استعدادیابی | استعدادیابی کودکان | بهترین مرکز استعدادیابی کودکان در تهران

 • استعدادیابی

  استعدادیابی

  وقتی بیشتر ما در مورد استعدادهای خود فکر می کنیم، اغلب به سمت آنچه که فکر می کنیم تواناییهای طبیعی خودمان است، گرایش پیدا می کنیم. برخی از ما به طور طبیعی از نظر ورزشی، ریاضی، هنری و … بهتر هستیم یا شاید ما از سایرین از لحاظ موسیقی توانایی بیشتری داریم. آنچه که اغلب به آن فکر نمی کنیم این واقعیت است که استعداد ساخته می شود، نه متولد. چیزی که نمی توانیم هنگام تماشای نوازندگان مورد علاقه مان در تلویزیون تماشا کنیم، تعداد ساعات کاری سخت و تمرینی است که قبل از اینکه سوپراستار مشهوری شود، انجام داده است.

  به همین ترتیب، وقتی نوبت به فرزندان خودمان می رسد، ما تمایل داریم که توانایی های طبیعی آنها را جستجو کنیم و آنها را ترغیب کنیم و در آغوش این مهارت ها بفشاریم، خواه بخواهند یا نه. این می تواند کودکان  ما را دلسرد کند.

  اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه استعداد فرزند خود را کشف کنید، رمز این است که به بچه ها اجازه دهید علایق خود را کشف کنند و فعالیت هایی را انجام دهند که  آنها را برانگیزد. از آنجا بچه ها عزم و پشتکار لازم را می آموزند تا دقیقاً به آنچه می خواهند تبدیل شوند. بیایید نگاهی عمیق تر به 10 راه برای کشف استعدادهای فرزندتان بیاندازیم.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه های مختلف استعدادیابی  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 0921277372

  14436808481 300x137 - استعدادیابی | استعدادیابی کودکان | بهترین مرکز استعدادیابی کودکان در تهران
  استعدادیابی کودکان در غرب تهران

  چگونه استعداد فرزند خود را کشف کنید

  به جای رقابت با سایر بچه ها در این محوطه، از تحت فشار قرار دادن فرزند خود در بسیاری از فعالیت های مختلف خودداری کنید و دریابید که فرزند شما واقعاً چه شور و شوقی در سر دارد. هنگامی که کودک شما فعالیتی را انتخاب می کند، خواه بخواهد نوازندگی پیانو کند، یا به تیم شنا شهر بپیوند، کودک خود را سرکوب نکنید که مهارت دل خواه شما را یاد بگیرد یا بهترین شود. از فرزند خود حمایت کنید، اما به یاد داشته باشید که فشار آوردن می تواند دلسرد کننده باشد.

  به کودک بیاموزید از اشتباهات نترسد

  پس از انتخاب یک یا دو تا فعالیت، اگر بچه ها مهارت را به سرعت یاد نگیرند، ناامید می شوند. به عنوان مثال، یادگیری بازی کردن در تئاتر یک شبه اتفاق نمی افتد. ساعت ها درس و تمرین در طی یک دوره از سال لازم است تا کودک شما بیشتر توانایی خود را تقویت کند.

  این ایده را در کودک تقویت کنید که به عنوان انسان، همه ما از اشتباهات خود درس می گیریم. عدم موفقیت برای رشد ضروری است و به محض اینکه کودک شما این درس اساسی زندگی را درونی می کند، می فهمد که اشتباهات فرصتی برای پیشرفت در آینده است. به نوبه خود، کودک شما در برابر هر تلاشی مقاومت و اعتماد به نفس خواهد داشت.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه های مختلف استعدادیابی  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 0921277372

  نسل فرزندتان را دنبال کنید

  اگر هنوز در تلاش برای پیدا کردن استعداد فرزند خود هستید، به دنبال دنیای امروز باشید. ممکن است کودک شما دوست نداشته باشد که یک ساز را بزند یا نقاشی و بازی کند. شاید او علاقه ای به باله یا فوتبال نداشته باشد. بچه های امروزی بیش از گذشته در فناوری غوطه ور هستند و اگر خود را ناامید کردید که کودک شما به سادگی می خواهد در گوشه خانه بنشیند و به صفحه ای خیره شود، با استفاده از یافتن علاقه اصلی و کشف این اشتیاق  از این مزیت استفاده کنید.

  امروزه تعداد بیشتری از بچه ها در حال یادگیری نحوه رمزگذاری از طریق کلاس های برنامه نویسی هستند که به طور خاص برای بچه ها طراحی شده اند. چرا نسل اینترنتی فرزندتان را نمی پذیرید؟ در حالی که ممکن است نسل های قدیمی شکایت کنند که بچه ها امروز هرگز زندگی را قبل از فناوری تجربه نکرده اند، می توان با انگیزه دادن به کودکان برای یافتن شور و اشتیاق آنها را پشتیبانی کرد. به جای فکر کردن به آنچه شما یا والدینتان در کودکی انجام داده اید، امروز بیشتر به کودکتان فکر کنید و فرهنگ فعلی را کاملاً در آغوش بگیرید.

  تشویق به توسعه ریزه کاری

  به فرزند خود بیاموزید که استعدادهای آنها باید از طریق تمرین و پشتکار تقویت شود. برای پشتیبانی از استعداد های او، او را به تمرین های ظریف در رشته ی مورد علاقه اش تشویق کنید.

  با ایده ها و آرمان های فرزندتان راحت باشید

  هنگام تعیین چگونگی کشف استعداد فرزندتان، قدم عقب بگذارید و بگذارید فرزندتان راه را پیش ببرد. با ایده هایی که فرزند شما پیشنهاد می کند راحت باشید و  هر فرصتی را برای کشف علایق واقعی فرزندتان کشف کنید. فرزند شما در پایان شادتر خواهد بود و حتی اگر استعداد فرزند شما چیزی نیست که به طور طبیعی شما را تحت هیجان قرار دهد، به فردیت او افتخار کنید. گاهی اوقات به عنوان والدین، ​​امیدواریم که فرزندان ما قدم بردارند و برخی از همان فعالیت ها و آرزوهایی را که در زمان جوانی داشته ایم، انتخاب کنند. با این حال، ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که فرزندان ما نسخه های کپی شده از خود ما باشند. دنیای امروز نه تنها متفاوت از دنیایی است که ما در آن بزرگ شده ایم، بلکه فرزندان ما نیز علاقه های بی نظیر و منحصر به فردی دارند.

  کودکان چیست مزایا تست ها مراکز استعدادیابی کودکان 80265 300x123 - استعدادیابی | استعدادیابی کودکان | بهترین مرکز استعدادیابی کودکان در تهران
  استعدادیابی کودکان در غرب تهران

  تلاش و موفقیت کودک را ستایش کنید بدون اینکه از ناتوانایی ها  گلایه کنید

  از آنجایی که استعدادها باید در آن کار شوند، تقویت شوند و مورد تقدیر قرار گیرند، مهم است که در هر مرحله از تلاش فرزندتان قدردانی کنید. مطمئناً، بسیاری از بچه ها با استعداد طبیعی برای موضوعات خاص متولد می شوند. بعضی از بچه ها واقعاً از نظر ریاضی از بقیه بهتر هستند.

  با این حال، مهم است که از ستایش بچه ها به خاطر آن توانایی های طبیعی که در اختیار دارند، پرهیز نکنید. بچه ها شاید خود نمی خواستند از هر نظر به طور طبیعی بهتر یا بدتر به دنیا بیایند. درست مثل ظاهر جسمی، یک استعداد طبیعی چیزی نیست که کسی بتواند از آن اعتبار بگیرد. در عوض، از تلاش و سخت کوشی فرزندتان ستایش کنید، و اعتماد به نفس و استقامت فرزندتان را برای پیشرفت در مهارت تقویت کنید. در نتیجه، کودک شما استعداد خود را رها نمی کند، در عین حال یک ویژگی شخصیتی مثبت نیز ایجاد می کنید.

  کودکتان را برای یادگیری مهارت ها تشویق کنید

  وقتی به یک حق چاپ فکر می کنیم، معمولاً نظر منفی نسبت به کسانی که از دیگران تقلید می کنند یا کپی می کنند وجود دارد. اما وقتی نوبت به تمرین یک استعداد یا یادگیری مهارت می رسد، تقلید از متخصصان یا مربیان ممکن است چیزی باشد که کودک شما بیشترین احتیاج را به آن دارد.

  مشکلی نیست که به دنبال یک مربی یا چهره ای باشید که فرزند شما به آن احترام می گذارد. در حقیقت، همه ما چیزی را برای آموختن از کسانی داریم که اهدافمان را قبل از ما به انجام رسانده اند. به کودک خود کمک کنید تا درک کند که تقلید لزوماً به معنای تقلب نیست. به عنوان مثال، اگر فرزند شما در حال یادگیری بازی تنیس است، تماشای یک مربی تنیس یا فرد حرفه ای می تواند حرکات مهم او را آموزش دهد.

  عقب بایستید و شکوفایی فرزندتان را تماشا کنید

  در آخر و مهمتر از همه، هنگامی که کودک شما استعدادهای خود را کشف کرد، او را راحت بگذارید و شکوفایی فرزندتان را ببینید! عقب بایستید و بگذارید فرزندتان تمرین کند و رشد کند و مزد خودش را بگیرد. به فرزند خود گوش فرا دهید و “راهنمایی برای آنها” باشید که بر تصمیم و انگیزه خود باقی بمانند. از انتقاد خودداری کنید و در صورت لزوم راحتی و پشتیبانی را به آن ها ارائه دهید.

  یادگیری چگونگی کشف استعداد فرزندتان می تواند مدتی طول بکشد تا ایده ها، توانایی ها و علایق بالقوه را نشان دهد.

  کودک 7223 300x131 - استعدادیابی | استعدادیابی کودکان | بهترین مرکز استعدادیابی کودکان در تهران
  استعدادیابی کودکان در غرب تهران

  از یک روان شناس کمک بگیرید

  هرگز فراموش نکنید که کمک گرفتن از یک روان شناس در این زمینه بسیار مفید و مهم خواهد بود. در طی این فرایند، بچه ها انعطاف پذیری، اعتماد به نفس و ابزاری را که برای یافتن موفقیت و خوشبختی مادام العمر لازم دارند پیدا می کنند.

  برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه های مختلف استعدادیابی  و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز حال کوک با شماره های زیر تماس بگیرید

  02122636858- 0921277372

  مطالب پیشنهادی

  لینک منبع

  مرکز روان شناسی شمال و غرب تهران

  اضطراب و دردهای شکمی

  مرکز روان شناسی کودک شمال و غرب تهران

  نقاط تحریک پذیر بدن مردان

  متخصص زوج درمانی

  زوج درمانگر خوب در شمال و غرب تهران

  مرکز مشاوره خانواده و زوج بوجیکا

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  Leave A Reply

  Your email address will not be published.

  %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: