندارد، گاهی اوقات بدیهی است که آنها باید دوستی را پایان دهند

 • 7 راه ترک رابطه

  7 راه ترک رابطه

  هر چقدر هم که بهترین دوستان مان را دوست داشته باشیم، اگر آنها نخواهند، دوستی برای همیشه ادامه نخواهد یافت، و اشکالی ندارد، گاهی اوقات بدیهی است که آنها باید دوستی را پایان دهند، مانند این که به شما دروغ گفته اند یا روی نقاط ضعف شما دست گذاشته و اذیت تان کرده اند. اما وقتی که ارزش های شما تغییر کرده و بزرگ تر می شوند، رها کردن دوستی پیچیده تر است. در هر صورت، وقتی دوستی به پایان رسید، دردناک و گیج کننده است. احساسات زیادی برای کنار آمدن با آنها و خاطرات متعددی برای مرتب کردن وجود دارد، و ممکن است شما به اشتباه در فکر غلبه بر اوضاع باشید. شاید بدانید که باید بهترین دوست  خود را رها کنید ، اما شاید نمی دانید چگونه می توانید این کار را انجام دهید. چند نکته در اینجا وجود دارد که اگر آنها را در نظر داشته باشید، می تواند در این تجربه دشوار به شما کمک کند:

  unnamed - 7 راه ترک رابطه | راه های پیدا کردن دوست | بهترین دوست کیست؟
  ترک رابطه

  1. بدانید چه چیزی می خواهید بگویید

  شما مطمئناً دلایل خود را برای رها کردن بهترین دوست تان را دارید، اگرچه پردازش آنها به احتمال زیاد دشوار است. به خودتان فرصت دهید تا در مورد آنها فکر کنید، افکار خود را جمع کنید، بهتر است آنها را بنویسید تا بتوانید واضح تر آنها را درک کنید. سپس راهی برای گفتگو در مورد احساسات خود با احترام و آرامش بیان کنید. گفتگو با بهترین دوست دیرینه خود ، به شما اطمینان می دهد شما در همان مسیری هستید که می خواستید آن کار را در آینده انجام دهید. باز بودن و برقراری ارتباط ناامیدی ها و نگرانی های خود را دارد و همچنین کاری بسیار بالغانه است که باید انجام شود.

  2. برای واکنش آنها آماده باشید

  اوضاع ممکن است دقیقاً به صورتی که می خواهید، پیش نروند. در یک دوستی ، دو نفر با دو مجموعه احساس و دو روش مختلف برای دیدن وجود دارند. این دو همیشه همسو نیستند. شما باید برای پیچیده تر شدن کارها و چگونگی برخورد با اتفاق هایی که  از کنترل شما خارج است، برنامه ریزی کنید.

  asian woman is suffering from depression 74216 44 357x210 - 7 راه ترک رابطه | راه های پیدا کردن دوست | بهترین دوست کیست؟
  ترک رابطه

  3. لازم نیست به طور ناگهانی آن را پایان دهید

  اگر اوضاع کاملا مسموم نباشد ، ممکن است دلیلی وجود نداشته باشد که دوستی را فوراً قطع کنیم. شاید شما دیگر او را رودررو نبینید، موارد مشترک کمتری داشته باشید، یا در حال آماده شدن برای طی کردن راه های جداگانه در زندگی (مانند بعد از فارغ التحصیلی) هستید. شاید دوست شما کسی باشد که شما را از نظر عاطفی تخلیه کند یا رابطه در جایی باشد که می بینید بیشتر از آنچه می خواهید  دارید تلاش می کنید. هیچ مشکلی برای حل کردن وجود ندارد، اما برای شما آشکار است که بدون این دوستی شرایط بهتری خواهید داشت. به جای گفتگوی جدی، می توانید به تدریج از دوستی فاصله بگیرید. مهم است که هنوز در مورد برقراری ارتباط ناامیدی ها و نگرانی هایی داشته باشید. این کار نه تنها بالغانه است، بلکه به دوستی ای که داشته اید احترام می گذارد.

  لطفا بخوانید: روانشناس بالینی
  marriage and separation main 1 1250x675 1 scaled - 7 راه ترک رابطه | راه های پیدا کردن دوست | بهترین دوست کیست؟
  ترک رابطه

  4– به خودتان فرصت دهید که غمگین شوید

  پایان کار سخت است،  آنچه را که می خواهید کوچک نشمارید و از احساسات خود احساس گناه نکنید. ترک دوستی مانند به پایان رساندن کتابی است که هرگز نخواهید توانست دوباره آن را بخوانید، و این ناراحت کننده است. اشکالی ندارد که احساس درد کنید، اشکالی ندارد برای غم و اندوه به زمان نیاز دارید. مقاله ای از هافینگتون پست در سال 2017 توضیح می دهد که اجازه دادن به خود، زمان و مکان برای غم و اندوه “یکی از بهترین هدایایی است که ما می توانیم به خودمان ارائه دهیم.” این مطلب توضیح می دهد که اندوه برای هر یک از ما منحصر به فرد و متفاوت است، بنابراین برای شما ممکن است گریه یا فریاد زدن یا سکوت کردن عجیب باشد. با خود مهربان باشید و دلسوزی و مراقبت از خود را انجام دهید زیرا این تنها روشی است که شما واقعاً قادر به بهبودی خود خواهید بود.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و تخصصی
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 09212773724 -02126767945

  person standing near lake 670720 1024x682 1 750x430 - 7 راه ترک رابطه | راه های پیدا کردن دوست | بهترین دوست کیست؟
  ترک رابطه

  5- خلاق باشید تا به خودتان نزدیک تر شوید

  از طرف دیگر، اگر بهترین دوست شما کسی باشد که تصمیم به رهائی از دوستی خود با شما گرفته است، ممکن است این شما نباشید که تصمیم می گیرید که در چه شرایطی دوستی به پایان می رسد. ممکن است احساس تعجب، گیج شدن، حتی عصبانیت کنید. تصمیم گرفتن از جانب شما برای بسته شدن پرونده دوستی بسیار مهم است تا بتوانید کتاب را ببندید و حرکت کنید. “روانشناسان بسته شدن پرونده دوستی را تمایل به پاسخی می دانند که جایی برای عدم اطمینان باقی نمی گذارد.” غالباً احساس بهتری از کنترل شرایط به افراد می بخشد و پس از اتفاقی که دشوار است ، اقدام به انجام آن را آسان تر می کند. بهتر است نامه ای را برای بهترین دوست سابق خود بنویسید که در آن قسمت از داستان شما را توضیح می دهد و همه احساساتی را که در شما ایجاد می کند. تمام عکس ها و یادداشت ها را در یک جعبه قرار داده و آن را مهر کنید تا نشانگر این باشد که آن یادآوری های دردناک در جایی امن است. برای شروع بهبودی خلاق باشید.

  لطفا بخوانید: علائم افسردگی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: