ترس از مرگ

اضطراب از مرگ ؛ علائم و درمان آن

 • اضطراب از مرگ

  اضطراب از مرگ

  ترس از مردن بیشتر یک ترس جهان شمول است. اکثر مردم به دلیل تکامل و بقاء نسل بشر، به طور طبیعی برای ترس از آن برنامه ریزی می کنند. با این حال، برای برخی از افراد اضطراب از مرگمی تواند غیر واقعی و نامتناسب باشد. این ترس وقتی شروع به مداخله در نحوه زندگی شما کرد، مشکل ساز می شود. در چنین مواردی، ترس از مردن احتمالاً علامت یک اختلال اضطراب است.

  1 750x430 - اضطراب از مرگ ؛ علائم و درمان آن
  اضطراب از مرگ

   

  اضطراب از مرگ و اختلال “نکروفوبیا”

  ترس از مردن به دلایل مختلفی به وجود می آید: “نکروفوبیا” و “تاناتوفوبیا” دو اختلال جداگانه اضطراب عمومی مرتبط با مرگ هستند. اگرچه نکروفوبیا در بزرگسالان ایجاد می شود ، اما اغلب در دوران کودکی شروع می شود و در صورت عدم درمان ممکن است در بزرگسالی به رفتار درمانی نیاز داشته باشد. معمولاً این هراس را می توان در یک رویداد بخصوص آسیب زا که با دوستان و خانواده نزدیک خود تجربه می شود، ردیابی کرد. برخی از مردم از همه چیز مرتبط با مرگ می ترسند: خون، اجساد، قبور، مجالس تدفین. این ترس غیر منطقی می تواند به یک اختلال اضطراب تبدیل شود و سلامت روان شما را تحت تاثیر قرار دهد.

   

  علائم و نشانه های خاص نکروفوبیا شامل موارد زیر است:

  •   ترس بیش از حد از چیزهای مرده
  •    وسواس با مرگ / چیزهای مرده
  •  حالت تهوع ، استفراغ یا خشکی دهان
  •  تپش قلب یا ضربان قلب نامنظم است
  •  افزایش فشار خون
  •   بیش فعالی و غش
  • تعریق شدید یا لرزیدن
  • سردرد / میگرن
  • تفکر دشوار یا صحبت کردن
  • مردد شدن هنگام خروج از خانه

  به دلیل ترس زیاد و اضطراب زیاد که ناشی از نکروفوبیا است، سایر موارد بهداشت روان می توانند مانند اگورافوبیا (ترس از مکانهای خاص) و بی خوابی (مشکل در خوابیدن یا خوابیدن) ایجاد شوند. این افکار می توانند هنگامی تشدید شوند که شخص به فکر مرگ یا مرگ یکی از اعضای نزدیک خانواده باشد.

  اضطراب مرگ ناشی از تجربه مرگ یک دوست عزیز که باعث ایجاد اضطراب زیاد در مقیاس اضطراب مرگ می شود.

  لطفا بخوانید: روانشناس بالینی

  برای استفاده از خدمات روانشناسی
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 02126767945-09212773724

  از مرگ 750x430 - اضطراب از مرگ ؛ علائم و درمان آن
  اضطراب از مرگ

  اضطراب از مرگ و اختلال “تاناتوفوبیا”

  تاناتوفوبی یک هراس نسبتاً پیچیده است. بسیاری از افراد از مرگ می ترسند. دلایل بیشماری برای تاناتوفوبی وجود دارد که برخی از آنها معمولاً موارد زیر را شامل می شود.

  • ترس از ناشناخته

  تاناتوفوبیا ممکن است ریشه در ترس از ناشناخته داشته باشد. این بخشی از شرایط انسانی است که می خواهیم دنیای اطرافمان را بشناسیم و بفهمیم اما آنچه پس از مرگ اتفاق می افتد را نمی دانیم چون ما هنوز زنده هستیم. با این حال مطالعات نشان داده است که افزایش هوش هیجانی می تواند به شما در مقابله با ترس خود از ناشناخته ها کمک کند، در نتیجه ترس شما از مرگ را کاهش می دهد.

  • ترس از دست دادن کنترل

  عمل مرگ کاملاً خارج از کنترل هر کسی است.

  • هیپوکندریازیس

  ترس از درد، بیماری یا از بین رفتن کرامت. برخی از افراد از مرگ نمی ترسند. درعوض، آنها از شرایطی که اغلب در اثر عمل مردن بوجود می آید می ترسند. آنها ممکن است از درد فلج کننده، ناتوان کننده، بیماری و یا حتی از دست رفتن عزت وحشت داشته باشند.

  • ترس از رها کردن بستگان

  بسیاری از افرادی که از تاناتوفوبیا رنج می برند، تقریباً اضطراب از مرگ ندارند زیرا آنها از آنچه برای خانواده های آنها پس از مرگ رخ می دهد، می ترسند.

   

  700x430 - اضطراب از مرگ ؛ علائم و درمان آن
  تاناتوفوبیا

   

  درمان فوبیای اضطراب از مرگ

  • گفتگو درمانی

  به اشتراک گذاشتن احساسات خود با یک درمانگر ممکن است به شما کمک کند بهتر با احساسات خود کنار بیایید. درمانگر شما همچنین به شما در یادگیری روش های مقابله با بروز این احساس کمک می کند.

  • درمان شناختی رفتاری

  این نوع درمان بر ایجاد راه حلهای عملی برای مشکلات متمرکز است. هدف این است که در نهایت الگوی تفکر خود را تغییر داده و هنگامی که از مرگ صحبت می کنید، ذهن خود را راحت کنید.

  • تکنیک های آرامش

  مراقبه و تکنیک های تنفس ممکن است به کاهش علائم جسمی اضطراب هنگام بروز کمک کند.

  • دارو

  پزشک شما ممکن است داروهایی را برای کاهش اضطراب و احساس هراس ناشی از فوبیا تجویز کند.

  لطفا بخوانید: تست روانشناسی

   

  When You Cant Shake the Legitimate Fear of Death 1040x326 750x326 - اضطراب از مرگ ؛ علائم و درمان آن 

  چشم انداز

  نگرانی از آینده شما یا آینده یک فرد عادی طبیعی است. در حالی که ما می توانیم در لحظه زندگی کنیم و از یکدیگر لذت ببریم، مردن هنوز هم می تواند نگران کننده باشد.

  اگر نگرانی به وحشت تبدیل شده یا احساس مسئولیت شدید شما برای رسیدگی به خودتان شده است ، کمک بخواهید. پزشک یا درمانگر می تواند به شما در یادگیری راه های مقابله با این احساسات و نحوه تغییر مسیر احساسات کمک کند.

  اگر نگرانی های شما از مرگ مربوط به تشخیص اخیر یا بیماری یک دوست یا عضو خانواده است، صحبت کردن با کسی درباره آنچه را که تجربه می کنید می تواند مفید باشد.

  درخواست کمک و یادگیری نحوه برخورد با این احساسات و ترسها به صورت سالم می تواند به شما در مدیریت شرایطتان کمک کند و از پتانسیل احساس غرق شدن جلوگیری می کند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی
  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 02126767945-09212773724

  مطالب پیشنهادی:

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن