برونگرایی

4 نشانه ی بارز برونگرایی

 •  

  برونگرایی

  برونگرایی یک ویژگی شخصیتی گسترده است که شامل تعدادی از ویژگیهای خاص تر مانند جامعه پذیری، ابراز وجود ، سطح فعالیت بالا، احساسات مثبت و تکانشگری است. ماهیت صفت و خصوصیات تعیین کننده آن با گذشت زمان به میزان قابل توجهی تغییر کرده است و تعدادی از سازوکارهای مختلف برای پایه گذاری این صفت پیشنهاد شده است. این مکانیسم ها شامل تفاوت های فردی در شرطی شدن، سطح برانگیختگی و حساسیت به محرک های پاداش دهنده است.

  برونگرا کسی است که از بودن در کنار مردم انرژی می گیرد. آنها دوست دارند دور و بر باشند، در رویدادهای اجتماعی شرکت کنند و با دیگران درگیر شوند. یک برون گرا را می توان “شخص مردم” نامید.

  برون گرایی تمایل فرد به دنبال تحریک از دنیای خارج را توصیف می کند، به ویژه به عنوان توجه دیگران. برون گراها برای بدست آوردن دوستی، تحسین ، قدرت ، موقعیت ، هیجان و عاشقانه به طور فعال با دیگران درگیر می شوند. از طرف دیگر افراد درونگرا انرژی خود را حفظ می کنند و برای بدست آوردن این پاداش های اجتماعی به سختی کار نمی کنند.

  حتما بخوانید: درمان شکست عشقی

  به نظر می رسد برون گرایی مربوط به بازده عاطفی است که فرد از رسیدن به یک هدف بدست می آورد. در حالی که همه افراد در زندگی پیروزی هایی را تجربه می کنند ، به نظر می رسد برون گراها به خصوص از این پیروزی ها مخصوصاً وقتی که مورد توجه دیگران قرار بگیرند بسیار به وجد می آیند. دریافت ترفیع، یافتن یک عاشقانه جدید یا برنده شدن جایزه، همه احتمالاً یک لذت بزرگ برونگرا را به همراه دارد. در مقابل ، افراد درونگرا به اندازه “بالایی” از دستاوردهای اجتماعی تجربه نمی کنند. آنها بیشتر به زندگی ساده و ساکت رضایت دارند و بندرت به دنبال جلب توجه دیگران هستند.

  ExtrovertsTalking scaled - 4 نشانه ی بارز برونگرایی
  برونگرایی

  برون گرایی و نتایج زندگی

  تحقیقات نشان می دهد برون گرایی با تعدادی از نتایج بالقوه مثبت زندگی مرتبط است. کسانی که به سمت برون گرایی متمایل هستند، شادتر، موفق تر و بیشتر رهبر هستند تا درون گراها. آنها همچنین ممکن است شرکای جنسی بیشتری داشته باشند و کمتر از کسانی که درون گرا هستند با نگرانی های بهداشت روانی دست و پنجه نرم کنند.

   برنامه شغلی

  انتخاب شغلی
  برون گراها و درون گراها تفاوت های آشکاری در انتخاب شغل خود از خود نشان می دهند. برون گراها تمایل دارند در مشاغلی که مردم گرا هستند (به عنوان مثال فروش) و یا استرس زا هستند (به عنوان مثال معاملات مالی) غالب شوند، در حالی که به نظر می رسد افراد درونگرا به مشاغلی که ماهیت انفرادی و منعکس کننده تری دارند (به عنوان مثال، تحقیقات علمی) جذب می شوند. به همین ترتیب، مطالعات مربوط به علایق شغلی نشان می دهد که برون گراها ترجیحات اجتماعی و کارآفرینی بیشتری دارند.

  عملکرد شغلی
  برون گرایی مربوط به عملکرد بهتر در مشاغل بیشتری است که نیاز به مهارت های اجتماعی مانند فروش دارند. برونگرایی همچنین به عملکرد برتر در حین آموزش مربوط می شود. برعکس ، افراد درونگرا ممکن است در محیط های کار یکنواخت عملکرد بهتری نسبت به برون گراها داشته باشند. درون گراها همچنین ممکن است کمتر از افراد برون گرا در حمل و نقل و محیط های صنعتی در معرض تصادف باشند ، اگرچه این رابطه به جای واسطه E-I به خودی خود ناشی از تکانشگری است.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

  علائم برونگرایی

  در اینجا چهار نشانه وجود دارد :

  1. شما شنونده ی خوبی هستید
  برون گراها ترجیح می دهند بیشتر صحبت کنند و افراد درون گرا دوست دارند مشاهده و گوش دهند. اما افراد علاقه مند می دانند چه موقع باید بلند صحبت کنند و چه موقع گوش دهند.

  2. شما توانایی تنظیم رفتار را دارید
  به نظر می رسد تنظیم متناسب با فرد یا موقعیت به طور طبیعی در محیط های مختلف به وجود می آید. تصور کنید که با افراد غریبه سوار آسانسور می شوید. یک برون گرا ممکن است شروع به صحبت های کوچک کند  اما یک فرد درونگرا برای جلوگیری از تعامل، هندزفری میزند.

  3. در محیط های اجتماعی احساس راحتی می کنید اما برای وقت تنهایی خود نیز ارزش قائل هستید

  تصور کنید یکی از دوستان برای دعوت شبانه با دعوت لحظه آخری تماس می گیرد. فرد برون گرا احتمالاً بدون تردید پذیرفته خواهد شد.

  4. به طور طبیعی راهکارهای همدلانه می دهید.

  اگر دوستی با مشکلی روبرو شود، ممکن است فرد برونگرا سعی کند بلافاصله راه حلی ارائه دهد و یک فرد درون گرا در گوش دادن بسیار خوب باشد. یک علاقه مند ممکن است گوش کند و سوالات متفکرانه ای را بپرسد تا کمک کند.

  results3 - 4 نشانه ی بارز برونگرایی
  برونگرایی

  حتما بخوانید: روان شناسی بالینی

  برونگرایی زیاد به چه صورت است؟

  افراد بسیار برونگرا احساسات مثبت بیشتری نسبت به یک فرد عادی تجربه می کنند. خوشبختی ، شادی ، هیجان و اشتیاق همه با آرامش بیشتری به سراغ آنها می آیند و در نتیجه، آنها “اوج” زندگی را احساس می کنند.

  افرادی که تبحر بالایی دارند، به احتمال زیاد دوستان زیادی و زندگی اجتماعی فعالی دارند. آنها همچنین تمایل دارند روابط عاشقانه تری داشته باشند. برون گراها احساسات مثبت بیشتری نسبت به غیر برون گراها ابراز می کنند و به طور معمول انرژی بیشتری دارند.

  برون گراها همچنین بیشتر جاه طلب و علاقه مند به افزایش جایگاه اجتماعی خود هستند. آنها تمایل دارند که سخت کار کنند تا به قدرت و اعتبار برسند و هیجان خاصی را از گرفتن پاداش هایی مانند پول ، مقام یا توجه دیگران کسب کنند.

  برونگرایی کم به چه صورت است؟

  افرادی که در برون گرایی پایین هستند تمایل دارند که کاملاً مستقل باشند و برای احساس رضایت نیاز به تحسین یا شناخت زیاد دیگران ندارند. آنها تمایل ندارند به پول و مقام علاقه مند شوند و ترجیح می دهند زندگی شخصی خوشایند داشته باشند تا زندگی که توجه دیگران را به خود جلب کند.

   

  دلایل برون گرایی

  این سوال به دو عامل اصلی تبدیل می شود: طبیعت یا پرورش.

  ژنتیک: برون گرایی به وضوح یک مولفه ژنتیکی قوی دارد. مطالعات دوقلو نشان می دهد که ژنتیک بین 40 تا 60 درصد از واریانس بین برون گرایی و درون گرایی نقش دارد. 3
  محیط زیست: تنوع در این ویژگی ممکن است با تفاوت در تحریک قشر مرتبط باشد. به گفته برخی از محققان برون گراها تمایل به تحریک خارجی بیشتری دارند.

   

  مطالب پیشنهادی:

   8 نشانه درونگرایی

  درمان استرس

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۹۲۱۲۷۷۳۷۲۴

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  ۱ دیدگاه دربارهٔ «4 نشانه ی بارز برونگرایی»

  1. بازتاب: چطور در زمان حال زندگی کنید؟

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن