بهترین روانشناس تهران | دکتر روانشناس | روانشناس خوب در تهران

شناخت نقش های مختلف روانشناسان و روانپزشکان و چگونگی هماهنگی آنها با نیازهای شما ، به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که چه نوع درمانی را بگیرید. درمانگری را پیدا کنید که با آن احساس امنیت داشته باشید ، حتی اگر این بدان معناست که برای پیدا کردن شخصی که دوست دارید چند مورد را امتحان کنید.

 • بهترین روانشناس تهران

  بهترین روانشناس تهران

  شناخت نقش های مختلف روانشناسان و روانپزشکان و چگونگی هماهنگی آنها با نیازهای شما ، به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که چه نوع درمانی را بگیرید. درمانگری را پیدا کنید که با آن احساس امنیت داشته باشید ، حتی اگر این بدان معناست که برای پیدا کردن شخصی که دوست دارید چند مورد را امتحان کنید. از قبل بپرسید که چقدر هزینه دریافت می کنند. اگر هزینه یا دسترسی به کلینیک برای شما مسئله است ،روانشناس دیگری را انتخاب کنید تا جلسات درمان شما به صورت مرتب انجام شوند.

  download Copy 300x200 - بهترین روانشناس تهران | دکتر روانشناس | روانشناس خوب در تهران
  بهترین روانشناس تهران

  هر کدام از افراد در مراقبت از سلامت روان چه می کند؟

  هر یک از مسئولان بهداشت روان دارای یک حوزه تخصصی متفاوت و همچنین مهارت ها ، آموزش ها و تجربه های مختلف هستند. ما تصمیم داریم تا در مورد روانشناسان و زمینه های مختلف تخصص مانند روانشناسان بالینی ، روانشناسان اعصاب و روانپزشکان صحبت کنیم، که همه آنها در ارزیابی و درمان شرایط سلامت روان نقش دارند. درک نقش هر یک و چگونگی هماهنگی آن با نیازهای شما ممکن است در تصمیم گیری در مورد انتخاب به شما کمک کند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در همه زمینه ها و تعیین نوبت ویزیت با مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۶۷۶۷۹۴۵ – ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸- ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

  به طور کلی روانشناسان

  روانشناسان ارزیابی و درمانی را از طریق قالب فردی یا گروهی به مراجع ارائه می دهند و هدفشان ارتقاء بهزیستی فرد است. یک روانشناس به طور معمول حداقل شش سال آموزش از جمله دانشگاه و تجربه عملی را پشت سر می گذارد.

  روانشناسان بالینی

  روانشناسان بالینی طیف وسیعی از خدمات روانشناختی را به افراد در طول زندگی خود ارائه می دهند. خدمات معمولاً بر ارزیابی ، تشخیص و درمان بیماری روانی متمرکز هستند. روانشناسان بالینی بیش از شش سال از دانشگاه خود فعالیت اجباری را در تمرین روانشناسی بالینی انجام می دهند.

  روانشناسان نوروتراپیست

  روانشناسان نوروتراپیست، مبتلایان به اختلالات مغزی که بر حافظه ، یادگیری ، توجه ، خواندن ، حل مسئله و تصمیم گیری تأثیر می گذارند ، ارزیابی و درمان می کنند.

  لطفا بخوانید: کم خوابی

  روانپزشکان

  روانپزشکان پزشکانی هستند که متخصص بهداشت روان هستند. آنها افراد مبتلا به بیماری روانی را تشخیص داده و معالجه می کنند و در صورت لزوم داروها را تجویز می کنند. روانپزشکان در بیمارستان ، چهار تا شش سال یک دوره کارشناسی پزشکی را تکمیل می کنند. سپس چندین سال آموزش تخصصی در روانپزشکی را پشت سر می گذارند.

  روانشناسان کودک

  روانشناسی کودک یک زیربنای روانشناسی است که در آن پزشکان متخصص بهداشت روان کاملاً ماهر برای ارزیابی و معالجه کودکان ، نوجوانان و جوانانی که با اختلالات روانی ، جسمی ، عاطفی و رفتاری سروکار دارند ، کار می کنند.

  main qimg 4ea24a6d08839961dcc6fe826dcd0c4c 300x169 - بهترین روانشناس تهران | دکتر روانشناس | روانشناس خوب در تهران
  بهترین روانشناس تهران

  برای پیدا کردن بهترین روانشناس تهران ممکن است نیاز به مراجعه به چند درمانگر داشته باشید

  فرد نیاز دارد تا در طول درمان احساس امنیت و آرامش کند و اعتماد به مشاور را برقرار کند. بنابراین تناسب بین این دو اهمیت دارد. به همین خاطر ممکن است برای اینکه این احساس ها را تجربه کنید، چند درمانگر را امتحان کنید. سعی کنید احساس دلسردی نکنید. پایداری شما در این زمینه ارزشمند خواهد بود و نتیجه مثبت آن را خواهید دید.

  در حالت ایده آل ، شما باید یک درمانگر را انتخاب کنید که دارای صلاحیت مناسب باشد ، در عین حال بتواند با شما ارتباط برقرار کند و با مشکل شما درگیر شود. برای آزمایش این ، شما باید در اولین جلسه باید احساس امیدواری حتی کم ، حتی در مواجهه با چالش ها ، را احساس کنید.

  این بدان معنا نیست که درمان همیشه یک روند راحت خواهد بود. این وظیفه درمانگر شما خواهد بود که شما را در ایجاد تغییرات امیدوار کننده ترغیب و حمایت کند ، با این حال ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که احساس چالش یا ناراحتی کنید. این درگیری ها و ناراحتی ها را با روانشناس خود در میان بگذارید.

  لطفا بخوانید: مادران شاغل 

  از اطرافیان خود بپرسید که چطور میتوانید بهترین روانشناس تهران را پیدا کنید

  در نظر بگیرید که از پزشک عمومی ، خانواده ، دوستان و یا افراد محلی خود در مورد پیشنهاد برای یک روانشناس خوب سوال کنید. پس از پرسیدن نام آنها، نوبت به تحقیقات شما می رسد. صلاحیت های آنها را جستجو کنید ، در صورت امکان در مورد آنها بخوانید و اطمینان حاصل کنید که آنها در منطقه مورد نظر شما و در دسترس هستند.

  سلامت روان یک اصطلاح گسترده است و به همین ترتیب ، ممکن است درمانگران تصمیم بگیرند که روی مشکل خاصی در شما تمرکز کنند. اگر درمانگری که شما انتخاب کرده اید در حوزه مشکل شما فعالیت نمی کند، نگران نباشید – فقط از آنها بخواهید که اگر ممکن است فرد متخصصی را پیشنهاد کنند.

  پیشنهاداتی برای انتخاب بهترین روانشناس تهران

  پیشنهادات زیر ممکن است شما را در انتخاب درمانگر مناسب برای نیازهای شما یاری کند.

  • شما باید با درمانگر احساس راحتی کنید. در طی یک جلسه یا دو جلسه ، باید این حس را داشته باشید که حرف های شما شنیده و درک می شود ، این حس را داشته باشید که درمانگر درک خوبی از شما به عنوان یک فرد دارد و شما با این شخص راحت همکاری می کنید. اصطلاح فنی که این موضوع را توصیف می کند این است که “اتحاد درمانی” بین شما و درمانگر وجود دارد.
  • یک درمانگر “راحت” لزوماً کسی نیست که هرگز با او مخالف نباشید، یا کسی که هرگز با شما مخالف نیست. بعضی اوقات بزرگترین دروس هنگامی حاصل می شود که درمانگر و مراجع برای درک متقابل یکدیگر تلاش می کنند. با این حال ، اگر این اتفاق در یک محیط “امن” رخ ندهد ، بعید به نظر می رسد که بتوانید از این روش نتیجه درست بگیرید. مبادله همیشه باید در محیط همراه با احترام متقابل اتفاق بیفتد.
  • لازم است درمانگر در حرفه خود مهارت داشته باشد. منطقی است که از آنها بپرسیم که آنها چقدر با تجربه هستند ، چه مدرکی را دارند و چه روشهایی را استفاده می کنند.
  • روانشناسی ، روان درمانی و مشاوره حرفه های نیازمند مهارت است. در حالی که بسیاری از افراد می توانند درباره یک موضوع صحبت کنند ، یک حرفه ای ماهر باید چیزی بیش از “گوش خوب” داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که مدارک تحصیلی در سطح حرفه ای باشد.
  psychologist woman leaning on chair 1 1200x740 300x185 - بهترین روانشناس تهران | دکتر روانشناس | روانشناس خوب در تهران
  بهترین روانشناس تهران

  اگر روند درمان درست نباشد

  اگر مدتی با یک درمانگر کار کرده اید و احساس ناراحتی می کنید ، بهتر است در وهله اول این موضوع را با آن درمانگر در میان بگذارید. یک درمانگر خوب می خواهد برای بهتر شدن این موضوعات با شما همکاری کند. اگر با وجود این ، شما از نتیجه ناراضی هستید ، پس باید قضاوت خود را به کار بگیرید و یا جلسات را خاتمه دهید یا به دنبال راهنمایی از یک متخصص دیگر باشید. اگر تاکنون نگرانی در مورد رفتار اخلاقی یک درمانگر دارید ، با انجمن مربوطه یا سازمان نظارت بر خدمات درمانی مرتبط تماس بگیرید.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در همه زمینه ها و تعیین نوبت ویزیت با مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۶۷۶۷۹۴۵ – ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸- ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

  مطالب پیشنهادی:

  https://www.inneractions.com.au/res_selectatherapist.php

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.