employee demotivation 1024x682 - 6 علامت بی انگیزگی و راه های رفع آن

6 علامت بی انگیزگی و راه های رفع آن

 • بی انگیزگی و راه های رفع آن را بدانید!

  اگر بی انگیزگی در زندگی شما تأثیر می گذارد ، خوشبخت خواهید بود ، زیرا شما در حال فراگیری 7 دلیل عمده کمبود انرژی انگیزشی برای موفقیت در رسیدن به اهداف خود و دقیقاً نحوه رفع هر یک از آنها هستید.

  کمبود انگیزه می تواند مشکلات زیادی برای هر یک از ما ایجاد کند. ممکن است در انجام پروژه ها ، تمیز نگه داشتن خانه یا تأمین انرژی لازم برای یک رابطه جدید مشکل داشته باشیم. وقتی انگیزه ای برای بهبود زندگی خود نداشته باشیم ، ممکن است رفاه عمومی ما ضربه بخورد.

  خوشبختانه تا وقتی که خواندن این مقاله به پایان رسید ، دانش لازم را برای از بین بردن نیروگاه انگیزشی خود خواهید داشت. در اینجا دلایل اصلی کمبود انگیزه ذکر شده است.

  برای تعیین وقت از روانشناسان کلینیک در زمینه مشاوره فردی با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  1- شما نمی دانید چه می خواهید

  از بین تمام دلایلی که علت عدم وجود شما در بخش انگیزه را به همراه دارد ، این دلیل اصلی ترین مورد است: یا نمی دانید چه می خواهید ، یا اینکه در مورد آنچه می خواهید شفافیت وجود ندارد.

  هر زمان که کارگاه های هدف گذاری را با مردم یا با سازمان ها انجام می دهم ، یکی از اولین سوالاتی که می پرسم این است که “شما چه می خواهید؟”

  شما متعجب خواهید شد که چند نفر قادر به پاسخگویی قانع کننده به من در مورد این سوال نیستند.

  به عبارت دیگر: نتیجه ای که دنبال می کنید چیست؟ اگر همه چیز دقیقاً طبق برنامه ریزی یا بهتر پیش برود ، چه شکلی می شود؟

  انگیزه گرفتن برای انجام هر کاری در درجه اول دشوار است ، زیرا در وهله اول مطمئن نیستیم که چه چیزی را دنبال می کنیم. برعکس ، هنگامی که آن خواب های مبهم را که می بینیم و با نوشتن آنها به عنوان اهداف ، آنها را متمرکز می کنیم ، انگیزه به طور طبیعی جریان خواهد یافت.

  اگر از یک فرد متعصب ورزشی در مورد تیم مورد علاقه خود بپرسید ، آنها می توانند آنقدر آمار به شما بدهند که باعث چرخش سرتان شود. آنها می توانند تمام جزئیاتی را که باید درباره یک تیم و بازیکنان آن بدانید – از سرعت گرفته تا امتیاز در هر بازی و غیره – به شما ارائه دهند.

  اما هنگامی که کسی از آنها در مورد جزئیات زندگی خود می پرسد ، آنها به سختی می توانند آنچه شب گذشته برای شام خورده اند را به یاد بیاورند. و این هم مسئله هوش نیست. این در مورد تمرکز است.

  اگر در هیچ زمینه ای از زندگی خود انگیزه ندارید ، احتمالاً به این دلیل است که در مورد آنچه در آن زمینه می خواهید با جزئیات تصمیم نگرفته اید. و اگر ندانیم هدفمان چیست نمی توانیم روی چیزی تمرکز کنیم.

  feeling unmotivated feature 2 e1541091040275 - 6 علامت بی انگیزگی و راه های رفع آنراه حل

  اگر بی انگیزگی را تجربه می کنید ، به خاطر داشته باشید که نمی توانید به هدفی که نمی توانید ببینید ، برخورد کنید. در هر یک از زمینه های مهم زندگی خود – جسمی ، مالی ، عاطفی ، معنوی و غیره – برخی اهداف جذاب و مهیج را برای خود مشخص کنید و آنها را یادداشت کنید.

  همچنین ممکن است بخواهید این 7 سوال قدرتمند را از خودتان بپرسید تا دریابید که می خواهید با زندگی خود چه کاری انجام دهید .

  2- شما کنترل فیزیولوژی خود را ندارید

  لحظه ای به ذهن خود اختصاص دهید و از نظر جسمی شخصی که دچار بی انگیزگی است چگونه به نظر می رسد.

  اگر فردی دارای بی انگیزگی  باشد چگونه ایستاده است؟ چگونه می نشینند؟

  آیا حالت بدنی خوبی دارند یا وضعیت بدی دارند؟ آیا شانه های آنها به عقب کشیده شده است ، یا آنها به سمت جلو افتاده اند؟ پشت آنها قائم است یا گرد است؟

  حال تصور کنید شخصی که کاملاً دارای انگیزه است چگونه به نظر می رسد.

  فردی با انگیزه چگونه ایستاده است؟ نزدیک و باریک ، یا باز و قائم؟

  آیا آنها سر خود را پایین نگه دارند ، یا سر را بالا نگه دارند؟ آیا هنگام راه رفتن شانه های آنها به سمت جلو افتاده است یا به راحتی عقب می روند؟

  کمر آنها به جلو خم شده است یا اینکه به حالت ایستاده نشسته اند؟

  اگر به شما بگویم که می توانید بلافاصله با تقلید از زبان بدن یک فرد باانگیزه که فقط در ذهن خود تصویر کرده اید ، انگیزه خود را ایجاد کنید ؟

  راه حل

  حرکت منجر به ایجاد انگیزه می شود. اگر می خواهید انگیزه بگیرید ، یاد بگیرید که حالت فیزیولوژیک خود را کنترل کنید. نحوه کار:

  • اول ، بفهمید وقتی احساس انگیزه می کنید ، به طور طبیعی چه نوع حرکاتی را انجام می دهید.
  • سپس ، آن کارها را انجام دهید ، و ذهن شما بدن شما را دنبال خواهد کرد.

  وقتی خود را در موقعیتی قرار دهید که در واقع انگیزه بیشتری داشته باشید ، احساس انگیزه بیشتری خواهید کرد.

  3- شما به اندازه کافی بالا نیستید

  هر آنچه که ما به دنبال تحقق آن هستیم – نوشتن کتاب ، کاهش وزن ، دستیابی به رابطه ای عالی با دیگران – این میزان تمایل ما برای تحقق این اهداف است که در نهایت به عنصر اصلی دستیابی به آنها تبدیل می شود.

  اما بسیاری از افراد سعی می کنند محدودیت هایی را در میل خود تعیین کنند که این امر می تواند باعث بی انگیزگی شود. آنها به خود و دیگران می گویند که نیازی به موفقیت خاص ندارند. این نوع تفکر خطرناک است زیرا وقتی دامنه تمایل خود را محدود کنیم ، دامنه کاری را که می خواهیم برای رسیدن به اهداف خود انجام دهیم محدود می کنیم. و وقتی دامنه کاری را که می خواهیم انجام دهیم محدود کنیم ، دامنه انگیزه خود را محدود می کنیم.

  فقدان اهداف هیجان انگیز و مطلوب ، افراد بسیار زیادی را به راحتی در سطح انگیزه های پایین قرار می دهد.

  راه حل این مشکل همان چیزی است که به عنوان قانون 10X  شناخته می شود ، که می گوید:

  شما باید اهدافی را تعیین کنید که 10 برابر آنچه شما فکر می کنید می خواهید و سپس 10 برابر آنچه را که فکر می کنید برای رسیدن به این اهداف لازم است ، انجام دهید.

  اهداف 10X – که معمولاً ” اهداف کششی ” نامیده می شوند – شما را تحریک خواهد کرد تا بیشتر از گذشته تلاش کنید و تلاش کنید. علاوه بر این ، حتی اگر از رسیدن به اهداف و اهداف 10X سطح خود کوتاه بیاییم ، بهتر از دستیابی به یک هدف کوچک است.

  اما تعیین هدف بالا فقط اولین قدم است. مرحله دوم انجام 10 برابر عملی است که فکر می کنید برای رسیدن به آن هدف لازم است.

  راه حل

  وقتی به اهداف ضعیف و غیر تحریک کننده ای دست پیدا می کنیم ، برای رسیدن به آنها احساس بی حالی و بی انگیزگی می کنیم. از طرف مقابل ، وقتی اهداف بزرگ و جاه طلبانه ای به دست آوردیم ، احساس قدرت و نشاط می کنیم تا در جهت دستیابی به آنها اقدامی انجام دهیم.

  راه حل: اهداف گسترده ای تعیین کنید . اقدام گسترده ای انجام دهید.

  خودتان را به خارج از حد مجاز برسانید. خواهید فهمید که هرچه اقدام بیشتری انجام دهید انگیزه شما برای ادامه کار حتی بیشتر افزایش می یابد.

  4- مستعد تعلل هستید

  مورد دیگری که می تواند باعث شلوغی شود – که منجر به بی انگیزگی گسترده ای می شود – این است که در مورد اقدامات بعدی وضوح کافی نداریم. این ابهام منجر به تعلل می شود و تعلل موجب عدم انگیزه می شود.

  راه حل

  هر کاری را که فاقد انگیزه انجام آن هستید انجام دهید و آن را به یک اقدام بعدی فوری و قابل انجام که می توانید بلافاصله انجام دهید تقسیم کنید.

  به عنوان مثال ، من در حال تلاش برای ایجاد یک دوره اصلی توسعه شخصی هستم که برای کمک به مردم در تغییر زندگی خود طراحی شده است. این شامل یک کار زیاد از طرف من است: از ساختار برنامه درسی ، تا کنار هم قرار دادن کاربرگ ، تا ضبط جلسات صوتی ، تا یک میلیون چیز در این میان.

  من اخیراً در مورد این حجم کار فکر می کردم ، و به دلیل حجم گسترده ای که درگیر پروژه ای از این دست شده است احساس فوق العاده زیاد و بی انگیزگی کردم.

  به جای اینکه به همه کارهایی که باید انجام شود فکر کنم ، تصمیم گرفتم از خودم بپرسم ، “چه کاری اکنون می توانم انجام دهم تا در این هدف پیشرفت کنم؟” پاسخ آن برای من نوشتن طرح کلی بود که انجام دادم. و احساس انگیزه ای که با شروع کار من شروع به حباب زدن کرد قابل توجه بود.

  pNpwByA4eacBRTH1tGT7B6K6HdmGFL617QjpuwQO - 6 علامت بی انگیزگی و راه های رفع آن

  5- شما به اندازه کافی خاص نیستید

  انگیزه مانند موجودی متزلزل ، زودگذر و احساسی با بیش فعالی است. دشوار است که بتوانید آن را برای مدت زمان طولانی روی یک چیز واحد متمرکز کنید … مگر اینکه دستورالعمل های بسیار مشخصی برای آن ارائه دهید.

  یکی از دلایل بی انگیزگی  شما این است که همه چیز را خیلی باز می گذارید. وقتی همه چیز مبهم است ، ممکن است بی انگیزگی را تجربه کنید.

  وقتی نمی توانید انگیزه لازم برای موفقیت خود را بکار بگیرید ، ممکن است به این دلیل باشد که هر چیزی که می خواهید برای آن انگیزه بگیرید بسیار مبهم است. مثلا:

  • زودتر بیدار شو
  • بیشتر تمرین کن
  • غذای سالم بخور

  اگر بخواهید هر یک از مثالهای بالا را انتخاب کنید ، در اینجا نحوه بازی کردن به شرح زیر است:

  در همان ابتدا با انگیزه های زیادی شروع خواهید کرد ، اما پس از مدتی متوجه خواهید شد که انگیزه کمرنگ شده و قدرت خود را از دست می دهد.

  راه حل

  به مغز خود دستورالعمل های خاص و عملی بدهید. با انجام این کار تمرکز کنترل شده موردنیاز آن فراهم می شود تا بتواند انرژی انگیزشی را که به دنبال آن هستید آزاد کنید.

  یک روش عالی برای تمرین کردن و بدست آوردن ویژگی های خاص این است که از خود سوال کنید. در اینجا یک مورد عالی وجود دارد که می تواند همه چیز را محدود کند و در نتیجه انگیزه ایجاد کند:

  “از کجا می دانم که موفق هستم؟”

  به این سوال با چیزی مشخص و قابل اندازه گیری پاسخ دهید.

  هرچه اقدامات و عادت های لازم برای انجام کارها را مشخص تر کنید ، کوچکتر می شوند و هرچه عمل کوچکتر باشد ، انگیزه خود برای انجام این کار راحت تر است. سرانجام ، آن گام های کوچک و مختصری که روزانه برمی دارید روی هم قرار می گیرند – که منجر به ایجاد انگیزه و موفقیت پایدار می شود.

  6- شما در حال جستجوی انگیزه در جایی هستید که باید به دنبال عادت باشید

  دلیل نهایی اینکه اکثر مردم از کمبود انگیزه مداوم رنج می برند ، این است که در پایان روز ، هیچ یک از ما نمی توانیم همیشه انگیزه داشته باشیم. اغلب اوقات ، مردم می گویند ، “وای ، شما خیلی انگیزه دارید.” اما واقعیت این است: من به نظر می رسم که همیشه انگیزه دارم ، در حالی که در واقع فقط سعی کرده ام چندین عادت اصلی را در زمینه های زندگی ام که برای من مهم است رعایت کنم.

  می بینید ، من نیازی نیست انگیزه خود را جمع کنم که هر روز صبح ساعت 5 صبح بلند شوم و به باشگاه بروم ، زیرا این یک عادت است.

  من مجبور نیستم خودم را تحریک کنم که روی نوشتن این مقاله تمرکز کنم ، زیرا من عادت به نوشتن هر روز دارم.

  من مجبور نیستم برای انجام هر کاری که در زندگی عادت کرده ام به خودم انگیزه بدهم ، زیرا عادت ها کارهایی است که ما به طور منظم و خودکار با اندیشه و تلاش کم یا بدون آگاهی انجام می دهیم.

  بنابراین ، در اینجا سوال واقعی وجود دارد: چگونه عادت ها را ایجاد می کنید؟

  برای تعیین وقت از روانشناسان کلینیک در زمینه مشاوره فردی با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  راه حل

  اگر در یک روز آفتابی به بیرون از خانه بروید و یک ذره بین بر روی آن نگه دارید ، می توانید یک تخم مرغ بپزید. این به این دلیل است که ذره بین از قدرت اشعه خورشید استفاده می کند و آنها را به سمت هدف واحد – پخت و پز آن تخم مرغ سوق می دهد.

  اما اگر بیرون بروید و ذره بین را بارها و بارها روی ظرف بریزید ، هرگز آن تخم مرغ را نمی پزید. این همان اتفاقی است که برای اکثر مردم می افتد – آنها قادر به ایجاد عادت و انگیزه برای رسیدن به اهداف خود نیستند زیرا آنها در خارج از خانه با این ذره بین لعنتی را روی یک ظرف پر از تخم مرغ پخته نشده تکان می دهند که هرگز قادر به لذت بردن از آنها نخواهند بود.

  یک روش بهتر برای دستیابی به اهداف خود ، و عاداتی که برای دستیابی به آنها نیاز دارید ، استفاده از تمام انرژی و تمرکز شما برای نزدیک شدن به هر یک از آنها در یک زمان است ، به شرح زیر:

  • هدف خود را انتخاب کنید : کدام یک از اهداف اصلی و بلند مدت است که شما کاملاً برای دستیابی به آن در 12 ماه آینده یا بیشتر اختصاص داده اید؟
  • عادت خود را انتخاب کنید : یک عادت جدید که می توانید برای رسیدن به هدف خود یا فراتر رفتن از آن ایجاد کنید ، چیست؟
  • در مرحله بعد ، هر آنچه در مورد چگونگی انجام صحیح آن می توانید بیاموزید. رفتن به عمق.
  • عادتی را شناسایی کنید که می توانید همیشه انجام دهید . این باید چیزی باشد که شما بتوانید در برنامه خود بگنجانید و به صورت روزانه و بدون توجه به آنچه انجام می دهید ، اجرا کنید. در نهایت ، این کاری خواهد بود که شما می توانید به راحتی انجام دهید ، بدون اینکه به آن فکر کنید یا نیازی به ایجاد انگیزه در خود ندارید.
   • بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن