بازی کودکان | انواع بازی کودکان | بازی آموزشی با کودکان | بازی های هدفمند با کودکان

بازی کودکان

با مجموعه هیجان انگیز بازی های کودکان ، تصورات کمی را انجام دهید. ما بازی های بچه های خوبی برای همه سنین داریم ، بنابراین اینکه آیا یک ساعت بازی برای یک یا یک بازی سرگرم کننده با دوستان است ، چیزی برای لذت بردن همه وجود دارد.

 • بازی کودکان

  بازی چیست؟

  بازی یک بخش اساسی و مهم رشد همه کودکان است. بازی به این صورت است که کودکان یاد می گیرند که معاشرت کنند ، فکر کنند ، مشکلات را حل کنند و از همه مهمتر اینکه به عنوان یک منبع عاطفی از آن لذت ببرند.

  بازی را می توان به عنوان یک فعالیت لذت بخش تعریف کرد که کودک به طور داوطلبانه درگیر آن می شود ، ذاتی انگیزشی دارد و شامل برخی عناصر غیر لفظی است.

  crayons 1445053 1920 300x198 - بازی کودکان | انواع بازی کودکان | بازی آموزشی با کودکان | بازی های هدفمند با کودکان
  بازی

  برای استفاده از خدمات روانشناسی کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  چرا بازی کودکان مهم است؟

  لارنس کوهن در کتاب خود با عنوان «فرزندپروری مؤثر» اظهار داشت که سه هدف اصلی برای بازی وجود دارد. بازی روشی اساسی برای یادگیری است ، به بچه ها اجازه می دهد تا در نقش های بزرگسالان تلاش کنند و مهارت های جدید را به دست آورند. بازی در خدمت نیاز شدید کودک به دلبستگی ، محبت و نزدیکی است.
  بازی به کودکان کمک می کند تا از پریشانی عاطفی بهبود یابند. به گفته کوهن ، “با بازی کردن ، بهبودی عاطفی می تواند انجام شود.”

  چرا بچه ها به انواع مختلف بازی نیاز دارند؟

  محقق ، میدلرد پارتن ، محقق کار با کار هنری در دهه 1930 ، بازی را شش مرحله تعریف کرد که رشد اجتماعی کودکان را نشان می دهد. برخلاف ژان پیاژه که بازی های کودکان را در اصطلاحات رشد فکری یا شناختی رشد می دید ، پارتن بر این ایده تأکید کرد که یادگیری بازی کردن ، یادگیری نحوه ارتباط با دیگران است.

  همانطور که کودکان رشد می کنند ، بازی تکامل می یابد. انواع خاصی از بازی با گروه های سنی خاص همراه است ، اگرچه همه نوع بازی در هر سنی اتفاق می افتد. به این صورت است که کودکان در تعامل و اکتشاف جهان هستند و انواع مختلف بازیها برای مشارکت کامل در رشد اجتماعی ، جسمی و فکری کودک لازم است.

  Echidna2 resized 300x225 - بازی کودکان | انواع بازی کودکان | بازی آموزشی با کودکان | بازی های هدفمند با کودکان
  بازی

  چرا بچه ها به 12 نوع بازی نیاز دارند:

  1. بازی بدون هدف

  از بدو تولد تا حدود سه ماه ، کودک شما مشغول بازی خالی از معنی خاص است. به نظر می رسد نوزادان حرکات تصادفی و بدون هدف مشخص انجام می دهند ، اما این شکل اولیه بازی است.

  2. بازی انفرادی

  از سه تا 18 ماه ، کودکان بیشتر وقت خود را صرف بازی به تنهایی می کنند. به نظر می رسد در حین بازی انفرادی ، بچه ها متوجه بچه های دیگری نمی شوند که در همان نزدیکی نشسته یا بازی می کنند. آنها با تماشا ، گرفتن و لمس اشیاء در حال کشف دنیای خود هستند.

  بازی انفرادی از خردسالی شروع می شود و در کودکان نوپا متداول است. با این حال ، برای همه گروه های سنی مهم است که به تنهایی بازی کنند.

  3. بازی تماشاچی

  بازی Onlooker اغلب در کودک نو پا اتفاق می افتد. کودک در حالی که می آموزد چگونه با دیگران ارتباط برقرار کند و زبان را از طریق مشاهده و گوش دادن فرا می گیرد ، تماشا می کند.

  اگرچه ممکن است کودکان از کودکان دیگر سؤال کنند ، اما هیچ تلاشی برای پیوستن به نمایشنامه وجود ندارد. این نوع نمایش معمولاً در کودکان نوپا آغاز می شود اما در هر سنی می تواند اتفاق بیفتد.

  Girl lining up crayons in a row 1200x628 facebook 300x157 - بازی کودکان | انواع بازی کودکان | بازی آموزشی با کودکان | بازی های هدفمند با کودکان
  بازی
  4. بازی موازی

  از سن 18 ماهگی تا دو سالگی ، کودکان بدون هیچ گونه تعامل ، شروع به بازی در کنار یکدیگر می کنند. بازی موازی کودک نوپای شما را برای بازی در نقش بازی مانند لباس پوشیدن و وانمود کردن فراهم می کند. همچنین به کودکان کمک می کند تا ایده مالکیت را به دست آورند ، از جمله مفهوم آنچه “خود” است و متعلق به “دیگران” است.

  آنها شروع می کنند نیاز خود به بودن در کنار فرزندان دیگر را در سن خودشان نشان می دهند. بازی موازی معمولاً در کودکان نوپا یافت می شود ، اگرچه در هر گروه سنی اتفاق می افتد.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  5. بازی های انجمن

  وقتی فرزندان شما در حدود سه تا چهار سال سن دارند ، بیشتر از اسباب بازی ها به بچه های دیگر علاقه مند می شوند. کودکان شروع به معاشرت با کودکان دیگر می کنند.

  بازی ارتباطی به کودک پیش دبستانی شما کمک می کند تا بداند چه کاری را انجام دهد و همچنین اینکه می تواند در کنار دیگران شرکت کند. کودکان هنر به اشتراک گذاری ، توسعه زبان ، مهارت های حل مسئله و همکاری را یاد می گیرند. در طول بازی های انجمنی ، کودکان درون گروه اهداف مشابهی دارند. با این حال ، آنها قوانینی تعیین نمی کنند و یک سازمان رسمی وجود ندارد.

  6. بازی اجتماعی

  کودکان در حدود سه سالگی شروع به معاشرت با سایر کودکان می کنند. با تعامل با سایر کودکان در تنظیمات بازی ، کودک قوانین اجتماعی مانند دادن و گرفتن و همکاری را می آموزد. کودکان شروع به اشتراک گذاری اسباب بازی ها و ایده ها می کنند و از قوانین و دستورالعمل های تعیین شده پیروی می کنند. آنها شروع به یادگیری استفاده از استدلال اخلاقی برای ایجاد حس ارزشها می کنند.

  children playing board game on table 300x233 - بازی کودکان | انواع بازی کودکان | بازی آموزشی با کودکان | بازی های هدفمند با کودکان
  بازی
  7. موتور – بازی فیزیکی

  وقتی کودکان دویدن ، پرش و بازی کردن از جمله پنهان کردن و جستجو کردن و برچسب زدن را انجام می دهند ، درگیر بازی فیزیکی می شوند. بازی بدنی فرصتی برای کودکان ایجاد می کند تا قدرت ، هماهنگی و ورزش در عضلات ایجاد شود. کودکان همچنین یاد می گیرند که نوبت را یاد بگیرند و پیروزی یا باخت را بپذیرند.

  8. بازی سازنده

  در این نوع نمایش ، بچه ها چیزهایی را می سازند و می آفرینند. نمایش سازنده از نوزادی شروع می شود و با رشد فرزندتان پیچیده تر می شود. یک عمل ساده کودک که انگشتان پا را در دهان خود می گذارد نوعی بازی فیزیکی است. کودک نوپا با ساخت بلوک ، بازی در شن و ماسه و نقاشی شروع به ساختن می کند.

  در حین بازی سازنده ، کودکان اشیاء را کشف می کنند ، الگوها را کشف می کنند و مشکل را حل می کنند . کودکان اشیاء را با استفاده از اعتماد به نفس به دست می آورند و با ایجاد ایده و کار با اعداد و مفاهیم تمرین می کنند.

  9. بازی رسا

  کودکان یاد می گیرند احساسات را هنگام بازی بیان کنند. مواد هنری مانند مداد رنگی ، رنگ و خمیر بازی نمایش بیان را تسهیل می کنند. کیف های دستی ، روسری و آلات موسیقی از دیگر اسباب بازی ها هستند. کودکان خلاقیت و ارتباط نمادین را از طریق بازی رسا توسعه می دهند.

  Outdoor Play 300x200 - بازی کودکان | انواع بازی کودکان | بازی آموزشی با کودکان | بازی های هدفمند با کودکان
  بازی
  10. بازی فانتزی / دراماتیک

  کودکان یاد می گیرند در طول بازی فانتزی ، فراتر از دنیای خود را ایجاد و تصور کنند. آنها نقشهای بزرگسال را به عهده می گیرند و یاد می گیرند که به شیوه های انتزاعی فکر کنند. کودکان تصورات خود را عملی می کنند و از کلمات و اعداد جدید برای بیان مفاهیم ، تصورات و مفاهیم تاریخی استفاده می کنند. آنها می توانند موقعیت ها را مجدداً تصویب کنند ، با زبانها آزمایش کنند و یاد بگیرند احساسات را هنگام بازی فانتزی بیان کنند.

  11. بازی تعاونی

  بازی تعاونی در اواخر دوره پیش دبستانی شروع می شود. این نمایشنامه با اهداف گروهی و قوانین تنظیم شده برگزار می شود. حداقل یک رهبر وجود دارد ، و کودکان به طور قطع در این گروه هستند. کودکان از دنیای خودمحور به سمت درک اهمیت تعاملات و قوانین اجتماعی در حرکت هستند. بازی با قواعد این مفهوم را به کودکان می آموزد که زندگی دارای قوانینی است که همه باید از آنها پیروی کنند.

  12. بازی مجازی / دیجیتال

  هنگامی که کودکان بازی های ویدئویی الکترونیکی یا برنامه های یادگیری مبتنی بر رایانه را انجام می دهند ، به نوعی بازی انفرادی مشغول می شوند. هیچ تعامل یا پیامدهای اجتماعی وجود ندارد. بازی مجازی تأثیر منفی بر عملکرد اجرایی کودک و مهارتهای اجتماعی ، از جمله تماس چشمی و طول توجه دارد.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی کودکان و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا  با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858 – 02126767945 – 09212773724

  مطالب پیشنهادی:

  منبع:

  Why Kids Need 12 Types of Play

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: