wedding rings 2021 h 1024x674 - ازدواج مجدد و 5 هشدار قبل از آن!

ازدواج مجدد و 5 هشدار قبل از آن!

 • ازدواج مجدد

  ازدواج مجدد پس از پایان ازدواج قبلی یا از دست دادن همسرتان می تواند اتفاق بزرگی باشد. واقعیت این است که ازدواج های بعدی اغلب با چالش هایی روبرو هستند که در ازدواج های اول وجود ندارد.

  در صورتی که برای بار دوم به ازدواج فکر می کنید ، مهم است که از چالش هایی که ممکن است با آن روبرو شوید آگاه باشید. قبل از تصمیم گیری برای ازدواج مجدپ، در اینجا موارد مهمی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

  برای تعیین وقت از روانشناسان کلینیک در زمینه روابط زوجین با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  چالش ها در هنگام ازدواج مجدد

  ازدواج های مجدد موانع متعددی دارد که لزوماً افراد در ازدواج های اولیه مجبور به مقابله با آنها نیستند. این چالش ها عبارتند از:

  • نارضایتی شدید نسبت به همسر سابق خود
  • افزایش استقلال
  • تعهدات مالی مشترک
  • فرزندان مشترک

  چالش های ایجاد دو زندگی جداگانه در یک ازدواج مستلزم امور مختلفی است و ازدواج مجدد با چالش های بیشتری همراه است که باید برطرف شود.

  تفاوت شیوه های فرزندپروری ، روتین متفاوت زندگی ، تعهدات مالی ، مسائل حقوقی و روابط با افراد دیگر ، ازدواج مجدد را بسیار دشوارتر می کند.

  اگر ارتباط قوی برقرار نکرده اید و آمادگی مقابله با تعارض را ندارید، ممکن است به جای حمایت از یکدیگر ، با انگشت به یکدیگر اشاره کنید.

  bigstock Young couple has problems in t 46674781 - ازدواج مجدد و 5 هشدار قبل از آن!
  Young couple has problems in their marriage

  مشکلات گذشته شما را به دردسر می اندازد

  ویژگیهای شخصی که موفقیت روابط طولانی مدت را تضعیف می کند نیز باید قبل از ازدواج مجدد مورد توجه قرار گیرد.

  برای موفقیت در ازدواج مجدد ، مهم است که اشتباه خود را در ازدواج اولتان تشخیص دهید. در حالی که بسیاری از افراد از طلاق بیرون می آیند و مشکلات خود را به گردن همسر سابق خود می اندازند ، واقع بین بودن در مورد نقش خود در شکست رابطه برای موفقیت در روابط آینده ضروری است.

  سعی کنید نگاهی عینی به علت عدم موفقیت ازدواج اول خود داشته باشید و به نقش خود در این شکست فکر کنید. شاید دفعه قبل از نظر احساسی آمادگی ازدواج را نداشتید. یا شاید شما مشکلات عصبی یا مشکلات مالی داشته اید.

  اگر اقدامی برای تغییر مواردی که بر روابط گذشته شما تأثیر منفی گذاشته اند انجام نداده اید ، به احتمال زیاد در بار دوم همه چیز بهتر از این نخواهد شد.

  ازدواج مجدد و سلامت روان

  برخی تحقیقات همچنین نشان می دهد که مشکلات بین فردی و مالی مرتبط با ازدواج مجدد ممکن است تأثیر قابل توجهی بر سلامت روان داشته باشد. مطالعه ای در سال 2015 نشان داد مردانی که ازدواج مجدد کرده اند در مقایسه با مردانی که مطلقه مانده اند بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

   

  آمادگی خود را برای تعهد مجدد ارزیابی کنید

  چه چیزی ازدواج مجدد را چالش برانگیز می کند؟ شکست از اولین دواج گاهی اوقات باعث می شود که افراد نسبت به روابط آینده احساس بی اعتمادی و نگرانی کنند .

  گذراندن یک ازدواج ناموفق و سپس طلاق می تواند دیدگاه و درک فرد از روابط را تغییر دهد. افرادی که قبلاً از یک ازدواج ناخوشایند جدا شده اند ، تمایل کمتری برای تحمل بازگشت به همان ناراحتی هنگامی که ازدواج بعدی مشکل ساز می شود ، ندارند.

  در حالی که ناراحت شدن از همسر سابق معمول است ، کارشناسان همچنین معتقدند که احساسات وابستگی طولانی مدت به همسر سابق نیز بسیار رایج است.

  تقریباً یک سوم افراد مطلقه حتی سالها پس از پایان ازدواج هنوز احساس دلبستگی یا ارتباط با همسر سابق خود دارند.

  این می تواند تعهد کامل به یک رابطه جدید را دشوار کند و می تواند شرکای جدید را نسبت به رابطه شما با همسر سابق خود حسادت یا حتی ناراحت کند.

   

  ایجاد روابط مرحله ای سالم

  ازدواج مجدد فرصتی برای شروع دوباره است ، اما در بسیاری از موارد به معنی ترکیب دو خانواده با هم است. قبل از اینکه دوباره بگویید “من میخواهم مجددا ازدواج کنم” ، مدتی را صرف برنامه ریزی نحوه انجام این فرایند کنید.

  اگر فرزندانی از رابطه قبلی دارید ، همسر جدید شما وقت خود را با فرزندان شما می گذراند و احتمالاً هر از گاهی با همسر سابق شما ارتباط برقرار می کند. و اگر همسر جدید شما دارای فرزندی با همسر سابق خود است ، باید آمادگی برقراری روابط سالم با فرزندان خود را داشته باشید و با این واقعیت برخورد کنید که همسران سایف یکدیگر همچنان در تماس و تعامل منظم با همسر جدید شما خواهد بود.

  Remarriage elderly step parenting guide from marriage management expert 918x516 1 - ازدواج مجدد و 5 هشدار قبل از آن!

  نکاتی در مورد موفقیت در ازدواج مجدد

  بنابراین در صورت ازدواج مجدد چه کاری می توانید برای اطمینان از موفقیت رابطه خود انجام دهید:

  • ازدواج خود را در اولویت قرار دهید.
  • عصبانیت و کینه روابط گذشته خود را کنار بگذارید.
  • روی ارتباطات خود کار کنید و صراحت و صداقت را با شریک زندگی خود حفظ کنید.
  • مسائل را قبل از تبدیل شدن به مشکلات بزرگتر مورد بررسی قرار دهید.
  • نحوه مدیریت تعارض در روابط را بیاموزید.
  • با فرزندان یکدیگر روابط مثبت برقرار کنید.

  تحقیقات همچنین نشان می دهد که تمایل به سازگاری هنگام ازدواج مجدد بسیار مهم است. ازدواج مجدد اغلب با تغییرات عمده دیگری در زندگی از جمله تغییر در شرایط زندگی ، امور مالی ، نقش ها و روابط با خانواده و دوستان همراه است.

  آماده بودن برای سازگاری و برآوردن نیازهای خود و همسرتان برای موفقیت یک رابطه جدید مهم است.

  برای تعیین وقت از روانشناسان کلینیک در زمینه روابط زوجین با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۲۶۳۶۸۵۸ –  ۰۲۱۲۲۶۲۲۰۰۶

  نشانه هایی که برای ازدواج مجدد آماده نیستید

  برخی از پرچم های قرمز که شما یا همسرتان آمادگی ازدواج مجدد را ندارید عبارتند از:

  • شما هنوز خیال پردازی می کنید که به همسر سابق خود بازگردید.
  • شما از همسر سابق خود و طلاق عصبانی یا ناراحت هستید.
  • شما احساس نمی کنید که می توانید با همسر جدید خود صادق باشید.
  • شما ارزشها و اهداف مشابهی با شریک جدید خود ندارید.

  اما این که هنوز آمادگی ندارید به این معنا نیست که ازدواج مجدد باید در آینده کاملاً کنار گذاشته شود. مشاوره زوجین یا مشاوره قبل از ازدواج می تواند قبل از تصمیم گیری برای عقد و ازدواج مفید باشد. چه به صورت جداگانه به درمانگر مراجعه کنید و چه به صورت زوج ، یک روانشناس متخصص می تواند به شما کمک کند تا تصویری واضح تر از مسائلی که ممکن است باعث اولین طلاق شما شده باشد ، بدست آورید.

  آنها همچنین می توانند به شما در ایجاد اعتماد و ارتباط با پارتنر فعلی خود کمک کنند ، که می تواند به ایجاد یک رابطه سالم و پایدار کمک کند.

   

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن