افسردگی در کودکان ، مشکلی مخفی!

افسردگی در کودکان

افسردگی در کودکان و نوجوانان اغلب متفاوت از بزرگسالان است. تحریک پذیری و  یا عصبانیت علائم شایع افسردگی در کودکان و نوجوانان است. علاوه بر این ، کودکان خردسال اغلب توضیح احساس خود را دشوار می دانند ، در حالی که نوجوانان از ترس قضاوت دیگران سعی می کنند درد عاطفی خود را پنهان کنند . 

 • افسردگی در کودکان را جدی بگیرید

  اگرچه بیشتر افراد افسردگی را بیماری بزرگسالان می دانند ، کودکان و نوجوانان نیز می توانند افسردگی پیدا کنند. متأسفانه ، بسیاری از کودکان مبتلا به افسردگی تحت درمان قرار  نمی گیرند زیرا بزرگسالان افسردگی خود را تشخیص نمی دهند.

  برای والدین ، ​​معلمان و سایر بزرگسالان مهم است که در مورد افسردگی دوران کودکی اطلاعات کسب کنند. وقتی علائم افسردگی در کودکان و دلایل ایجاد آن را درک کردید ، می توانید به روشی مفید مداخله کنید.

  برای تعیین وقت از متخصصان روانشناسی در زمینه ی مشاوره کودکان با شماره های زیر تماس بگیرید.

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  علائم

  افسردگی در کودکان و نوجوانان اغلب متفاوت از بزرگسالان است. تحریک پذیری و  یا عصبانیت علائم شایع افسردگی در کودکان و نوجوانان است. علاوه بر این ، کودکان خردسال اغلب توضیح احساس خود را دشوار می دانند ، در حالی که نوجوانان از ترس قضاوت دیگران سعی می کنند درد عاطفی خود را پنهان کنند .

  از آنجا که رفتارهای عادی با رشد کودکان متفاوت است ، دانستن اینکه فرزند شما فاز را پشت سر می گذارد یا مسئله جدی تری است ، می تواند چالش برانگیز باشد. اولین قدم برای کمک به کودک در مبارزه با افسردگی یادگیری نحوه تشخیص آن است.

  علائم شایع افسردگی در کودکان و نوجوانان بیش از دو هفته طول می کشد و شامل:

  • تغییر در اشتها یا وزن
  • احساس یا ظاهر افسرده ، غمگین ، اشک آور یا تحریک پذیر
  • خستگی یا کمبود انرژی درک شده 
  • احساس گناه یا شرمندگی  
  • در تمرکز مشکل بیشتری دارید
  • از دست دادن علاقه یا لذت از فعالیتهایی که قبلاً لذت برده اید
  • کاهش یا تحریک روانی-حرکتی
  • افکار مکرر خودکشی و / یا مرگ 
  • اختلال خواب: تقریباً هر روز بی خوابی یا پرخوابی

  TCH BLOG 2019 03 CONTENT WIDE detske tresty03 - افسردگی در کودکان ، مشکلی مخفی!

  علاوه بر علائم فوق ، برخی از کودکان شکایت های جسمی مانند درد معده و سردرد ، مصرف مواد و عملکرد ضعیف در مدرسه دارند.

  کودکان معمولاً کمتر معیارهای راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-5) افسردگی را دارند. با افزایش سن ، بروز علائم با معیارهای DSM-5 سازگارتر می شود.

  علل

  اگرچه وقایع استرس زای زندگی ، مانند طلاق ، ممکن است به افسردگی کمک کند ، اما این فقط یک بخش کوچک از معما است. بسیاری از عوامل دیگر ، از جمله ژنتیک ، نیز در پیشرفت آن نقش دارند..

  تعدادی از عوامل مختلف وجود دارد که می تواند در افسردگی کودکان موثر باشد از جمله:

  • شیمی مغز: عدم تعادل در انتقال دهنده های عصبی و هورمون های خاص ممکن است در نحوه عملکرد مغز نقش داشته باشد ، که می تواند بر روحیه و احساسات تأثیر بگذارد و خطر ابتلا به افسردگی را افزایش دهد.
  • عوامل محیطی: یک محیط استرس زا ، آشفته یا ناپایدار در خانه نیز می تواند کودکان را دچار افسردگی کند. رد و زورگویی در مدرسه نیز ممکن است یک عامل مثر باشد.
  • سابقه خانوادگی: کودکان دارای اعضای خانواده که دارای اختلالات خلقی مانند افسردگی نیز هستند بیشتر در معرض علائم اختلالات افسردگی قرار دارند.
  • استرس یا ضربه:  تغییرات ناگهانی مانند جابجایی یا طلاق ، یا حوادث آسیب زای مانند سو ass استفاده یا تعرض نیز می تواند در احساس افسردگی نقش داشته باشد. هرکسی ممکن است دچار افسردگی شود و این نشانه ضعف نیست. همچنین اگر کودک شما افسرده است تقصیر شما نیست.

  تشخیص

  اگر فکر می کنید فرزند شما علائمی از افسردگی نشان می دهد ، قرار ملاقات با متخصص اطفال کودک خود بگذارید تا در مورد نگرانی های شما صحبت کند.

  قبل از رسیدن به تشخیص ، کودک شما باید یک ارزیابی جامع جسمی و پزشکی انجام دهد.، هر دو بیماری پزشکی زمینه ای را که می تواند در علائمی که مشاهده می کنید ، رد می کند. به عنوان مثال ، مشکلات تیروئید ، کم خونی و کمبود ویتامین می توانند علائم افسردگی را تقلید کنند.

  در حالی که هیچ آزمایش خاصی برای افسردگی وجود ندارد ، پزشک ممکن است از یک یا چند ارزیابی روانشناختی برای ارزیابی بیشتر نوع و شدت افسردگی کودک شما استفاده کند.

  طبقه بندی افسردگی

  هنگامی که کودک شما با اختلال افسردگی تشخیص داده می شود ، به طور معمول بر اساس شدت آن طبقه بندی می شود:

  • خفیف
  • در حد متوسط
  • شدید (همچنین “ماژور” یا “بالینی” نیز نامیده می شود)

  طبق DSM-5 ، این طبقه بندی بر اساس تعداد ، نوع و شدت علائم و میزان تداخل آنها در زندگی روزمره شما است.

  درمان افسردگی

  اگر کودک شما مبتلا به افسردگی خفیف باشد ، پزشک وی قبل از توصیه هر نوع درمانی ، علائم وی را به طور فعال کنترل می کند. اگر علائم آنها پس از 6 تا 8 هفته درمان ادامه یابد ، برای روان درمانی معرفی می شوند. اگر در ابتدا کودک شما مبتلا به افسردگی متوسط ​​تا شدید تشخیص داده شود ، پزشک وی احتمالاً از این مرحله عبور کرده و سریعاً درمان را آغاز می کند.

  روان درمانی ، داروها یا ترکیبی از این دو برای کمک به کودکان مبتلا به افسردگی نشان داده شده است. نوع درمانی که برای کودک شما توصیه می شود به ماهیت و شدت افسردگی وی بستگی دارد.

  روان درمانی

  اگر فرزند شما افسردگی خفیف تشخیص داده شود ، رواندرمانگر روان درمانی را به عنوان یک درمان خط اول توصیه می کند. برای نوجوانان مبتلا به افسردگی متوسط ​​تا شدید ، تحقیقات نشان داده است که ترکیبی از روان درمانی و دارو بهترین نتیجه را دارد.

  در روان درمانی ، یک روانشناس کودک به کودک شما کمک می کند تا مهارت های لازم برای مدیریت علائم افسردگی خود را رشد دهد تا بتواند هم در خانه و هم در مدرسه عملکرد خوبی داشته باشد. دو نوع روان درمانی به عنوان درمان انتخابی برای کودکان مبتلا به افسردگی شناخته می شود:

  • شناخت درمانی رفتاری (CBT) : با شناسایی الگوهای رفتاری و تفکر منفی و جایگزینی الگوهای مثبت به بهبود خلق و خوی کودک کمک می کند.
  • درمان بین فردی (IPT) : رویکردی که در آن درمانگران به کودکان و نوجوانان کمک می کنند تا یاد بگیرند که چگونه مشکلات روابطی را که ممکن است در افسردگی آنها نقش داشته یا ایجاد کنند ، کنترل کنند.

   

  747595 poradnik namawia do bicia dzieci rpd zoy wniosek o niezwoczne wycofanie ksiki ze - افسردگی در کودکان ، مشکلی مخفی!

  ضد افسردگی و تفکر خودکشی

  در حالی که داروهای ضد افسردگی می توانند روشی موثر در درمان افسردگی در دوران کودکی باشند ، اما استفاده از آنها با عوارض جانبی جدی مانند تفکر خودکشی در افراد زیر 25 سال همراه است. اگرچه این عارضه نادر است ، اما سازمان غذا و دارو (FDA) اکنون نیاز به این دارد که همه داروهای ضد افسردگی دارای جعبه سیاه هستند و در مورد افزایش خطر خودکشی هشدار می دهند. 6

  این بدان معنی نیست که نباید از داروهای ضد افسردگی در این گروه سنی استفاده شود. این به معنای ساده این است که آنها باید به دقت توسط پزشکان و مراقبان تحت نظارت قرار گیرند ، به ویژه در چند هفته اول پس از شروع استفاده از ضد افسردگی.

   

  لطفا بخوانید: 5 راهکار طلایی برای مقابله با پرخوری عصبی

   

  کنار آمدن

  در موارد خفیف افسردگی ، تغییر سبک زندگی اغلب می تواند راهی موثر برای رفع احساس افسردگی باشد. مواردی مانند یافتن راه هایی برای کنترل استرس ، انجام ورزش های بدنی منظم ، استفاده از تکنیک های آرام سازی و ایجاد یک سیستم پشتیبانی اجتماعی قوی تر می تواند به بهبود احساس کودک کمک کند.

  در زیر چند اقدام فعال برای تشویق مهارتهای مقابله سالم و حمایت از سلامت روان ذکر شده است:

  • درمورد اینکه چگونه مراقبت از بدن به ذهن نیز کمک می کند صحبت کنید. توضیح دهید که چگونه خوردن غذای مقوی و ورزش زیاد برای سلامت روان آنها مفید است .
  • اطمینان حاصل کنید که کودک شما یک برنامه خواب ثابت دارد. دستگاه ها را قبل از خواب خاموش کنید و مطمئن شوید که کودک هر روز در یک ساعت مشخص به رختخواب می رود و از خواب بیدار می شود.
  • به کودک خود کمک کنید بدون داشتن زمانبندی بیش از حد در زمان خود ، یک زندگی اجتماعی غنی را توسعه دهد. مسئولیت هایی را تعیین کنید و به دلیل مسئولیت پذیری به آنها پاداش دهید.
  • به کودک خود بیاموزید که چگونه مشکلات را حل کند ، احساساتش را با روش های سالم مدیریت کند و راهکارهایی تدوین کند که به آنها کمک کند با شکست و شکست روبرو شوند. در مورد بهداشت روانی خود نیز صحبت کنید و حفظ سلامتی را در اولویت خانواده خود قرار دهید.

  برای تعیین وقت از متخصصان روانشناسی در زمینه ی مشاوره کودکان با شماره های زیر تماس بگیرید.

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  در نهایت ، این به عهده سرپرستان است که باید از گزینه های درمانی استفاده کنند. برای والدین و فرزندان مهم است که خود را در مورد درمان و خطرات و مزایای احتمالی هر گزینه آموزش دهند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: